Aktualności Artykuły Linki Kategorie Newsów
Kwietnia 23 2024 20:47:54   
Nawigacja

Rok szkolny 2023/2024

  Aktualności
  Plan lekcji
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024
  Dzienny rozkład dzwonków
  Rozkład jazdy autobusów
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  ePUAP

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  Informacja nt . ochrony dzieci przed krzywdzeniem
  Standardy Ochrony Małoletnich

REKRUTACJA 2024/2025

  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I
  Zgłoszenie dziecka do klasy I
  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2024/2025
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania

O SZKOLE

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

ORGANY SZKOŁY

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

SZKOLNE ORGANIZACJE

  Spółdzielnia Uczniowska
  Szkolne Koło Wolontariatu
  Samorząd Uczniowski

BIBLIOTEKA

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej
  Regulamin biblioteki

ŚWIETLICA SZKOLNA

  Regulamin świetlicy
  Reżim sanitarny w świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

PEDAGOG SZKOLNY

  Godziny pracy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

DOKUMENTY SZKOŁY

  Statut szkoły
  Program Wychowawczo - Profilaktyczny

FACEBOOK

  Odwiedź nas na Facebooku

KONTAKT

  Dane kontaktowe

ARCHIWUM

  Archiwum 2021/2022
  Archiwum 2020/2021
  Archiwum 2019/2020
  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

RÓŻNOŚCI

  Sponsorzy

Archiwum wiadomości 2017/2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września zakończyliśmy błogi czas odpoczynku i z nowymi siłami powróciliśmy w mury naszej szkoły. Podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 Pani Dyrektor Maria Roguska serdecznie powitała wszystkich zebranych: przybyłych gości Panią Beatę Pierścińską – Wójta Gminy Naruszewo oraz Pana Tomasza Konczewskiego Sekretarza Gminy Naruszewo, rodziców, nauczycieli, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi. Pani Dyrektor i Pani Wójt w swoich wystąpieniach życzyły wszystkim dobrego roku szkolnego 2017/18 - wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości i zaufania. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.
Wyjazd do Płońska
6 września uczniowie klasy I, II i IIIa szkoły podstawowej wspólnie z p.Iwoną Kowalik, p.Marią Buko, p.Joanną Piechotą i p.Małgorzatą Skibińską wybrali się do Płońska. W Miejskim Centrum Kultury uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych i wykonywali zakładki do książek. Obejrzeli także wystawę malarską oraz przedstawienie ,,Zaklęte granie" w wykonaniu aktorów Teatru Artemis z Wrocławia.
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września dzieci z grupy przedszkolnej Mądre Sówki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji wszystkie dzieci założyły zakropkowane stroje. Historia Vashti zachęciła starszaki do dyskusji o talencie, kreatywności oraz o tym, że sami mogą być inspiracją dla innych. Następnie dzieci samodzielnie tworzyły pracę z elementami kropek i z radością szukały kropek w całym przedszkolu. Jednak największą atrakcją była zakropkowana fotobudka.
Sukces naszego ucznia
Miło nam poinformować, że Kacper Fusiński, uczeń klasy V, został laureatem ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „Na skrzydłach przyjaźni‟, który został zorganizowany w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę obrazującą przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich przyjacielem. Praca Kacpra pt. „Pan Kleks w Kosmosie‟ zdobyła uznanie w oczach jurorów. Gratulujemy Kacprowi kreatywności i talentu.
Wycieczka do Torunia
Dnia 29 września uczniowie klas 3b, 4a i 4b pod opieką p.Marii Kołodziejczyk, p.Agnieszki Karpińskiej, p.Wioletty Zielonki oraz p.Arkadiusza Sadowskiego pojechali na wycieczkę do Torunia. W programie wycieczki był spacer po toruńskim rynku oraz Muzeum Piernika. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele przeżyć oraz radości. Największą atrakcją było oczywiście Muzeum Piernika, w którym panowała niepowtarzalna atmosfera. Dzieci mogły wykonać własny, wybrany przez siebie piernik z gotowego ciasta piernikowego i zabrać go ze sobą do domu.
Pomagamy Ewelinie
UWAGA!!!

Ogłaszamy zbiórkę kasztanów i i plastikowych nakrętek.
Zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie 11-letniej Eweliny
z Kamienicy, która cierpi na atypowy zespół hemalityczno - mocznicowy.

Kasztany i korki przynosimy i zbieramy w klasach do końca października.
Kasztany prosimy przynosić w papierowych, materiałowych torbach lub w workach (nie plastikowych).

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!
Tygryski Urwiski - owocowy tydzień
Pierwszy tydzień października w grupie Tygryski Urwiski upłynął pod znakiem owoców. Dzieci poznały najpopularniejsze drzewa owocowe, oglądały, dotykały i delektowały się smakiem owoców. Wspólnie porównywały wielkość i kolor, segregowały i bawiły się przy muzyce. Nie zabrakło też ciekawych prac plastycznych.
Owocowy zawrót głowy
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy Pracowite Pszczółki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę!
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów
9 października pierwszaków z naszej szkoły odwiedzili wyjątkowi goście: pan Józef Kaliński z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Delegatura w Ciechanowie oraz Pani Wójt Beata Pierścińska. Wizyta była bardzo miła, a goście wręczyli najmłodszym uczniom odblaskowe prezenty w formie zawieszek, przypinanych do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, które można założyć na rękę lub obuwie. Spotkanie to było częścią kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” .Celem spotkania było przede wszystkim pokazanie dzieciom, jak ważne – zwłaszcza jesienią i zimą – jest noszenie elementów odblaskowych i jak zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze. Klasa pierwsza dziękuje gościom za wizytę w naszej szkole i odblaskowe upominki, które jak obiecali będą nosić.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na początek uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej przygotowali dużo wierszy i piosenek aby wyrazić swoją wdzięczność tym, od których zdobywają wiedzę. Wszystkim nauczycielom przesłali serdeczne życzenia i obdarowali ich uśmiechem, życzliwością i ,,jesiennymi bukiecikami" własnoręcznie wykonanymi, przy współudziale rodziców. Drugą część rozpoczął taniec towarzyski: Natalia Raźna - kl.IVb - i jej partner taneczny dali pokaz tańca towarzyskiego. Następnie dziewczęta z klas V-VII i II gim. zatańczyły zumbę. Szkołę na wesoło przedstawili uczniowie klas II i III oddziału gimnazjalnego. Napisany z humorem scenariusz sprawił, że wszyscy śmialiśmy się do łez. Było miło i radośnie.
Ślubowanie klasy I
Dnia 16 października 2017r. uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszoklasiści w towarzystwie zaproszonych gości: Wójta Gminy Naruszewo Pani Beaty Pierścińskiej, Pani Dyrektor Marii Roguskiej, księdza proboszcza Sławomira Stefańskiego, Rodziców i uczniów z klas starszych zostali uroczyście pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania części artystycznej przed zgromadzoną publicznością. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Kolejnym etapem było złożenie przysięgi uczniowskiej i pasowanie na ucznia przez panią Dyrektor. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego dyplomu pasowania na ucznia oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.
Wycieczka do Murzynowa
18 października grupa uczniów naszej szkoły z Panią Anetą Ulicką w ramach unijnego projektu „Uczyć inaczej - to uczyć ciekawiej” odwiedziła Mazowiecki Ośrodek Geograficzny w Murzynowie. Dzieci brały udział w zajęciach terenowych z dendrologii, meteorologii, zapoznały się z historią ośrodka. Poznały również działanie kolektorów słonecznych i ekologicznej oczyszczalni ścieków. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego Murzynowa, które jako pierwsza miejscowość w Polsce została opisana etnograficznie. Miłym zakończeniem wycieczki był smaczny obiad. Wszyscy super się bawili i korzystali z pięknej pogody!
Sukces Matyldy
Talent wokalny Matyldy Łukasiewicz po raz kolejny został doceniony. Zdolna piątoklasistka w piątek 20 października zajęła I miejsce w I Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Płońsku w kategorii-solista, w której udział brało 11 młodych wykonawców ze szkół powiatu płońskiego. Gratulujemy Matyldzie za to że tak przepięknie zaśpiewała utwór Warszawo ma oraz dziękujemy Pani Dorocie Łukasiewicz za przygotowanie naszej solistki. Brawo!
Tygryski w krainie warzyw
Cykl zajęć na temat warzyw w grupie Tygrysków był bardzo ciekawy i kolorowy. Dzieci pod opieką pań wybrały się na zakupy do pobliskiego sklepu. Przyniesione warzywa dzieci porównywały pod względem kształtu, koloru, wielkości, odgadywały jakie to warzywo, nie widząc go a jedynie dotykając. Nie obyło się również bez pracy plastycznej, inspirowane marchewką. Finał cyklu zajęć był bardzo smaczny. Dzieci wręcz rozchwytywały warzywne przekąski z kolorowego pociągu, który zrobiły z niewielką pomocą pani Ani.
Spotkanie z Dobromirem „Mak”Makowskim
Dnia 20 października nasza szkołę odwiedził po raz drugi (pierwszy raz odwiedził nas w marcu 2014 roku) Dobromir „Mak” Makowski - raper, założyciel fundacji „Młodzi Dla Młodych”, autor projektu RapPedagogia, nauczyciel wychowania - fizycznego, pedagog, student teologii. Opowiedział nam o swojej ciężkiej przeszłości i życiu prywatnym. Wspominając wydarzenia ze swojego życia mówił o narkotykach, rozbojach, które były jego codziennością. Z wielkim zaangażowaniem i mocą opowiadał również o Jezusie, który go uratował, o nowym życiu, w którym nie ma miejsca na narkotyki, picie i przemoc. Rapem i słowem starał się przekonać uczniów klas:VI, VII i oddziałów gimnazjalnych, że nie warto uginać się pod presją społeczeństwa, że każdy powinien mieć swój rozum - być „mądrym”.
Kapelusz Pani Jesieni - rozstrzygnięcie konkursu
Pani Jesień poprosiła nasze przedszkole o pomoc w wykonaniu kolekcji jesiennych kapeluszy. Stąd pomysł Pani Joanny Witkowskiej, Anny Błaszczak i Katarzyny Zasońskiej na zorganizowanie konkursu na "Kapelusz Pani Jesieni" dla dzieci i ich rodziców. Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych przedszkolaków oraz wspólne spędzanie czasu dzieci z rodzicami. Na konkurs dotarło 20 prac. Jury nie mogąc się zdecydować uznało, że wszystkie prace są wyjątkowe i każda z nich została nagrodzona. Dnia 27 października odbył się pokaz jesiennej mody, gdzie wszyscy mogli obejrzeć kapelusze. Po wręczeniu nagród przez Panią Dyrektor Marię Roguską wszyscy wzięli udział we wspólnym tańcu ze wstążkami do muzyki poważnej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!:):):)
Halloween na wesoło
Mądre Sówki w ramach zajęć języka angielskiego poznały tradycje związane ze świętem Halloween. Przedszkolaki zamieniały się w czarownice, tworzyły własne mumie oraz ozdabiały dynie. Na koniec zajęć przygotowały Halloween\'owe przysmaki, których z chęcią skosztowały. Było (mało)strasznie, smacznie i bardzo wesoło!
Dzień Dyni
Tygryski Urwiski obchodziły Dzień Dyni. Każde dziecko miało na sobie dyniowy symbol w postaci opaski. Dzieci oglądały różne dynie, określając ich wielkość, kształt i kolor. Układały je od największej do najmniejszej. Tańczyły do piosenki pt. „Dynia", machając przy tym, rytmicznie pomarańczowymi paskami bibuły. Na koniec była uczta dla podniebienia. Przeszkolaki rozkoszowały się ciastem z dyni z czekoladą i przetworami z dyni na zimę:) Nie zabrakło też pracy plastycznej!
Spektakl „Skąpiec”
W piątek 29 października 2017r. nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku, którzy przedstawili adaptację komedii Moliera pt. „Skąpiec”. Spektakl był bardzo ciekawy i przystępny dla młodego widza. Żywa i dynamiczna akcja komedii, świetna gra aktorów sprawiły, iż przedstawienie bardzo podobało się uczniom klasy VII-ej i klas II gimnazjum. Dodatkową atrakcją były charakterystyczne stroje i maski, które oddały klimat XVII – wiecznej rzeczywistości.
Dzień Seniora
Dnia 4 listopada 2017 r. w Remizie OSP w Naruszewie odbył się występ z okazji Dnia Seniora przygotowany przez grupę uczniów z naszej szkoły. Młodzież zaprezentowała zgromadzonym Seniorom programy kabaretowe (szczególne brawa dla Kuby i Wojtka z klasy IIa gimnazjum), śpiew ( Matylda kl. V) oraz grę na instrumencie (Ania kl. IIIa gimnazjum). W występie udział brali: Matylda Łukasiewicz, Anna Michalak, Alicja Marianek, Jakub Cieplak i Wojtek Rutkowski. Opiekunem artystycznym była niezawodna jak zawsze pani Dorota Łukasiewicz oraz pan Arkadiusz Sadowski.
Międzynarodowy Dzień Postai z Bajek
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji nasze przedszkole w dniu dzisiejszym czyli 9 listopada, odwiedziły dziś kolorowe postacie z ulubionych baśni i bajek. W salach odbyły się grupowe pokazy baśniowej mody. Cały dzień towarzyszyły maluchom wspólne zabawy i taniec. Na koniec dzieci obejrzały bajkę i częstowały się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Przy okazji tego wyjątkowego dnia dzieci utrwaliły zasady korzystania z książeczek. :):):)
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości
10 listopada uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Agnieszki Karpińskiej uroczystym apelem uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież za sprawą pięknych wierszy, scenek oraz prezentacji multimedialnej przeniosła wszystkich zgromadzonych słuchaczy w czasy zaborów, powstań narodowych i walk narodowo - wyzwoleńczych. Piękna biało - czerwona dekoracja, nad którą czuwała Pani Wioletta Zielonka stworzyła atmosferę powagi i refleksji. Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości sprawił, że w naszej szkole powiał prawdziwy „wiatr historii”. Była to też okazja do pokazania „niezwykłej lekcji patriotyzmu”, ale takiego który płynie z głębi serca i który oddziałuje na słuchaczy. Lekcji, która przypomniała wszystkim zgromadzonym, że ojczyzna to nie tylko „kraj lat dziecinnych” przyroda, klimat i krajobrazy. To przede wszystkim naród, z którego wyrastamy - jego historia przez niezliczone pokolenia, jego cnoty i wady, zwycięstwa i klęski, triumfy i cierpienia, jego religia, cywilizacja, język, tradycja i obyczaje.
Zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Uczyć inaczej - to uczyć ciekawiej”
Uczniowie podczas zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego w ramach projektu Uczyć inaczej - to uczyć ciekawiej rozwijają i doskonalą swoje zdolności i umiejętności dotyczące znajomości języka angielskiego oraz poszerzają swoją wiedzę o kulturze i tradycji krajów anglojęzycznych w sposób atrakcyjny i ciekawy. Podczas ostatnich zajęć siódmoklasiści przygotowywali wieńce z czerwonych maków z okazji Remembrance Day - Dnia Pamięci. Potocznie święto nazywane jest Poppy Day ze względu na czerwone maki (z ang. „poppy” to mak), jakie już od pierwszych dni listopada Anglicy noszą przypięte do ubrania. Święto upamiętnia podpisanie rozejmu kończącego I wojnę światową 11 listopada (o godz. 11 nastąpiło zawieszenie broni). Symbolicznie w tym dniu, dokładnie o godz. 11:00 oddawany jest hołd poległym w postaci dwuminutowej ciszy. Dzień ten jest też obchodzony m.in. w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii. W Stanach Zjednoczonych jest obchodzony pod nazwą Dnia Weteranów. Do wykonania wieńców uczniowie wykorzystali proste materiały: talerzyki, wytłaczanki do jaj i kolorowy papier techniczny. Efekt końcowy był naprawdę super!!!
Warsztaty profilaktyczne
16 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum. Pani Justyna z Teatru Profilaktycznego MASKA poprowadziła z dziewczętami warsztaty nt. Mit modelki (anoreksja i bulimia), samookaleczanie, które miały na celu między innymi uświadomienie im zagrożeń płynących z braku akceptacji swojej sylwetki i stosowania nieracjonalnych diet, zapoznanie z problematyką anoreksji a także uświadomienie wpływu mediów i internetu na kształtowanie obrazu siebie i świata. Tematem spotkania chłopców była profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze) -Twoje życie to twoje decyzje - podczas tych zajęć uczniowie pracowali nad postawą asertywną oraz dowiedzieli się jak działa mechanizm uzależnienia. Po południu odbyła się również prelekcja dla rodziców pt.Życiowe pułapki: alkohol, narkotyki, dopalacze, cyberprzemoc".
Składka na Radę Rodziców
Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 50 zł za każde dziecko. Wpłat należy dokonywać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie.
Pasowanie na Przedszkolaka
17 listopada na długo zapadnie w pamięci dzieci z grupy Tygryski Urwiski i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Występ rozpoczął się od powitania gości przez panią Annę Błaszczak i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak wiele już potrafią. Po części artystycznej dzieci przyrzekały być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani dyrektor Maria Roguska dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i medal.:):):)
Spotkanie z pielęgniarką / Rozstrzygnięcie konkursu „Dbamy o higienę”
23 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z pielęgniarką szkolną - panią Anetą Szczypińską. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, które dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, jakie znaczenie dla organizmu człowieka ma uprawianie sportu oraz w jaki sposób zapobiegać infekcjom. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Przygotowały też dla pani Anety piosenki o tematyce zdrowotnej. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Podsumowano też szkolny konkurs plastyczny pt. "Dbamy o higienę". W konkursie tym wzięli udział uczniowie klas I - III i wykonali piękne i oryginalne prace. Za swoje prace otrzymali dyplomy oraz nagrody. Wyniki konkursu: klasa I I miejsce - Zofia Gizińska i Piotr Szmit, II miejsce - Patrycja Koniec i Zuzanna Brzezińska, III miejsce - Weronika Skrzyńska, wyróżnienie - Jakub Wróblewski klasa II I miejsce - Bartłomiej Krawczewski, II miejsce - Zofia Guz i Sylwia Zimowska, III miejsce - Kamil Sońta klasa IIIa I miejsce - Maja Kołodziejska i Patryk Tomaszewski, II miejsce -Natalia Grabowska i Natalia Piegat, III miejsce - Marta Gmurczyk i Natalia Rychter klasa IIIb I miejsce - Grzegorz Zaborowski, II miejsce - Bartłomiej Cieplak, III miejsce - Kacper Kosowski.
Wycieczka do Warszawy
23 listopada 2017 r. gimnazjaliści z klas drugich i trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do warszawskiego Escape Room\'u, by przeżyć niesamowitą przygodę. Escape Room to gra akcji w które grupa uczestników musi wydostać się z pokoju w określonym czasie - 60 minut. Dokonać może tego tylko po rozwiązaniu szeregu powiązanych ze sobą zagadek. Pokój jest tak skonstruowany, że kolejny etap gry jest dostępny dopiero po odkryciu odpowiedniego kodu i otwarcia zamkniętej części pomieszczenia za pomocą klucza lub szyfru. Sześć naszych drużyn wybierało pomieszczenia, spośród takich jak: WEHIKUŁ CZASU, RYCERSKI oraz MUZEUM. Wydostanie się z tych pomieszczeń wymagało od uczniów znajomości języka angielskiego, historii, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia oraz spostrzegawczości. Każda z przygód to walka z czasem oraz szereg zadań logicznych i zręcznościowych. Wszystkie drużyny doskonale współpracowały i zakończyły swoją przygodę sukcesem. Po wyjściu z Escape Room\'u wszyscy posilili się w McDonald\'s i obejrzeli polską komedię „Listy do M 3”
Dzień Pluszowego Misia
24 listopada oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie maluchy zabrały ze sobą ukochane maskotki: małe, duże, bure, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w kubraczku. Wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi wspólnie tańczyli i bawili się. Nie zabrakło też prac plastycznych oraz filmu, w którym głównym bohaterem był miś. Dzień minął bardzo wesoło i zabawnie.:) Ciekawostka: W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Z życia przedszkolaka
Podczas tygodnia poświęconego zdrowiu, przedszkolaki z grupy Tygryski Urwiski dowiedziały się, że aby być zdrowym należy dbać o higienę, myć ręce przed posiłkiem, zęby po posiłku, że ważny jest ruch i zdrowe odżywianie. Dzieci dowiedziały się, jak ważne są dla nas owoce. Nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Z niewielką pomocą przygotowały sałatki owocowe, każdy swoją, według własnych podobań smakowych. Sałatki były wyśmienite. Nie wiemy, czy dlatego, że owoce były smaczne, czy dlatego, że dzieci same je przyrządziły.
Konkurs Moje Wędrówki Po Lesie 2017


Miło nam poinformować, że Matylda Łukasiewicz, uczennica klasy V zajęła II miejsce (w kategorii „Nie taki wilk straszny”) w powiatowym, corocznym konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Płońsk - „Moje wędrówki po lesie”edycja 2017”. Matylda przygotowała na konkurs pracę pt. „Sowa - mądra głowa”
Serdecznie gratulujemy!!!
Przedstawienie „Poskromienie Nieznośnego Smoka ”
29 listopada oddziały przedszkolne uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Poskromienie nieznośnego smoka” zorganizowanym przez teatr Inspiracja. Widowisko koncentrowało się na treściach społecznych. Dzieci zobaczyły jak rozwiązywać konflikty, kontrolować emocje i stosować w praktyce formy grzecznościowe. Był to czas pełen uśmiechu i zaskakujących zwrotów akcji. :):D:)
Kiermasz ciast dla Ewelinki
30 listopada odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kiermasz ciast. Uczniowie naszej szkoły przynieśli tyle ciast, że następnego dnia również można było liczyć na coś słodkiego w czasie przerwy. Zysk z kiermaszu - 1803 zł zostanie w całości przekazany na leczenie Ewelinki z Kamienicy. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie i włączenie się w tą szlachetną akcję!!! :smilewinkgrin:
Andrzejki 2017
Dnia 30 listopada 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Naruszewie zorganizowała Andrzejkowe Spotkania dla dzieci i młodzieży ze szkół w Naruszewie i Nacpolsku. Każde ze spotkań prowadzone było przez Wróżkę, Czarodzieja Andrzeja oraz DJ-a Grzegrzółkę - doskonale przygotowanych artystów animatorów z Teatru EDU-ARTIS z Krakowa. Zabawy i wróżby oprawione były w muzykę oraz klimat tajemniczości i magii. Młodzież doskonale bawiła się podczas zabaw animacyjnych w kręgu oraz brała udział we wróżbach między innymi Kartoniki z kapelusza, Serduszko, Magiczny krąg oraz wielu innych konkursach.
Rodzinne czytanie w grupie Mądre Sówki
30 listopada w grupie Mądre Sówki wystartował projekt „Rodzinne czytanie”. Raz w tygodniu bliscy dzieci czytają ich ulubione bajki i baśnie. Są to spotkania pełne uśmiechu i radości. Maluchy za każdym razem szukają wartości przekazanych w książce i mimowolnie rozszerzają słownictwo. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny naszego małego zakątka.:):):)
Spektakl teatralny „Mikołaj w wiosce Smerfów”
4 grudnia Gminna Biblioteka w Naruszewie zorganizowała Mikołajki dla oddziałów przedszkolnych 🦉🐝🐯 i klas I-IV. Najpierw najmłodsi obejrzeli spektakl teatralny pt. „Mikołaj w wiosce Smerfów” 🎄🎄🎄. Jak zwykle w świątecznej sielance musiał przeszkodzić Gargamel. W trakcie przedstawienia dzieci miały okazję zatańczyć smerfy taniec. Najmilszym zaskoczeniem było spotkanie z Mikołajem, który miał worek pełny prezentów. 🎁🎁🎁 Radość na ustach dzieci to najlepsze podziękowanie za organizację „smerfastycznych” mikołajek 🎄🎄
Mikołajki grupy Tygryski Urwiski
Z okazji Mikołajek, Tygryski Urwiski 6 grudnia wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę. Spędziły wspaniały dzień, pełen atrakcji w Sali Bankietowo-Weselnej WIKTORIA. Pozytywne emocje wzbudziła już sama jazda autobusem... a to był dopiero początek. Były śpiewy i tańce przy choince. Zabawę uświetnili niezwykli goście, znane dzieciom postacie z bajek Disneya. Tygryski wzięły też udział w warsztatach ceramicznych, na których zrobiły swoje własne ozdoby na choinkę... aż szkoda było wracać.
UWAGA! Kontynuujemy zbiórkę pieniędzy dla Ewelinki
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie serdecznie zaprasza na Świąteczny Kiermasz Ciast, który odbędzie się 14 grudnia 2017 r. Osoby chętne do upieczenia ciast, babeczek i innych słodkości proszone są o zgłaszanie do wychowawcy. Cel jest szczytny, ponieważ cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Ewelinki Grzybowskiej.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę akcję.
UWAGA!!!
Z powodu zbyt małej liczby chętnych do upieczenia słodkości, kiermasz zostaje przełożony na późniejszy termin. Osobom chętnym dziękujemy za szczere intencje, wszystkich bardzo przepraszamy.:(

Koncert edukacyjny 5 Złotych Minut Ratujących Życie
6 grudnia uczniowie z klas 2 i 3 gimnazjum, wraz z paniami: Beatą Marianek i Anetą Ulicką, wzięli udział w koncercie Fundacji Prometeusz "5 złotych minut ratujących życie". Koncert miał na celu promowanie idei udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży. W koncercie wystąpili: Lanberry, Adam Stachowiak, Agnieszka Adamczewska, Weronika Juszczak, Bartek Kaszuba, Dominika Sozańska i zespół PECTUS 😊Ponadto odbył się pokaz pierwszej pomocy, konkurs medyczny, występ iluzjonisty Macieja Pola, a na koniec super Laser Show 😀
Bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek
W niedzielę 17 grudnia w Parafii św. Tekli w Naruszewie odbył się Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, Oddziału Gimnazjalnego oraz Oddziału Przedszkolnego "Mądre Sówki" w Naruszewie. Opiekunami koncertu była pani Dorota Łukasiewicz i pan Arkadiusz Sadowski. Było rewelacyjnie!!! Dziękujemy wszystkim młodym artystom za cudowne wprowadzenie w świąteczny nastrój.:):D:rol:
Warsztaty kulinarne
W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, nasze Tygryski wzięły udział w warsztatach kulinarnych, organizowanych w Sali Bankietowo-Weselnej WIKTORIA w Brodach, na zaproszenie właścicieli sali. Dzieci pomagały przy zagniataniu i wałkowaniu ciasta. Samodzielnie wykrawały, różne świąteczne kształty przy pomocy foremek. Gdy tylko, upieczone ciasteczka ostygły, dzieci dekorowały je kolorowymi lukrami i różnego rodzaju posypkami. Przedszkolakom nie brakowało pomysłów na ozdabianie, a unoszący się w powietrzu aromat pieczonych ciasteczek, wprawiał wszystkich w cudowny świąteczny nastrój. Oprócz przywieziony do przedszkola, własnoręcznie wykonanych smakołyków, dzieci otrzymały od organizatorów, słodkie upominki dla rodziców. To był dzień pełen wrażeń:)
Spotkanie mikołajkowo - wigilijne
Dnia 19 grudnia uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią - panią Marią Kołodziejczyk przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. Tradycyjnie śpiewano kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również oczekiwanego Mikołaja z prezentami a rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek. Radosne i świąteczne nastroje pozostały w sercach wszystkich uczestników spotkania.:)
Kolędowanie przedszkolaków
21 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły na wspólne kolędowanie swoich najbliższych. Każda z grup zaprezentowała znane kolędy i pastorałki. Refleksyjne teksty przypomniały słuchaczom, jaki jest prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia. Zwieńczeniem wydarzenia był wspólny taniec wszystkich przedszkolaków oraz odśpiewanie pastorałki „Świeć Gwiazdeczko”. Wydarzenie zakończyło się gromkimi owacjami i wspólnym poczęstunkiem.
Wizyta na poczcie
Uczniowie klasy IIIb w dniu 22 grudnia 2017r. odwiedzili pracowników Poczty Polskiej w Naruszewie. Wysłali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne do swoich krewnych. Zapoznali się z pracą pań pracujących w Urzędzie Pocztowym. Na koniec złożyli życzenia świąteczne i noworoczne paniom w podziękowaniu za miłą obsługę.
Wigilia w klasie VII
Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia, kolędując oraz spożywając razem tradycyjne potrawy świąteczne lub słodkości. 22 grudnia również klasa VII rozpoczęła okres świąteczny wigilią klasową. Nie zabrakło też prezentu pod choinką - od klasy VII dla Ewelinki Grzybowskiej.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
"Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija."
Spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym 2018 Roku życzą: Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie, Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie.
Pomocne przedszkolaki dokarmiają zimą ptaki
Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą naszych przedszkolaków, którzy pamiętają o skrzydlatych przyjaciołach przetrwają ją na pewno łatwiej. Dzieci z grupy PRACOWITE PSZCZÓŁKI i TYGRYSKI URWISKI dbają o to, aby żaden z ptaszków podczas zimy nie był głodny. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.
Rozstrzygnięcie konkursu YOU CAN DRAW
Przedstawiamy wyniki konkursu plastyczno-językowego YOU CAN DRAW: klasy I-III SP: I miejsce - Grabowska Natalia ( IIIa ) II miejsce - Zaborowski Grzegorz ( IIIb ) III miejsce - Marciniak Karol ( IIIa ) wyróżnienie: Kozarzewski Jakub - ( I ) klasy IV-VI: I miejsce - Szymczak Barbara ( VI ) II miejsce - Pierścieniak Klaudia ( IVa ) III miejsce - Bąbała Olga ( VI ) wyróżnienie: Jasiorski Błażej ( V ) -klasa VII i oddziały gimnazjalne: I miejsce - Kłosińska Olga ( IIIa ) II miejsce - Zaborowska Magdalena ( IIIb ) III miejsce - Gołębiewski Sebastian ( IIIa ) wyróżnienie: Cieplak Jakub (II a), Kochańska Patrycja ( IIb ) Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom !!!

Choinka 2018
W dniu 12 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Zanim jednak wszyscy ruszyli do tańca odbył się szkolny konkursów talentów. Uczniowie od najmłodszych do najstarszych prezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne, kabaretowe, pianistyczne. Ze względu na wysoki poziom konkursu jury zdecydowało, że wszystkim uczestnikom należy się nagroda. Po zmaganiach konkursowych nadszedł czas na zabawę przy muzyce na żywo. Również św. Mikołaj, jak co roku, nie zawiódł i każde dziecko otrzymało paczkę. Na uczniów czekały również inne atrakcje m.in. foto-budka czy malowanie twarzy dla najmłodszych. Z przebiegu imprezy zadowoleni byli nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zabawy. Tegoroczna choinka szkolna z pewnością zostanie mile zapamiętana. W związku z powyższym dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tej imprezy - Radzie Rodziców, pani B. Marianek pani A. Raczkowskiej, pani A.Ulickiej, p.W. Zielonce oraz wszystkim uczniom, którzy wystąpili i pomagali w przygotowaniach.
Dzień Babci i Dziadka

Dzieci z grupy Mądre Sówki składają najserdeczniejsze życzenia
ukochanym Babciom i Dziadkom 💗💗💗 STO LAT!!! 💖💖


Zebranie z rodzicami
Szanowni Rodzice! Zapraszamy na zebranie podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się 31 stycznia 2018 roku
o godz. 16.00. Porządek zebrania:
1. Zebranie ogólne na hali sportowej. 2. Spotkanie profilaktyczne z policją. 3. Spotkanie z wychowawcami w klasach. Zapraszamy!!!

Mistrzostwa rejonowe w mini piłce siatkowej
W dniu 5 lutego 2018r. w Żurominie odbył się finał mistrzostw rejonu w mini piłce siatkowej dziewcząt, podczas którego reprezentantki naszej szkoły zajęły II miejsce!!! Gratulujemy i dziękujemy za Wasz wysiłek i pasję!!!
O mistrzostwo dzielnie walczyły: Julka Mroczkowska, Ami Tomaszewska, Gosia Michalak, Pati Marciniak, Zuza Górska, Natalia Draganiak, Martyna Smutek, Majka Materka, Amelka Grzelak, Oliwka Czerniakowska, Olga Bąbała, Karolina Gilewska i Oliwka Łątka.
Mistrzostwa powiatu płońskiego w siatkówce dziewcząt
Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły po raz piąty z rzędu została mistrzem powiatu w siatkówce dziewcząt. Finał mistrzostw powiatu odbył się 6 lutego na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Naruszewie. Gratulujemy i życzymy powodzenia na rozgrywkach rejonowych!!! Skład drużyny: Natalia Krysiak (kapitan), Joanna Czerniakowska, Małgorzata Tomaszewska, Ilona Grzelińska, Aleksandra Idzikowska, Magdalena Gmurczyk, Aleksandra Biernacka, Weronika Rukuszewicz, Daria Gościcka, Wiktoria Kruszewska, Katarzyna Fusińska, Katarzyna Lemanowicz, Sara Ziemińska.
Tłusty Czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

(staropolskie przysłowie)

Tłusty czwartek to okazja do usprawiedliwionego tradycją pączkowego szaleństwa. 8 lutego zapisze się w historii naszej szkoły jako jeden z najsłodszych dni w roku szkolnym 2017/2018. Rada Rodziców zadbała o to aby każdy uczeń otrzymał ten słodki podarunek. Ach. Cóż to była za uczta!!! Ciekawostka: Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.
Bal karnawałowy przedszkolaków
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym oddziale przedszkolnym 12 lutego. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło a uśmiech nikomu nie znikał z twarzy.
Zabawa karnawałowa
Karnawał to czas świętowania i zabaw. Dawniej w Polsce nazywano go zapustami. Dnia 13 lutego 2018 roku uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Naruszewie bawili się świetnie podczas ostatkowego balu przebierańców. Nie zabrakło konkursów: "Zgadnij, jaka to bajkowa postać?", "Poszukaj swojej pary", czy na najciekawsze przebranie karnawałowe. Było mnóstwo radości i śmiechu. W karnawałowych zabawach uczestniczyli również uczniowie klas starszych. Szkoda, że karnawał będzie dopiero za rok...
Walentynki
❤❤❤ Walentynki to wyjątkowy dzień ... Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogli wyrazić swoje uczucia - czasami nawet te najbardziej skryte. Do specjalnej skrzynki przez tydzień uczniowie wrzucali kartki z miłosnymi, a także przyjacielskimi wyznaniami (czasami własnoręcznie wykonane). Każda kartka podpisana imieniem, nazwiskiem trafiła dziś do odbiorców. Emocji związanych z doręczaniem i otrzymaniem kartek nie sposób wyrazić słowami… Nad akcją walentynkową czuwał Samorząd Uczniowski. ❤❤❤
Wycieczka do Płońska
15 lutego wczesnym rankiem uczniowie klasy I, II i IIIa wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Płońska. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych w MCK w Płońsku. Wykonali ciekawe prace plastyczne o tematyce zimowej. Następnie obejrzeli obrazy p. Dominika Woźniaka w galerii malarstwa. Uwieńczeniem wycieczki był spektakl teatralny pt. „Opowieści naszego dzieciństwa” w wykonaniu Teatru ARTENES z Wrocławia. Piękny i pouczający spektakl, świetna scenografia i zabawne piosenki sprawiły, że uczniowie wyszli z teatru zachwyceni
Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
15 lutego na hali sportowej w Nowym Mieście odbyły się rejonowe eliminacje w piłce nożnej chłopców XVIII edycji turnieju „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” roczniki 2008 i młodsi (tzw. U-10). W eliminacjach udział wzięło 5 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Pustoła (kapitan), Michał Jasiorski, Michał Przybyszewski, Patryk Tomaszewski, Jakub Kozarzewski oraz Karol Marciniak (bramkarz). W pierwszym meczu reprezentacja naszej szkoły remisuje z faworyzowaną drużyną SP2 Płońsk. Kolejny mecz to gładka wygrana 5:0 z drużyną z Dzierzążni. Kolejny mecz kończy się remisem z gospodarzami z Nowego Miasta (0:0). Na ostatni pojedynek nasi wychodzą z klubem Orlęta Baboszewo i wygrywają 6:0. Ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Gratulacje dla naszej małej kadry!!!
Rekrutacja



Uwaga ❗❗❗ Uwaga ❗❗❗

Zapraszamy na stronę Gminy Naruszewo do pobrania wniosków i zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.
Wnioski są również dostępne w sekretariacie szkoły. Wypełnione wnioski można składać od 22 lutego do 20 marca br.
Aby pobrać wniosek kliknij tutaj.

Sebastian - Mistrz Warszawy
Miło nam poinformować, że Sebastian Skwarski uczeń klasy IIIa oddziału gimnazjalnego został Mistrzem Warszawy w kategorii kadetów podczas rozgrywanych 25 lutego Młodzieżowych Mistrzostw Warszawy w boksie. Sebastian trenuje boks od ponad dwóch lat (w klubie M&J Ko Boxing Płońsk) i jak widać po ilości zdobytych nagród idzie mu bardzo dobrze. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Polski!!! Będziemy trzymać kciuki!!!
Zabawy z poezją - spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską
27 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Hanną Niewiadomską – autorką książek dla dzieci. Podczs wizyty autorka zachęcała najmłodszych uczniów do czytania książek oraz do podejmowania prób tworzenia własnych tekstów. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III dowiedzieli się jak powstaje wiersz, z czego się składa i skąd autorka czerpie pomysły na swoje nowe utwory. Wspólnie z gościem przedszkolaki napisały wiersz pt. „Wesołe przedszkole”, natomiast starsze dzieci bawiły się w rymowanie. Na koniec każdy otrzymał prezent w postaci zakładki do książki. Bardzo dziękujemy pani Hannie za wesołe i twórcze zajęcia z poezją.
Warsztaty taneczne Popping Dance
W piątek - 2 marca naszą szkołę odwiedzili dwaj tancerze: Kamil Sfinks Szpejenkowski oraz Adam iBob Bobik, którzy przybliżyli nam popping dance - taniec, w którym podstawą jest „pop” czyli szybkie napięcie i rozluźnienie mięśni w rytm muzyki. W sposób ciekawy i zabawny zaprezentowali podstawowe gesty i ruchy wykorzystywane w tym tańcu (np.robot show - imitacja ruchów robota do mechanicznych dźwięków) a najbardziej odważni uczniowie przećwiczyli te skomplikowane techniki pod okiem tancerzy. Dodatkowo goście opowiedzieli o wpływie tańca na rozwój i życie młodego człowieka a także odpowiedzieli na pytanie „Dlaczego warto tańczyć?”
Konkurs Małe Formy Teatralne 2018
6 marca w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się po raz kolejny gminny konkurs „Małe formy teatralne”. W tym roku tematem przewodnim były obchody Stulecia dla Niepodległej, a hasłem: „Droga do wolności”. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas IV - VI Wiktoria Wątkowska (kl.V) - zajęła III miejsce i w kategorii klas VII i gimnazjum Jakub Cieplak, który zajął II miejsce. Nagrodzonym gratulujemy!
Dzień Kobiet

Raz do roku jest taki dzień, Który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety panie i matki, W dniu tym dostają pachnące kwiatki.
8 marca to szczególny dzień w naszej szkole, dzień pełen radości i uśmiechu. Nie może być inny, bo to „Dzień Kobiet” - święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. W ten wyjątkowy dzień wszystkie Panie w szkole powitane zostały kwiatami oraz drobnymi upominkami. Również chłopcy z IIIa SP pamiętali o swoich koleżankach z klasy i przygotowali dla nich miłe niespodzianki – każda dziewczynka otrzymała tulipana wraz z upominkiem.
Konkurs „Orzeł Biały - nasza duma”
Nasi uczniowie - Matylda Łukasiewicz (kl.V), Paweł Ambroziak (kl.VII) i Jakub Cieplak (kl.II gim.) wykonali prace na Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Biały - nasza duma” organizowany przez Kancelarię Senatu. Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Konkurs organizowany jest w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzymamy kciuki za naszych uczniów !!!
Zebranie z rodzicami




Leckja o samorządzie terytorialnym
14 marca uczniowie drugich klas oddziału gimnazjalnego wraz z p. Urszulą Żochowską - nauczycielem WOS-u, wybrali się do Urzędu Gimny w Naruszewie gdzie uczestniczyli w nietypowej lekcji. W rolę pedagoga wcieliła się Wójt Gminy Naruszewo Beata Pierścińska. Lekcja dotyczyła oczywiście zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Dzień Świętego Patryka




Wycieczka do Warszawy
W czwartek, 15 marca klasy VI i VII pojechały na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Aneta Ulicka i Wioletta Zielonka. Pierwszym punktem programu była uczta dla ciała - lekcja WF-u w parku trampolin Hangar 646, gdzie uczniowie pod czujnym okiem trenera dali upust swoim emocjom i w pocie czoła wykonywali jego polecenia. Po wysiłku fizycznym uzupełnili swoje siły witalne pysznym posiłkiem. Na koniec była uczta dla duszy - seans filmowy. Panowie obejrzeli „Czarną Panterę” a panie film pt. „Każdego dnia”. Następnie bogatsi w nowe doświadczenia bezpiecznie udali się w drogę powrotną do domu.
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
20 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W ramach kampanii „Cała Polska mówi: aaa” dzieci dowiedziały się, że zdrowie zaczyna się od jamy ustnej. To doskonała okazja do omówienia podstawowych zasad profilaktyki - od codziennego szczotkowania zębów, po regularne wizyty w gabinecie dentystycznym, a także zwrócenia uwagi na konieczność stosowania zbilansowanej diety, ograniczenia spożycia cukru czy ostrzeżenia przed używkami. Najciekawszym zadaniem dla maluchów okazało się wspólne szczotkowanie zębów. Była to inicjatywa upowszechniająca wiedzę w zakresie podstawowej profilaktyki stomatologicznej i zachowań prozdrowotnych
Dzień Świętego Patryka
„Zazieleniło się” 20 marca, na górnym korytarzu naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Dzień Świętego Patryka. Wystrojem korytarza zajęła się grupa uczniów z klasy IIb gimnazjum: Gmurczyk Magdalena, Guz Jakub, Przetacki Kacper, Witkowska Julita, Zaborowska Julia oraz Ziemińska Patrycja. W ramach projektu edukacyjnego przygotowali również „zielony lunch” dla swoich kolegów i koleżanek. Wszystkie smakołyki zniknęły bardzo szybko. Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do wspólnej zabawy i założenie zielonych strojów. Trzy najciekawsze stylizacje w tym roku przygotowali: Anna Michalak (IIIa gim.), Aleksandra Biernacka (IIa gim.) oraz Weronika Rukuszewicz (IIb gim.). Wyróżnienia: Dawid Rosiński, Olga Kłosińska, Agata Jarczewska oraz Michał Zielonka.
Pierwszy Dzień Wiosny
Pomimo tego, że 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny pogoda z rana zaskoczyła nas śniegiem. Dzieci z oddziałów przedszkolnych postanowiły odprawić chłodną aurę. W każdej sali pojawiły się zielone rośliny zasadzone przez maluchy. Każde z nich założyło ubranie w zielonym odcieniu. Spacerowały z zimową panną- Marzanną. Ze względu na ekologiczne podejście przedszkolaki oszczędziły jej życie. Teraz z niecierpliwością czekają na ciepłe i słoneczne dni...
Trzecioklasiści na Rutkach
21 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum wybrali się wraz z wychowawcami na Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku. Na miejscu mieli możliwość zapoznania się z profilami kształcenia, które zostały zaprezentowane w ciekawy sposób. Czekały na nich zagadki, pokazy doświadczeń czy też drukarka 3D skonstruowana przez jednego z licealistów. Punktem kulminacyjnym był program artystyczny przygotowany przez uczniów ZS nr 2...Był śpiew, zumba, pokaz bokserski...A nawet występ trupy kuglarskiej. Serdecznie dziękujemy naszym zeszłorocznym absolwentom, którzy byli świetnymi przewodnikami po ich obecnej szkole.
Sukcesy naszych uczniów
W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 roku w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie odbyło się podsumowanie X edycji konkursu pt. „Palma Wielkanocna Radzymin 2018”. Miło nam poinformować, że w kategorii indywidualnej dzieci i młodzież do lat 14 uczniowie klasy V z naszej szkoły zajęli I miejsce - Kacper Jarosiewicz i II miejsce - Julia Mroczkowska. Gratulujemy nagrodzonym!!!
Zakończenie akcji „Góra Grosza”
27 marca zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną (np. w domach dziecka lub rodzinach zastępczych). W tegorocznej edycji udało nam się uzbierać 44,8 kg monet 1-, 2 - i 5 - groszowych na łączną sumę 567,03 zł. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękuje wszystkim za udział w akcji. 💛 Pamiętajcie! „Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie!” :):):)
Pchli Targ
Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną, 28 marca 2018 roku, w naszej szkole odbył się coroczny PCHLI TARG. Na szkolnym targowisku uczniowie szkoły mogli nabyć używane, ale niezniszczone gadżety, zabawki, bibeloty, książki, pluszaki, biżuterię, karty piłkarskie, ciasta, ciasteczka i smakowite babeczki. Wszystko można było nabyć w cenie do 5 złotych. Zarówno sprzedający, jak i kupujący bawili się świetnie i sprawdzili się w swoich rolach. Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski Szkoły. Członkowie samorządu zadecydują, na co przeznaczą zarobione pieniądze.
Przygotowania do świąt w przedszkolu
„Pisanki, pisanki jajka malowane” pod takim hasłem dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały prace plastyczne. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w prace i ich jajeczka wyszły pięknie. Chcąc przyspieszyć nadejście wiosny dzieci z grupy Tygryski Urwiski oraz Pracowite Pszczółki założyły w swoich salach hodowlę rzeżuchy. Zajęcia przedświąteczne przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, a także wprowadziły wszystkich w wielkanocny nastrój.
Życzenia świąteczne




Projekt unijny „Uczyć inaczej, to uczyć ciekawiej”
Od października 2017 r. grupa ośmiu uczniów z oddziałów gimnazjalnych uczestniczy w dodatkowych zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki w ramach realizacji projektu unijnego „Uczyć inaczej, to uczyć ciekawiej”. Zajęcia odbywają się w wymiarze 1 godziny lekcyjnej tygodniowo i potrwają do czerwca 2019 r. Głównym celem zajęć jest wyrównywanie braków z matematyki, rozwijanie u uczniów umiejętności posługiwania się matematyką w sytuacjach praktycznych oraz poprawa wyników nauczania i kształcenia w celu eliminowania problemów na dalszych etapach kształcenia. W tracie zajęć stosowane są różnorodne metody i formy pracy oraz wykorzystywane są pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu.
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji cały tydzień w oddziałach przedszkolnych poświęcony był tematyce ekologicznej. Maluchy dowiedziały się jak dbać o nasza planetę i poznały nowe pojęcia: segregacja śmieci oraz recykling ♻. Zwieńczeniem tygodnia był wspólny spacer zakończony sprzątaniem terenu w pobliżu Urzędu Gminy.
Przedstawienie „Dziś witamy wiosnę w lesie”
Uczniowie klasy I pod opieką Pani Iwony Kowalk z okazji Dnia Ziemi przygotowali przedstawienie pod tytułem „Dziś witamy wiosnę w lesie” , na które zaprosili przedszkolaków z grupy Mądre Sówki. 23 kwietnia dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki związane z przyjściem długo wyczekiwanej wiosny, opowiedziały jak należy segregować śmieci i dlaczego jest to konieczne a przede wszystkim zwróciły uwagę młodszych kolegów na to jak ważne jest dbanie o środowisko i szanowanie przyrody, która nas otacza.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
25 kwietnia w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła nasza drużyna w składzie: Przemysław Anowski, Jakub Górnicki, Oliwia Czerniakowska, Natalia Draganiak. Wśród gimnazjalistów wygrała drużyna z Raciąża wyprzedzając naszą drużynę w składzie: Sebastian Gołębiewski, Joanna Czerniakowska, Sebastian Kalbarczyk. Opiekunem naszych drużyn jest Pani Anna Raczkowska. Dwie najlepsze drużyny w obu kategoriach wiekowych będą reprezentować powiat płoński w etapie rejonowym, który 9 maja odbędzie się w Siedlinie. Turniej został zorganizowany przez: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Komendę Powiatową Policji w Płońsku oraz Urząd Gminy w Naruszewie.
Święto Konstytucji 3 Maja
W piątek - 27 kwietnia - w naszej szkole obchodziliśmy wspólnie Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mogli posłuchać pieśni patriotycznych, skosztować potraw przygotowanych przez uczniów klas II oddziałów gimnazjalnych (przepyszne smakołyki) a także kibicować uczestnikom zmagającym się się w turnieju wiedzy historycznej połączonego z wyścigiem w kapsle na wspaniałym historycznym torze z przeszkodami. Nad przebiegiem uroczystości czuwał główny organizator Pan Paweł Ryglewicz. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom biorącym udział we wszystkich konkursach. Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy a wszystkim osobom przygotowującym i biorącym udział w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia serdecznie dziękujemy!!!
Misja: programowanie w naszej szkole
Nauczyciele klas I-III z naszej szkoły biorą udział w projekcie „Misja: programowanie – podregion ciechanowski” prowadzonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Celem projektu jest przygotowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do prowadzenia zajęć z kodowania, które zostało wprowadzone do podstawy programowej w klasach I-III. Nauczyciele nauczyli się, jak uczyć kodowania w języku Scratch, jak programować roboty, by wykonywały polecenia, poruszały się w określonym kierunku, czy omijały przeszkody. Zostali również zaopatrzeni w laptopy, tablety i roboty. Uzyskaną wiedzę przekażą swoim uczniom, którzy będą się świetnie bawić, zdobywając nowe kompetencje. Zakończenie projektu jest przewidziane dla klasy IIIa i IIIb w czerwcu, a dla klasy I i II w październiku bieżącego roku.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym eliminacje rejonowe
W środę, 9 maja w Zespole Szkół w Siedlinie odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w których rywalizowało 10 drużyn uczniów podstawówek i 11 drużyn gimnazjalistów, wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Młodzież musiała się wykazać wiedzą z zagadnień ruchu drogowego, ale również zaliczyć sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy i wykazać się umiejętnościami w jeździe na rowerze na torze przeszkód. W kategorii oddziałów gimnazjalnych nasza drużyna zajęła siódme miejsce. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła nasza niezawodna drużyna w składzie: Przemysław Anowski, Jakub Górnicki, Oliwia Czerniakowska, Natalia Draganiak. I to właśnie oni będą reprezentowali powiat płoński na eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!
Wycieczka do Powsina
W czwartek - 10 maja uczniowie biorący udział w zajęciach przyrodniczych w ramach projektu unijnego „Uczyć inaczej, to uczyć ciekawiej” wybrali się wraz z Panią Anetą Ulicką na wycieczkę do Powsina, do Ogrodu Botanicznego PAN. Tam uczestniczyli najpierw w wykładzie poświęconym ciekawym, niebezpiecznym, najstarszym i największym roślinom. Następnie wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe, by za chwilę przy super sprzęcie zobaczyć to, co stworzyli. Po warsztatach nasycili swoje zmysły śpiewem ptaków oraz zapachem i kolorami przeróżnych egzotycznych roślin spacerując po ogrodzie. Odwiedzili szklarnie, park oraz arboretum czyli ogród dendrologiczny. Na koniec posilili się obiadem i wrócili do domu.
Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”
10 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”, której patronuje Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć naszym podopiecznym o zasadach bezpieczeństwa. Podczas akcji funkcjonariusze policji, wykorzystując film edukacyjny, omówili rodzaje zagrożeń na jakie narażone są dzieci w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Pod bacznym okiem doświadczonych strażaków uczniowie uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Była też okazja sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze pokonując specjalnie przygotowany tor rowerowy. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak specjalny symulator jazdy motorem. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw elementów odblaskowych: opaski i breloczki. Najmłodsi, czyli uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” a nagrody otrzymali: klasa I: Zuzanna Brzezińska Adrian Marciniak, klasa II - Klaudia Jarczewska i Bartłomiej Krawczewski. Gratulujemy nagrodzonym! :) I przypominamy wszystkim jeszcze raz: JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY!
Zebranie z rodzicami

Zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się 15 maja 2018r. (tj. wtorek) Klasy I - III szkoły podstawowej godz. 15.30. Klasy IV-VIII + oddziały gimnazjalne o godz. 16.00. Po spotkaniu z wychowawcami w klasach odbędzie się spotkanie rodziców uczniów, którzy jadą na wycieczkę w dn. 21-25.05.2018. Serdecznie zapraszamy!

Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej
15 maja nasi reprezentanci w piłce nożnej rocznik 2005 i młodsi zdobyli II miejsce w mistrzostwach powiatu. Droga do finału to zwycięstwo w grupie eliminacyjnej, a następnie zwycięstwo w półfinałach. W finałach na naszym szkolnym boisku spotkały się najlepsze drużyny powiatu: SP 3 Płońsk, SP 2 Płońsk, SP Nacpolsk i SP Naruszewo. Na początek nasza drużyna spotkała się z sąsiednią szkołą z Nacpolska. Po dobrym meczu wygrywamy 2:1. Następnie kolej na SP 2 Płońsk...i znowu wygrywamy 3:2. Nadszedł czas na spotkanie z SP 3 Płońsk, które miało zadecydować o mistrzostwie powiatu. Po bardzo twardym meczu, w którym nasi reprezentanci zostawili serce i dużo zdrowia na boisku ulegliśmy płońskiej trójce 1:2. Chłopakom gratulujemy ogromnego ducha walki i osiągniętego sukcesu. Skład drużyny: Mikołaj Kruszewski, Jakub Mikołajczyk, Patryk Biegalewski, Andrzej Kaliszewski, Jakub Górnicki, Mateusz Kozarzewski, Bartek Ostrowski, Jakub Ziemiński, Błażej Jasiorski, Julian Przywuski
Zajęcia przyrodnicze
W zajęciach przyrodniczych w ramach projektu unijnego „Uczyć inaczej – to uczyć ciekawiej” uczestniczą 2 grupy. Starsi z II klas oddziałów gimnazjalnych i młodsi z V kl SP. Na zajęciach dzieci poszerzają wiedzę przyrodniczą, biologiczną jak również samodzielnie przygotowują preparaty mikroskopowe, samodzielnie mikroskopują, wykonują i opisują oraz wyciągają wnioski i hipotezy z doświadczeń i eksperymentów. Rozpoznają pospolite gatunki roślin i zwierząt, rozpoznają głosy ptaków, oglądają filmy przyrodnicze. W ramach zajęć unijnych uczestniczyli również w 2 wycieczkach: do Centrum Meteorologii w Murzynowie oraz do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, gdzie oprócz pokazu uczestniczyli w warsztatach naukowych.
Wycieczka do Torunia
W pochmurny poranek 18 maja 2018 roku uczniowie klasy I, II i IIIa wspólnie z paniami: Marią Buko, Iwoną Kowalik, Joanną Piechotą i Małgorzatą Skibińską, uzbrojeni w wyśmienity humor i płaszcze przeciwdeszczowe, wyruszyli na północ - ku przygodzie. Im bardziej zbliżali się do celu wyprawy, tj. do Torunia, tym chmury były coraz ciemniejsze i straszniejsze - pachniało deszczem. Na szczęście Toruń przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Najpierw spacerowaliśmy po Starym Mieście i słuchaliśmy legend o Toruniu. Szczególnie zainteresowała nas Krzywa Wieża, mosiężny osiołek - pręgierz oraz pięknie przystrojony pomnik Mikołaja Kopernika. Potem uczniowie "zakasali" rękawy i w Piernikowej Chatce uczestniczyli w warsztatach piernikarskich. Na koniec zaopatrzeni w aromatyczne pierniki, podziwiali uroki Torunia, płynąc statkiem po Wiśle. To był dzień pełen wrażeń.
Wycieczka przeszkolaków do pasieki
20 maja najmłodsze przedszkolaki - Tygryski Urwiski udały się na wycieczkę do pasieki. Na miejscu dzieci dowiedziały się o pracy pszczół, ich zwyczajach i ogromnym znaczeniu w środowisku. Dzieci widziały jak wygląda ul, nie tylko na zewnątrz ale i w środku. Wiedzą już jak powstaje miód, a także co to jest wirówki czy podkurzacz. Nasze Tygryski miały okazję założyć strój pszczelarza, zobaczyć jakie niezwykłe rzeczy można wyczarować z wosku, a także skosztować różnych rodzajów miodu. Była to niezwykle udana i słodka wycieczka.
Klauzula informacyjna RODO

Drodzy Rodzice!
W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych, spełniamy nasz obowiązek informacyjny o tym, jak przetwarzamy Państwa dane i dane Waszych dzieci. Wszystkie najważniejsze kwestie znajdą Państwo TUTAJ lub w zakładce Ogólna klauzula informacyjna.



Wycieczka w Tatry
21 maja 2018 roku rozpoczęła się 5-dniowa wycieczka uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych pod opieką wychowawców. W drodze do Zakopanego wpadli z krótką wizytą do Krakowa, gdzie zwiedzili Katedrę Wawelską oraz przespacerowali się po Rynku Głównym. Po dotarciu do miejscowości Małe Ciche położonej 7 km od Zakopanego zakwaterowali się w ośrodku wczasowym „Tatry”. Pogoda dopisała także kolejne dni upłynęły im na pieszych wędrówkach szlakami turystycznymi wraz z przewodnikiem. Podziwiali piękną panoramę Tatr i Zakopanego z Gubałówki, spacerowali Doliną Kościeliską, dotarli na Halę Kondratową przechodząc przez polanę Kalatówki ... Wszyscy zakupili również pamiątki dla swoich najbliższych na słynnych zakopiańskich Krupówkach. Na naszych zdobywców gór czekały też atrakcje w postaci dyskoteki oraz pobyt w Termach Podhalańskich Szaflary. Z pewnością wycieczka ta dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.
Laureaci konkursu historycznego
23 maja 2018 r. w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania etapu wojewódzkiego XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Tegoroczny konkurs znakomicie wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gdyż zakres tematyczny obejmował właśnie ten okres dziejów Polski. Oczywiście nie zabrakło tam naszych uczniów oraz ich opiekuna Pana Pawła Ryglewicza. Uczennica naszej szkoły Martyna Smutek z klasy szóstej zdobyła tytuł laureata konkursu na etapie wojewódzkim. Zaświadczenie, dyplom oraz nagrodę w jej imieniu (Martyna w tym czasie przebywała na wycieczce) odebrał Konrad Kłosiński, uczeń klasy II gimnazjum, który jako laureat wojewódzki zakwalifikował się do finału centralnego konkursu. Będziemy trzymać kciuki!
Dzień Matki
Za Wasze czułe serca, za mądre nakazy w dniu Waszego święta dziękujemy sto razy!

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej 25 maja zaprosili do szkoły najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu - swoje mamy. Zaprezentowali specjalnie przygotowane dla nich programy, w których poprzez wiersze i piosenki, wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat". Na koniec każdy obdarował swoją mamę życzeniami, upominkami i kwiatami.
Wizyta w Szturmówce
30 maja uczniowie naszej szkoły przeżyli niezwykłą przygodę w Parku Edukacji i Rozrywki „Szturmówka” w Prusinowicach. Podzieleni na cztery grupy rywalizowali w różnych konkurencjach, w których musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również znajomością historii, sprytem a zwłaszcza umiejętnością pracy w grupie. Pomimo upału, który dawał się wszystkim we znaki, żadnej drużyny nie opuścił duch rywalizacji. Dodatkową atrakcją była możliwość zagrania w grę Laser Tag ( „larserowy paintball” ) na mini poligonie z ciekawie zaaranżowanymi schronami i osłonami. Po wyczerpującej strzelance każdy mógł posilić się pieczoną kiełbasą z ogniska. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni i zadowoleni.
Dzień Rodziny
Słoneczna pogoda, świetna zabawa i czas spędzony z najbliższymi - tak wyglądał Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym. 30 maja dzieci z wszystkich grup, zaprezentowały się rodzicom w zabawnych, ale i wzruszających wierszykach i piosenkach. Przedszkolaki wręczyły swoim bliskim, przygotowane przez siebie upominki. Potem była już tylko zabawa i moc atrakcji... To był wspaniały dzień!
Dzień Patrona
Dnia 6 czerwca odbyły się uroczystości z okazji Dnia Patrona naszej szkoły - Marii Konopnickiej, w formie konkursu recytatorskiego. Uczniowie klas I - VII recytowali i śpiewali utwory wybitnej poetki. Występy były bardzo udane, co potwierdziła publiczność gromkimi brawami. Chłopcy z klasy siódmej przygotowali film na podstawie bajki napisanej przez naszą patronkę pt. „O Janku Wędrowniczku”. Na koniec uroczystości odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy I-ej oraz rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym o ulubionym bajkowym bohaterze.
Debata młodzieżowa „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!”
W ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga!” 7 czerwca w naszej szkole odbyła się debata młodzieżowa z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Inicjatorami kampanii jest Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. W debacie uczestniczyli uczniowie klasy VII oraz oddziały gimnazjalne. Celem debaty było zwiększenie poziomu wiedzy wśród uczniów o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami, jak również kształtowanie świadomości wśród uczniów na temat negatywnego wpływu środków odurzających na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych. Zebrani obejrzeli krótki film, w którym szczególną uwagę zwrócono na skutki zażywania dopalaczy i narkotyków. W dalszej części uczniowie zadawali pytania i zastanawiali się nad działaniami alternatywnymi. Mamy nadzieję, że podejmowane zagadnienia podczas dyskusji pozwoliły uczniom wyciągnąć właściwe wnioski, które będą drogowskazem w ich młodym życiu.
Wycieczka nad morze
W dniach 11-13 czerwca 50-osobowa grupa uczniów klas IV-VII SP wybrała się z opiekunami podbijać świat - Kaszuby i Trójmiasto. Pierwszego dnia wszyscy na chwilę stracili grunt pod nogami w domu, który stoi na dachu, widzieli najdłuższa deskę na świecie i przeżyli „najprawdziwsze” bombardowanie w bunkrze TOW "Gryf Pomorski". Po wejściu na Wieżycę - najwyższe wzniesienie Pojezierza Pomorskiego (329m n.p.m) ruszyli do punktu noclegowego w Jantarze. Drugi dzień to Gdańsk – spacer ulicami Starego Miasta, stocznia, stadion Energa Gdańsk a na koniec kąpiel w morzu. Trzeciego dnia spacerek po molo w Sopocie, zwiedzanie Westerplatte i powrót do domu z przystankiem na posiłek w restauracji McDonald\'s.
Pożegnanie III klas gimnazjum
W środę 20 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich gimnazjum. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali oni część artystyczną, na którą zaprosili Panią Beatę Pierścińską Wójta Gminy Naruszewo oraz Pana Tomasza Konczewskiego Sekretarza Gminy, rodziców, nauczycieli i młodszych kolegów. Trzecioklasiści popisali się również umiejętnościami tanecznymi wykonując poloneza. Nie obyło się bez chwil zadumy, wspomnień oraz refleksji, że to już koniec wspólnej drogi i za chwilę każdy pójdzie w swoją stronę. Takie momenty budziły wzruszenie a nawet łzy. Uczniowie podziękowali za trud wychowania swoim rodzicom, dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom a także pracownikom szkoły. Z rąk Pani Dyrektor uczniowie odebrali Dyplomy Absolwenta Gimnazjum. Po części oficjalnej uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na uroczystym obiedzie i zabawie tanecznej z dj-em.
Szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019



Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019 w szkole podstawowej oraz gimnazjum.


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
22 czerwca nadszedł upragniony i długo wyczekiwany przez uczniów dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Beata Pierścińska - Wójt Gminy Naruszewo, która pogratulowała wszystkim osiągnięć i życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji. W dalszej części Pani Dyrektor Maria Roguska dokonała podsumowania wyników w nauce w minionym roku oraz osiągnięć uczniów w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Za swoją ciężką pracę i wysokie osiągnięcia uczniowie otrzymali nagrody książkowe, świadectwa z wyróżnieniem oraz medale za osiągnięcia sportowe. Pani Dyrektor pożegnała i podziękowała Pani Marii Tomaszewskiej i Pani Teresie Kurzawie, długoletnim pracownicom obsługi, które przechodzą na emeryturę. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach by odebrać świadectwa. Na koniec dziękujemy wszystkim za kolejny udany, wspólny rok szkolny! Pięknych, słonecznych i niezapomnianych wakacji!
Wakacje 2018



Kartka
Kalendarz szkolny 2022/2023
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Wycieczka w Sudety
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej 2022