Aktualności Artykuły Linki Kategorie Newsów
Lipca 21 2024 18:44:34   
Nawigacja

Rok szkolny 2023/2024

  PLAN ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
  Aktualności
  Plan lekcji
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024
  Dzienny rozkład dzwonków
  Rozkład jazdy autobusów
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  ePUAP
  INFORMATOR EDUKACYJNY POWIATU PŁOŃSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2024/25

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  Informacja nt . ochrony dzieci przed krzywdzeniem
  Standardy Ochrony Małoletnich

REKRUTACJA 2024/2025

  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I
  Zgłoszenie dziecka do klasy I
  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2024/2025
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania

O SZKOLE

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

ORGANY SZKOŁY

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

SZKOLNE ORGANIZACJE

  Spółdzielnia Uczniowska
  Szkolne Koło Wolontariatu
  Samorząd Uczniowski

BIBLIOTEKA

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej
  Regulamin biblioteki

ŚWIETLICA SZKOLNA

  Regulamin świetlicy
  Reżim sanitarny w świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

PEDAGOG SZKOLNY

  Godziny pracy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

DOKUMENTY SZKOŁY

  Statut szkoły
  Program Wychowawczo - Profilaktyczny

FACEBOOK

  Odwiedź nas na Facebooku

KONTAKT

  Dane kontaktowe

ARCHIWUM

  Archiwum 2021/2022
  Archiwum 2020/2021
  Archiwum 2019/2020
  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

RÓŻNOŚCI

  Sponsorzy

Archiwum wiadomości 2019/2020
Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020
Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole.

Wszystkie podręczniki, poza religią i zestawem dla przedszkolaka są zakupione w ramach dotacji ministerialnej. Podręczniki do religii i pakiet dla przedszkolaka kupują rodzice.

Pożegnanie

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci

Pani Agnieszki Karpińskiej

- nauczyciela, wychowawcy, koleżanki, przyjaciela. Zapamiętamy Agnieszkę jako osobę ciepłą, serdeczną, zawsze uśmiechniętą, która z pasją przekazywała uczniom swoją wiedzę. Była otwarta na potrzeby drugiego człowieka i tolerancyjna, zaangażowana w rozwiązywanie problemów swoich uczniów. Wszyscy zawsze mogli liczyć na jej pomoc, wsparcie i życzliwe słowo. Kochaliśmy Ją, my - koledzy i koleżanki z pracy, uczniowie, wychowankowie, wszyscy znajomi...

Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie. Pogrzeb odbędzie się 8 lipca 2019 r. o godz. 12:00 w kościele w Naruszewie.

Informacja

26 sierpnia 2019 roku (tj. poniedziałek) o godz. 14:00 i 15:00 w budynku szkoły odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 będą uczęszczały do Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. Zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w spotkaniu.


Ogłoszenie


W zakładce świetlica szkolna znajdą Państwo aktualną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy oraz regulamin i procedury obowiązujące w naszej świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020.Informacja

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019r. wg następującego harmonogramu:
  • godzina 9:00 - klasy I - VIII
  • godzina 10:00 - oddziały przedszkolne
Rozkład jazdy autobusów pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że wszystkie posty z roku szkolnego 2018/2019 zostały przeniesione do archiwum.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Tak, tak, wakacje już za nami, a kolejny rok pracy przed nami. Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 dla klas I-VIII rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor - Maria Roguska powitała przybyłych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli. Życzyła wszystkim udanego roku nauki i pracy, przede wszystkim tym, którzy dzisiaj rozpoczęli swoją przygodę z nauką. Przemówienie Wójta Gminy Naruszewo Pani Beaty Pierścińskiej zakończyło część oficjalną a uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w klasach. O godz. 10:00 powitane zostały również dzieci z oddziału przedszkolnego. Jesteśmy pewni, że maluchy będą się czuły u nas wspaniale i z radością będą przychodziły na zajęcia.
Wszystkim uczniom życzymy uśmiechów każdego poranka, sukcesów, realizacji swoich pasji i marzeń właśnie w murach naszej szkoły. Wszystkim ubiegłorocznym Absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach. Wierzymy, że zdobytą wiedzę i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły będziecie z powodzeniem rozwijać w kolejnych latach edukacji.

Informacja

Uwaga!
Zapraszamy rodziców uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej oraz rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych na pierwsze w tym roku zebranie, które odbędzie się w czwartek 19 września 2019r. o godz. 16:30.

Porządek zebrania:

1. Zebranie ogólne na hali sportowej.
2. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

Bardzo prosimy wszystkich o przybycie!

Tygryski Urwiski
Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej Tygryski Urwiski radzą sobie już coraz lepiej! Po trudnym rozstaniu z rodzicami w pierwszym tygodniu, przedszkole staje się dla nich drugim domem. Jest coraz mniej łez, a przyjemności czerpią ze wspólnej zabawy zarówno w sali jak i na placu zabaw. Zrobienie koła nie sprawia już takich trudności! Maluchy z chęcią wykonują działania plastyczne. Rodzice mogą być dumni!
Rekonstrukcja historyczna „Wrzesień '39”
1 września 2019 roku miała miejsce 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, którą zapoczątkował atak Niemiec na Polskę. Aby przybliżyć uczniom ten burzliwy okres historii 16 września br. mieli okazję uczestniczyć w rekonstrukcji historycznej pt. „Wrzesień \'39”. Podczas żywej lekcji zaprezentowane zostało umundurowanie i wyposażenie Wojska Polskiego, ale także Wehrmachtu i Armii Czerwonej. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej niecodziennej lekcji. Amelia i Oliwia na chwilę stały się łączniczkami i sanitariuszkami a Kuba, Kacper i Kamil żołnierzami. Piotrek poczuł się jak polski żołnierz w mundurze i z ekwipunkiem z czasów II wojny światowej. Dzięki takiej formie zajęć wszyscy uczniowie mogli dosłownie dotknąć historii sprzed dziesiątek lat.
Spotkanie z policją
W środę - 18 września 2019 roku oddziały przedszkolne i klasy 1-3 miały okazję spotkać się z panią policjantką. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Pani policjantka powiedziała również dzieciom o odblaskach, które bezwzględnie powinny znaleźć się na ich odzieży wierzchniej, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi. Dodatkową atrakcją była mrówka, która wręczyła wszystkim uczestnikom niezbędne odblaski.Teraz jesteśmy widoczni z daleka nawet o zmroku!
Dzień Przedszkolaka
20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji maluchy z grup Tygryski Urwiski, Pracowite Pszczółki i Mądre Sówki uczestniczyły w dyskotece. Cały dzień towarzyszyły im wspólne zabawy i gry. Była to świetna okazja do poznania się bliżej i zintegrowania wszystkich grup przedszkolnych. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.
Wyjazd do MCK w Płońsku
23 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, w którym tego dnia gościli artyści Teatru Artenes z Wrocławia. Uczniowie klasy VI obejrzeli spektakl „W krainie fantasy”, inspirowany takimi klasykami gatunku fantasy jak „Hobbit ”„Opowieści z Narnii” czy też „Ziemiomorze”, podczas którego wraz z głównymi bohaterami: Lucy i Edem, przenieśli się do magicznej krainy Ranii by walczyć z Cieniem. Kolejna grupa, tym razem uczniowie klasy siódmej, wybrała się na inscenizację „Zemsty” Aleksandra Fredry, dzięki której miała szansę nie tylko poznać treść samej lektury, ale również doskonale się przy tym bawić. Wyjazdy obu klas były realizowane w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego.
Spotkanie autorskie
We wtorek 24 września 2019 roku uczniowie klas IV – VI wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Naruszewie. Naszym gościem był pan Zbigniew Kołba autor m.in. książki dla dzieci pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Podczas spotkania pisarz zachęcał uczniów do czytania książek oraz zgłębiania wiedzy w nich zawartej. Na spotkaniu autor poruszył ważne tematy, takie jak: rola odpowiedniej ilości snu, zachowania dzieci wynikające z nieodpowiedniej ilości nocnego wypoczynku, wpływ właściwego odżywiania na rozwój młodego organizmu, obowiązek picia mleka oraz jedzenia zdrowych posiłków. Dzieci mogły się również swoją wiedzą wykazać w trakcie spotkania odpowiadając na liczne zagadki, dzięki temu spotkanie miało dynamiczny i żywiołowy charakter.
Pożegnanie proboszcza

Ksiądz Sławomir Stefański zakończył wieloletnią pracę duszpasterską w parafii Naruszewo. Z tego powodu społeczność szkolna, w której również pracował pożegnała go dziś na uroczystym apelu dziękując za współpracę, dobre słowo i przewodnictwo duchowe oraz życząc życzliwych parafian na swojej drodze i odnalezienia się w nowej rzeczywistości.


Dzień Chłopaka
Dnia 30 września 2019 roku zarówno w klasach I-VIII oraz w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy chłopcy w naszej szkole otrzymali drobne upominki z mnóstwem życzeń, aby dostawali same piątki i byli szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wręczone prezenty - zwłaszcza te przygotowane własnoręcznie przez koleżanki, będą miłym wspomnieniem tego dnia.
Owoce i warzywa są smaczne i zdrowe
We wtorek 1 października 2019 roku dzieci z grup Pracowite Pszczółki i Tygryski Urwiski, przy okazji realizacji tematów na temat owoców i warzyw, a także zasad zdrowego odżywiania, wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu spożywczego. Maluszki rozpoznawały i nazywały znajdujące się w sklepie owoce i warzywa, miały okazję poznać pracę ekspedientki, pomogły również w zakupie warzyw do przedszkolnego kącika przyrodniczego.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego
Kazimierz Dolny to urocze miasteczko rozłożone malowniczo wśród wzgórz tuż przy rzece Wiśle. Właśnie tam 2 października 2019 roku grupa uczniów z klas Vb, VIa i VIb wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę. Na miejscu z przewodnikiem zwiedzali najcenniejsze zabytki: renesansowy rynek, kościół farny, Zespół Zamkowy oraz Basztę, która wymagała dobrej kondycji. Niełatwo było pokonać dużą ilość stopni, jednak efekt końcowy, a mianowicie widok z baszty zapierał dech w piersiach. Następnie meleksami przejechali do Wąwozu Korzeniowego, najpiękniejszego z kazimierskich wąwozów. Wędrując dnem wąwozu wszyscy podziwiali jego pionowe ściany i odsłonięte korzenie starych drzew i krzewów przypominające żywe rzeźby. Po krótkim spacerze, meleksami grupa dotarła do restauracji „Rybka” gdzie czekał smaczny obiad. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego można było podziwiać piękny jesienny krajobraz oraz ruiny zamku w Janowcu. Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała a wspomnienia z niej na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Wizyta w banku
8 października 2019 roku klasa III odwiedziła Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach - oddział w Naruszewie. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, uczniowie przeprowadzili wywiad z pracownikami banku, poznali różne stanowiska pracy. Zdobyli także wiedzę o kredytach, lokatach, oszczędzaniu, rozpoznawaniu prawdziwych banknotów, obsłudze bankomatu i zakładaniu konta. To była ciekawa lekcja przedsiębiorczości.
Informacja

UWAGA!

W poniedziałek 14 października 2019 roku uczniów obowiązuje strój galowy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia odbędą się zajęcia opiekuńcze w godzinach: 8:15-12:00.

Prosimy zaopatrzyć dzieci w II śniadanie ponieważ w tym dniu nie będzie obiadu.

Wycieczka do Płońska
11 października 2019 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Płońska. W Miejskim Centrum Kultury w Płońsku uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie wykonywali ciekawe prace z dżinsu. Następnie obejrzeli przedstawienie teatralne Piotruś i Wilk w wykonaniu teatru Artenes z Wrocławia. Spektakl oparty został na baśni Sergiusza Prokofiewa o tym samym tytule. Opowiada o przygodach chłopca Piotrusia i grupy jego przyjaciół, w tym Kaczuszki i Kotka podkreślając przy tym takie wartości jak odwaga, praca zespołowa, zaradność i niepoddawanie się w trudnych chwilach.(fot. Artenes)
Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2019 roku jak co roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem p. Urszuli Żochowskiej i p. Małgorzaty Skibińskiej przygotowali akademię z tej okazji. Wiersze, skecze kabaretowe i piosenki umiliły nam ten wyjątkowy dzień. Były oczywiście ciepłe życzenia oraz kwiaty od Samorządu Uczniowskiego. W imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły dziękujemy! Resztę dnia uczniowie spędzili ze swoimi wychowawcami oraz na wspólnej dyskotece.
Święto Dyni
Święto Dyni świętujemy w całej Polsce. Dynia to bardzo „fajne” warzywo. Wyrasta w wielu odmianach – jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów i kolorów. Grupa popołudniowa aby również uczcić to święto wykonała wspaniały lampion. Korzystając z pięknej pogody dzieci bawiły się na świeżym powietrzu liśćmi, które obficie opadają na nasz plac zabaw. Grupa miała równi zajęcia kulinarne podczas, których samodzielnie wykonała pyszne kanapki z domowego dżemu. Było wesoło i pysznie!
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Dnia 21 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej przygotowana przez wychowawczynię p. Marię Buko. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, rodzice uczniów klas pierwszej, nauczyciele oraz uczniowie klas starszych. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania części artystycznej przed zgromadzoną publicznością. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Kolejnym etapem było złożenie przysięgi uczniowskiej i pasowanie na ucznia przez panią Dyrektor. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego dyplomu pasowania na ucznia oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Wycieczka do Ciechanowa
W dniu 22 października 2019 roku sześciolatki i pięciolatki wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Ciechanowa. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na krótki spacer po mieście. Przedszkolaki zwiedziły Zamek Książąt Mazowieckich i Rynek miasta. Wielu ciekawych wrażeń dostarczył uczestnikom wycieczki Park Nauki Torus oraz warsztaty kreatywne gdzie dzieci samodzielnie tworzyły kolorowe, pachnące mydełka, które gotowe zabrali ze sobą do domu. Nie zabrakło też wyśmienitej zabawy w sali zabaw z kulkami oraz smacznego obiadu. Tego dnia wiele ciekawych zdarzeń zostało uwiecznionych na zdjęciach.
Szkoła pamięta 2019
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” 25 października 2019 roku, w ostatni piątek przed 1 listopada, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali działania upamiętniające ważne postaci i wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Udali się między innymi na cmentarz w Naruszewie, gdzie odwiedzili groby zmarłych pedagogów i pracowników szkoły. Przedszkolaki z kolei zapaliły znicze przy pomnikach Papieża Jana Pawła II i patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej, które znajdują się przed budynkiem szkoły. Pamięć o tych, których nie ma już wśród nas jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Cieszymy się, że nasza szkoła wzięła udział w tej wyjątkowej akcji i w ten sposób dołączyła do dużego grona społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii.
#SzkołaPamięta
Informacja

Dnia 6 listopada 2019 roku (tj. środa) odbędzie się zebranie z rodzicami.
Porządek zebrania:
1. Prelekcja pt.: „Uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego i gier komputerowych - jak przeciwdziałać? Na co zwracać uwagę”
- sala gimnastyczna godz.16:30.
2.Spotkanie z wychowawcami w klasach - po prelekcji.
Zapraszamy!

Koncert muzyczny - trio Złota Trąbka
7 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole łódzkie Trio „Złota Trąbka”. Artyści zabrali uczniów w "muzyczną podróż" wykonując utwory muzyczne pochodzące z różnych stron świata. Były to znane i lubiane melodie. Zespół zaprezentował się młodzieży w efektownych aranżacjach, uczniowie mogli posłuchać m.in: swingu, paso doble, tanga itp. Elementem koncertu było również zapoznanie dzieci z instrumentami muzycznymi, a niektórzy sami mogli się przekonać, czy gra na puzonie jest tak łatwa jak się wydaje. Uczniowie mogli aktywnie brać udział w koncercie a także wygrać nagrody w mini konkursie muzycznym. Była to niecodzienna ale równie niezwykła lekcja muzyki.
Akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości
11 listopada w historii Polski to niezwykle ważny czas od wielu pokoleń. To właśnie 11 listopada w 1918 roku, po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten przypomina nam o trudnych losach naszej Ojczyzny, a także o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest trwała. Trzeba o nią dbać i ją pielęgnować. 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzięki zaangażowaniu uczniów z klasy VIII i Va utrwalona została ważna lekcja historii, którą należy zachować w pamięci i przekazywać z pokolenia na pokolenie. W uroczystym montażu słowno - muzycznym przypomnieli oni wszystkim tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i przeogromną radość z odzyskania wolności. O godzinie 11:11 wzięliśmy udział w inicjatywie „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Wspólne odśpiewanie hymnu w uroczystych strojach było wspaniałą lekcją Patriotyzmu !
Jesienny koncert
14 listopada 2019 roku uczniowie klasy III zaprosili swoich rodziców i dyrekcję szkoły na „Jesienny koncert”, na który złożyły się piękne wiersze i piosenki o jesieni. Ponadto uczniowie zagrali dla swoich rodziców popularne melodie na dzwonkach. Na zakończenie dzieci wręczyły wszystkim gościom jesienne laurki z życzeniami wesołej i kolorowej jesieni. Następnego dnia uczniowie klasy III zaprezentowali „Jesienny koncert” swoim młodszym kolegom z przedszkola, klasy I i II. Wszyscy miło spędzili czas słuchając jesiennych wierszy i piosenek.
Lekcja o samorządzie
W dniu 22 listopada 2019 roku uczniowie klasy VIII S pod kierunkiem Pani Urszuli Żochowskiej, poszerzali swoją wiedzę na temat funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego na przykładzie Gminy Naruszewo. Lekcję z wiedzy o samorządzie gminnym poprowadziła Pani Beata Pierścińska - Wójt Gminy Naruszewo. Uczniowie klasy VIII włączyli się również czynnie do akcji Radia Płońsk związanej ze zbiórką potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Do urzędu gminy dostarczyli karmę dla zwierząt w tym: 12 małych i 7 dużych puszek oraz 3 kg suchej karmy.
Dzień Kredki - Tygryski Urwiski

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to, co chcę.”

22 listopada 2019 roku Tygryski Urwiski zamieniły szary listopadowy dzień w kolorowy. Świętowały Dzień Kredki. To dzięki kredkom dzieci potrafią wyrażać emocje w różnych pracach plastycznych. Za ich pomocą mogą odzwierciedlić to, co myślą, czują i o czym marzą. Rysowanie dodatkowo rozwija wyobraźnię i fantazję. Celem zabawy była integracja grupy oraz utrwalenie nazw kolorów. Tego dania było u maluszków bardzo kolorowo.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2019 roku Tygryski Urwiski i Mądre Sówki przyszły dziś do przedszkola ze swoimi ukochanymi misiami, aby wspólnie obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Na maluchy czekało wiele atrakcji: poznały historię powstania maskotki, ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, bawiły się przy piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne. Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że...świat bez pluszowych przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi. Na szczęście moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
„Nie zmarnuj swojego życia”
W poniedziałek 25 listopada 2019 roku do naszej szkoły zawitali RYMcerze ze swoim projektem profilaktycznym połąc­zonym z kon­certem hip-hopowym „Nie zmarnuj swojego życia”. Duet raperów - w składzie: Bęsiu (Łukasz Bęś) i DJ Yonas (Jonatan Blank) dzieląc się swoim doświadczeniem życiowym promuje dobre postawy oraz właściwe wybory. Muzycy podczas spotkania starali się przekazać uczniom klas V-VIII uniwersalne, chrześcijańskie wartości i wskazać drogę lepszego życia – życia w zgodzie z własnymi zainteresowaniami, pasjami, bez dopalaczy, narkotyków i innych używek. Sądząc po reakcji młodzieży zapamiętają tą nietypową godzinę wychowawczą na długo w pamięci.
Zakręcona Akcja

Zakręcona Akcja w naszej szkole nadal trwa i ma się dobrze. Tym razem zebrane nakrętki przekazaliśmy dla chorej na cukrzycę Mai z Płońska. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec.

Szlachetna Paczka

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI SZLACHETNA PACZKA

28 listopada 2019 roku Rada Rodziców współpracując z całą społecznością szkoły zorganizowała charytatywny kiermasz ciast. Dzięki hojności kupujących i przygotowujących słodkości udało się uzbierać 1318 zł. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana na zakup pralki oraz odzieży w ramach akcji Szlachetna Paczka - ogólnopolskiego projektu pomocy osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz pracownikom Urzędu Gminy w Naruszewie za wsparcie, pomoc i włączenie się w tą szlachetną akcję. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania.

Do 5 grudnia 2019 roku na terenie szkoły będzie prowadzona również zbiórka:
- żywności trwałej (herbata, ryż, kasza, maka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkaach, kawa)
- środków czystości (proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów)
- przyborów szkolnych.
Zapraszamy wszystkich do pomocy w przygotowaniu paczki, która będzie darem od naszej całej społeczności szkolnej.


Zajęcia profilaktyczne
W listopadzie 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia realizujące zadania szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, w których brali udział nie tylko uczniowie, ale również rodzice.
6 listopada 2019 roku podczas zebrania z rodzicami odbyła się prelekcja pt.: „Uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego i gier komputerowych – jak przeciwdziałać? Na co zwracać uwagę.”.
28 listopada siódmoklasiści wzięli udział w programie profilaktycznym „Debata”. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Tego samego dnia uczniowie klas II-IV uczestniczyli w programie profilaktycznym „Spójrz inaczej”, poświęconemu rozumieniu swoich uczuć i emocji, braniu za nie odpowiedzialności oraz dawaniu sobie rady z trudnymi uczuciami, takimi jak smutek, złość czy wstyd.
Pod koniec listopada, 29 listopada oddziały przedszkolne 5 i 6-latków oraz klasy I-III obejrzały spektakl „Plastusiowe opowieści” – bajkę edukacyjną propagującą dobre zachowanie czyli savoir-vivre. Uczniowie klas IV–VI wzięli udział w prelekcji na temat profilaktyki uzależnień od telefonu komórkowego i internetu. Klasa VII uczestniczyła w warsztatach kształtujących umiejętność współżycia w grupie.
Andrzejki
Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb… Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny spotykały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dnia 29 listopada 2019 roku z okazji Andrzejek uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby. Mogli z nich skorzystać uczniowie i pracownicy naszej szkoły. W przygotowanej magicznie sali, można było przenieść się w krainę czarów, zaklęć, przepowiedni. Emocje były ogromne. Atmosfera magii, andrzejkowych wróżb unosiła się w powietrzu. Każdy chciał dowiedzieć się co go czeka w najbliższej, albo dalekiej przyszłości. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre przepowiednie i wróżby andrzejkowe się sprawdzą!
Mikołajkowa niespodzianka
2 grudnia 2019 roku dzieci z grupy Pracowite Pszczółki wraz z panią Kasią i panią Patrycją wybrały się na wycieczkę do Restauracji Piekarczyk-Gościmy ze Smakiem w Kroczewie, która to zorganizowała mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie o świątecznej tematyce, podczas którego poznały zasady właściwego postępowania oraz zachowania wobec innych ludzi. Następnie uczestniczyły w warsztatach praktycznych: lepieniu pierników i dekorowaniu ich według własnego pomysłu. Po zakończonych zajęciach dzieci zabrały je ze sobą do domu. Największą atrakcją okazał się jednak Mikołaj, który wręczył wszystkim maluszkom prezenty, uprzednio przygotowane przez mamy z trójki klasowej. Dla Pszczółek był to z pewnością niezapomniany dzień.
Nowa pracownia komputerowa
Mamy bardzo dobrą wiadomość. Nowa pracownia komputerowa została oddana do użytku. 24 nowe stanowiska czekają na uczniów. Pracownia powstała dzięki udzielonej pomocy finansowej z budżetu Województwa mazowieckiego Gminie Naruszewo na podstawie umowy podpisanej w październiku br. przez Marszałka Województwa Pana Adama Struzika oraz Wójta Gminy Panią Beatę Pierścińską. W imieniu uczniów i własnym dziękujemy!
Szlachetna Paczka 2019

Szlachetna Paczka dotarła do rodziny❗❗❗Szczęśliwa Pani Róża z rodziną przekazuje podziękowania dla wszystkich darczyńców.🙂❤ Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka❗❗❗

Wycieczka do Płocka
Uczniowie klasy VIII w dniach 3-5 grudnia 2019 roku przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty z Operonem. Aby odpocząć od egzaminacyjnego stresu i w pełni zregenerować siły, 6 grudnia 2019 roku pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do Płocka. Pierwszą atrakcją była wizyta Laser Arenie w CH Mazovia. Nasi uczniowie spróbowali swoich sił w grze w laserowego paintballa. Zawiły labirynt wprowadził naszych uczniów w klimat niezapomnianych wrażeń. Specjalne oświetlenie i efekty dźwiękowe spotęgowały wrażenie uczestniczenia w prawdziwej grze komputerowej. Następnym punktem wycieczki był seans w kinie. Uczniowie obejrzeli film „Młody renifer Alex”. Nie była to bajka animowana, ale piękna i bogata w szatę roślinną Laponii prawdziwa opowieść o młodym reniferze, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledzi jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów.
Mikołajki w klasach I-III

Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Zgodnie z tradycją, 6 grudnia 2019 roku do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. Uczniowie klas I-III bardzo serdecznie przyjęli miłego gościa w swoich salach. Śmiało odpowiadali na jego pytania, a w zamian otrzymali upragnione prezenty, które wywołały uśmiech na ich twarzach. Na koniec były też pamiątkowe zdjęcia. Zadowolone dzieci grzecznie podziękowały Mikołajowi i zaprosiły go na przyszły rok. Długo wyczekiwane Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły wszystkim wiele radości.Rozstrzygnięcie konkursu
6 grudnia 2019 roku odbyło się rozdanie nagród w przedszkolnym konkursie „Bombka bożonarodzeniowa” zorganizowanym przez panią Patrycję Kołakowską. Zgłoszone do konkursu bombki były oryginalne, ciekawe, wykonane z różnego rodzaju materiału i nawiązywały do tradycji Bożego Narodzenia. Komisja konkursowa musiała jednak wybrać i przyznać nagrody za najciekawszą bombkę w każdej z 4 kategorii wiekowych. Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Wszystkie bombki biorące udział w konkursie ozdobiły choinkę na korytarzu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości.
Wycieczka do Ciechanowa
17 grudnia 2019 roku uczniowie z klas IV-V pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do Ciechanowa. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty świąteczne w „Fabryce Pomysłów”. Dzieci zapoznały się z historią i procesem powstawania bombek, a następnie samodzielnie ozdabiały swoje bombki brokatem według własnego pomysłu i uznania. Kolejnym etapem była wizyta w Parku Nauki Torus. Na miejscu wszyscy mieli okazję wziąć udział w warsztatach w ramach Klubu Małego Alchemika. Dzieci mogły wczuć się w role prawdziwych badaczy, z pomocą instruktora przeprowadzały doświadczenia, eksperymenty i poznawały różne, ciekawe zjawiska przyrodnicze. Kolejnym etapem było zwiedzanie wystaw, gdzie po krótkim wprowadzeniu mogli samodzielnie odkrywać prawa i badać zależności na ponad 20 interaktywnych eksponatach – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury. To był niezapomniany dzień.
Przedszkolne kolędowanie 2019
W czwartek 19 grudnia 2019 roku odbyło się świąteczne przedstawienie dzieci z oddziałów przedszkolnych. Święta to nie tylko choinka, światełka i prezenty, ale przede wszystkim czas spędzony z rodziną, dlatego na uroczystość przybyły bliskie dzieciom osoby. Młodsze grupy śpiewały kolędy, wykonywały instrumentalizacje do znanych świątecznych utworów. Zerówka pod okiem pani Marii Kołodziejczyk przybliżyła wszystkim moment pojawienia się Dzieciątka Bożego na świecie. Była to okazja do wspólnego celebrowania świąt Bożego Narodzenia oraz przybliżenia tradycji.
Jasełka bożonarodzeniowe
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. Tegoroczne jasełka w wykonaniu uczniów klas V-VIII, przygotowane pod kierunkiem pani Doroty Łukasiewicz i pani Beaty Marianek, wszystkich wprowadziły w świąteczny nastrój. 20 grudnia 2019 roku uczniowie występowali przed nauczycielami, proboszczem parafii Naruszewo oraz swoimi szkolnymi kolegami. Dzięki nim po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na koniec głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po występie wszyscy udali się do sal na wigilie klasowe.
Życzenia świąteczne

Radosnej atmosfery, spokoju i rodzinnego ciepła podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz pozytywnych emocji w Nowym Roku
życzą

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie.Charytatywny koncert dla Weroniki
22 grudnia 2019 roku w kościele parafialnym w Radzyminie odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek połączony z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych, którego głównymi inicjatorami i organizatorami byli nauczyciele naszej szkoły – pani Dorota Łukasiewicz i pan Arkadiusz Sadowski. Podczas koncertu wystąpili uczniowie z naszej szkoły, SP Krysk, SP Radzyminek, SP 2 Płońsk, SP 3 Płońsk. Było bardzo refleksyjnie, momentami wzruszająco. Występy wokalno-instrumentalne okraszone zostały słownymi przekazami o najpiękniejszych zwyczajach bożonarodzeniowych. Całkowity dochód, czyli 7,631.09 przekazany będzie na leczenie 5-letniej Weroniki Bernard z Cempkowa (gm. Płońsk). W skład tej kwoty weszły również pieniądze z kiermaszu ciast jaki odbył się 10 grudnia 2019 roku w naszej szkole.
Zebranie z rodzicami
Szanowni Rodzice! Zapraszamy na zebranie podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 21 stycznia 2020 roku o godz. 16:30. Porządek zebrania: 1. Zebranie ogólne na małej sali gimnastycznej. 2. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
Zapraszamy!!!

Dzień Babci i Dziadka
Choć styczeń to miesiąc zimowy są w nim jednak takie dwa dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. 22 stycznia 2020 roku w progi naszej szkoły na zaproszenie wnuków zawitało liczne grono babć i dziadków. Każda z klas zaprezentowała swój program artystyczny. Młodzi artyści z przejęciem recytowali, śpiewali oraz tańczyli a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło pięknych życzeń płynących z dziecięcych serc oraz wyśpiewanego głośno „Sto lat”. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie symbolicznych serduszek, które dzieci przygotowały dla swoich babć i dziadków. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za obecność i również składamy najserdeczniejsze życzenia.
Cyrk SZOK
24 stycznia 2020 roku zawitali do naszej szkoły artyści z grupy cyrkowej SZOK. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV bawili się świetnie, oglądając klaunów, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie. Niektórzy z publiczności mogli sprawdzić swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach, biorąc czynny udział w przedstawieniu. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył dzieciom ogromny wąż boa, którego śmiałkowie mieli okazję poznać z bliska.
Zbiórka karmy dla zwierząt
3 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu zakończyła się zbiórka karmy dla stowarzyszenia na rzecz zwierząt "Uszy do góry\'\'. Z tej okazji gościliśmy Panią Beatę Szczech, która jest jedną z założycieli stowarzyszenia. Pani Beata opowiedziała o swojej pracy oraz uczuliła dzieci na cierpienie zwierząt skrzywdzonych przez ludzi. Akcja na rzecz zwierzaków, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy naszym przedszkolakom i ich rodzicom za ten piękny gest.
Mistrzostwa powiatu w siatkówce

W środę 5 lutego 2020 roku dziewczęta z naszej szkoły zostały mistrzyniami powiatu w siatkówce dziewcząt szkół podstawowych. Nasze reprezentantki czeka teraz walka o tytuł mistrza rejonu. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Dziewczęta zagrały w składzie: Zuzanna Górska (kapitan), Amelia Tomaszewska, Oliwia Czerniakowska, Amelia Grzelak, Julia Mroczkowska, Maja Materka, Maja Cichocka, Amelia Pustoła, Magdalena Żurańska i Zuzanna Żurańska.

Choinka 2020
Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w całym roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami. W tym roku choinka odbyła się 7 lutego 2020r., a tym samym otwierała ona symbolicznie okres ferii zimowych. Zabawa miała miejsce na hali sportowej, którą uczniowie udekorowali w romantycznym, walentynkowym klimacie. W części artystycznej po raz drugi w historii naszej szkoły wręczono nauczycielom nagrody specjalne – Oscary w 10 kategoriach. Były to między innymi: Dusza Towarzystwa, Luzak Roku czy Szwajcarski Zegarek. Nagrodzeni zostali wybrani przez uczniowską kapitułę drogą głosowania. Oskarową galę uświetniły pokazy taneczne oraz występy gwiazd szkolnej estrady z największymi hitami ubiegłego roku. Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęła się zabawa taneczna, którą dla uczniów klas I-VIII poprowadził Dj Qubi. Równolegle na małej sali gimnastycznej bawiły się przedszkolaki razem z Panią Marleną Biezuńską z Marlena Music. Młodszym i starszym uczniom naszej szkoły dopisywał znakomity humor i kondycja fizyczna. Nikomu nie brakowało sił do zabawy. Wszyscy do końca imprezy bawili się doskonale. Dodatkowa radość biła z faktu, ze od poniedziałku FERIE! Wszystkim nagrodzonym nauczycielom składamy gratulacje, Radzie Rodziców dziękujemy za przygotowanie paczek dla uczniów, a uczniom życzymy bezpiecznego odpoczynku w czasie ferii!!!
Informacja

UWAGA!

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Szczegóły tutaj lub w menu nawigacyjnym.


List intencyjny
Szkoła jest miejscem niezwykle ważnym dla każdego młodego człowieka. Tu dziecko uczy się czytać, pisać, zdobywa wiedzę i pierwsze doświadczenie. Tu także uczy się kultury, patriotyzmu i szacunku do tradycji. Społeczność szkolna na przestrzeni lat wspólnie wypracowuje własną tradycję będącą elementem tradycji lokalnej i narodowej. Bardzo ważną rolę w kształtowaniu tejże tradycji pełni sztandar – symbol wyższych wartości, takich jak wolność, honor, duma, chwała. Niepowtarzalne jest też jego znaczenie dla procesu kształtowania właściwych postaw obywatelskich uczniów.
22 maja 1994 roku Szkoła Podstawowa w Naruszewie otrzymała imię Marii Konopnickiej. Ten oto doniosły fakt stał się inspiracją dla społeczności szkolnej do podjęcia kolejnego kroku – pozyskania sztandaru, który jako szczególny znak nie tylko jednoczy kolejne pokolenia uczniów, ale zobowiązuje do szacunku, wytężonej pracy i godnego reprezentowania szkoły.
W realizację tego przedsięwzięcia wkładamy również własne środki i siły, lecz nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów. Dlatego też liczymy na Państwa hojność, wierząc, że oprócz satysfakcji będzie to również wspaniała promocja pokazania Państwa dobrej woli i wsparcia szczytnego celu. Zaoferowaną pomoc finansową prosimy kierować (najpóźniej do dnia 27 marca 2020 r.) na:

konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Naruszewie
nr 85 8009 1017 0048 5041 5004 0001 z dopiskiem „Na sztandar”

W podziękowaniu za okazaną pomoc finansową, 10-ciu najbardziej ofiarnych darczyńców zaprosimy na honorowe wbicie gwoździa w drzewiec sztandaru. Uroczystość przekazania sztandaru szkole odbędzie się 22 maja 2020 roku tj. w 26. rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Naruszewie imienia Marii Konopnickiej i połączona będzie z Gminnym Dniem Dziecka. Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i będzie wkładem w rozwój i edukację przyszłych pokoleń. Jesteśmy świadomi, że bez pomocy ludzi dobrej woli nie uda się nam zrealizować tego zadania. Możecie skorzystać Państwo z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę.

Z poważaniem
Maria Roguska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie
Milena Ostrowska - Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie
Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie informuje, że rozpoczęły się zapisy do klasy I szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021. Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego oraz terminarz postępowania rekrutacyjnego znajdą państwo w zakładce
Rekrutacja 2020/2021.

lub poniżej
[terminarz postępowania rekrutacyjnego]
[wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej]
[wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego]

Zapraszamy do naszej szkoły!OGŁOSZENIE
WAŻNA INFORMACJA!
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
W dniach 12 i 13 marca w oddziałach przedszkolnych i w szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze.
Od 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej.
Od 12 do 25 marca nie będzie dowożenia oraz obiadów.

Informacja

Zebranie Rady Rodziców zaplanowane na 12 marca 2020 roku (czwartek) zostaje odwołane.

Sukces naszej uczennicy
Martyna Smutek z klasy 8 została laureatką przedmiotowego konkursu historycznego dla szkół podstawowych. Droga do tytułu była długa, wymagająca cierpliwości, wielogodzinnej pracy w szkole i domu, wyrzeczeń oraz poświęceń . Zmagania obejmowały treści podstawy programowej w zakresie rozszerzonym ponad standardowe wymagania szkolne. Zadania konkursowe zawierały treści od czasów starożytnych do wydarzeń 1989 roku. Dodatkowo należało napisać rozprawę historyczną na zadany temat. Martyna pozytywnie zaliczyła etap szkolny później rejonowy w Ciechanowie a następnie stanęła do walki o tytuł laureata bądź finalisty w Warszawie. Na pierwszym etapie należało uzyskać 80 procent, na rejonowym 85 procent, a na wojewódzkim 90 procent. Zatem poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Nasza reprezentantka wykazała się opanowaniem, dojrzałością i świadomością wielkiej szansy, która przed Nią stoi. W gronie 117 rówieśników uzyskała wynik w czołówce startujących. Zgodnie z regulaminem konkursu tytuł laureatki ułatwi Martynie przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Warto nadmienić, że Martyna zakwalifikowała się również do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Wielkie gratulacje dla Martyny i jej rodziców. Dziękujemy dyrekcji, wychowawcy, nauczycielom, którzy wykazali się zrozumieniem i wsparciem w przygotowaniach do poszczególnych etapów. Martyna trzymaj tak dalej!! (red. P.Ryglewicz)
Ogłoszenie

Drodzy Uczniowie

W związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa
i tym, że nie mamy możliwości spotkać się w szkole informuję,
iż w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów
możecie się ze mną skontaktować za pomocą:

poczty e-mail: pedagog_naruszewo@wp.pl

numeru telefonu: 571 520 536

Bądźcie zdrowi!
Pozdrawiam :)

Arkadiusz Sadowski#zostańwdomu
Apel Mazowieckiej PolicjiApel Mazowieckiej PolicjiInformacja

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów. Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.


Informacja

REKRUTACJA 2020/2021 - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Miło nam poinformować, że wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci (roczniki:2014-2017) do naszego oddziału przedszkolnego zostały rozpatrzone pozytywnie, a listy zakwalifikowanych kandydatów podano do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie ich w widocznym miejscu w szkole.

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych (nie dotyczy rodziców dzieci, które uczęszczają do oddziału przedszkolnego naszej szkoły i będą kontynuowały wychowanie przedszkolne) mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego, w formie pisemnego oświadczenia (druk dostępny w zakładce Rekrutacja 2020/2021 lub tutaj), w terminie od
15 kwietnia 2020 r. do 17kwietnia 2020 r
.
Oświadczenia należy przesłać, w formie skanów lub zdjęć dokumentów, na adres e-mail: zs_naruszewo@wp.pl
Niezłożenie oświadczenia skutkuje nieprzyjęciem dziecka do oddziału przedszkolnego.
Wielkanoc 2020Informacja
REKRUTACJA 2020/2021 Przypominamy, że od 15 kwietnia do 24 kwietnia 2020 r. można składać wnioski o przyjęcie dziecka do I klasy szkoły podstawowej. Wnioski są dostępne w menu nawigacyjnym w zakładce
Rekrutacja 2020/2021
lub [tutaj].
Wypełnione wnioski mogą Państwo przesłać w formie skanów lub zdjęć dokumentów na adres zs_naruszewo@wp.pl ✴ Zapraszamy do naszej szkoły! ✴KondolencjeInformacja


Wszystkie dzieci zakwalifikowane do naszych oddziałów przedszkolnych, których rodzice złożyli stosowne dokumenty, zostały przyjęte.
Cuda z tego, co się zebrać uda.
22 kwietnia to Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zabawie plastycznej pt. Cuda z tego, co się zebrać uda. Celem zadania było zwrócenie uwagi najmłodszych na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania- recykling. Dzieci poczuły się odpowiedzialne za nasze najbliższe środowisko i z odpadów wykonały estetyczne prace. Pomysły były zaskakujące! Pojawiły się kwiaty, pojazdy, zwierzęta, ekoludki, a nawet ekologiczne stroje!
PAMIĘTAJ - TY TEŻ BĄDŹ EKO!!!
OgłoszenieNauka w domuRekrutacja 2020/2021 - Klasa I

REKRUTACJA 2020/2021 - KLASA I

Miło nam poinformować, że wszystkie wnioski o przyjęcie dzieci do klasy I zostały rozpatrzone pozytywnie, a listy zakwalifikowanych kandydatów podano do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie ich w widocznym miejscu w szkole.

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy I, w formie pisemnego oświadczenia (druk dostępny w zakładce Rekrutacja 2020/2021 lub tutaj), w terminie od
5 do 8 maja 2020r.
.
Oświadczenia należy przesłać, w formie skanów lub zdjęć dokumentów, na adres e-mail: zs_naruszewo@wp.pl

Rekrutacja 2020/2021 - klasa I


Wszystkie dzieci zakwalifikowane do klasy pierwszej w naszej szkole, których rodzice złożyli stosowne dokumenty, zostały przyjęte.
100-lecie urodzin Jana Pawła II
W dniu dzisiejszym 18 maja 2020 mija dokładnie sto lat od dnia, gdy na świat przyszedł jeden z największych Polaków, który zmienił oblicze świata - Papież Jan Paweł II. Postać szczególnie bliska naszej szkole, zwłaszcza absolwentom Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie, którzy na pewno pamiętają uroczystość nadania imienia Papieża Jana Pawła II Publicznemu Gimnazjum w Naruszewie 18 maja 2006 roku.(plakat - Wiktoria, kl.VIII) Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) jako drugi syn Emilii i Karola Wojtyłów. W rodzinnym domu mieszkał przez 18 lat, od chwili urodzenia do wyjazdu do Krakowa latem 1938 roku. Obecnie znajduje się tam Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II.
Życzenia

Drogie Dzieci!!! Z okazji Dnia Dziecka z całego 🧡 życzymy Wam spełnienia marzeń, wielu sukcesów, rozwijania pasji, niesamowitych przygód oraz samych słonecznych i szczęśliwych dni !!!

Ogłoszenie

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ PRZEDŁUŻONE DO 26 CZERWCA BR.

Egzamin ósmoklasisty

Wytyczne przeprowadzania egzaminów
Życzenia

Zwrot podręczników
HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW 19 CZERWCA 2020 [PIĄTEK] KL.I - 8:30 - 9:30 KL.II - 9:40 - 10:40 KL.III - 10:50 - 11:50 KL. IV - 12:00 - 12:30 22 CZERWCA 2020 [PONIEDZIAŁEK] KL.Va - 8:30 - 9:30 KL.Vb - 9:40 - 10:40 KL.VIa - 10:50 - 11:50 KL. VIb - 12:00 - 13:00 23 CZERWCA 2020 [WTOREK] KL.VII - 9:00 - 10:30 KL.VIII - 10:40 - 11:40
*Zwrot podręczników odbywa się przy wejściu od strony hali.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie odbędą się tradycyjne uroczystości, związane z zakończeniem roku szkolnego. W piątek, 26 czerwca 2020 roku, uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymają świadectwa/dyplomy szkolne zgodnie z poniższym harmonogramem. ▪️️8:15 - 9:00 - kl. I, II/ oddział sześciolatków ▪️️9:05 - 10:00 - kl. III, IV/ oddział pięciolatków ▪️️10:05 - 10:50 - kl. Va, Vb /oddział czterolatków ▪️11:00 - 11:45 - kl. VIa, VIb / oddział trzylatków ▪️11:50 - 12:40 - kl. VII ▪️12:50 - kl. VIII ◼Uczniowie klas I-VIII spotykają się z wychowawcami przy głównym wejściu do szkoły, gdzie pojedynczo będą odbierać świadectwa. ◼Dzieci z oddziałów przedszkolnych dyplomy odbierają przy wejściu do budynku przedszkola. ✔Obowiązuje strój galowy. ⚠️Przypominamy, że wszystko musi się odbywać zgodnie z procedurami i wytycznymi GIS oraz MEN, które nadal obowiązują na terenie Polski we wszystkich placówkach oświatowych (maseczki, utrzymywanie odstępu między osobami).⚠️

Zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji

„BEZPIECZNIK WAKACYJNY”
Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Korzystając z czasu wolnego nie zapominaj jednak o swoim bezpieczeństwie. Zwracaj uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia. Oto kilka ZASAD, które warto zapamiętać, żeby wakacje były bezpieczne i przyjemne:
• Rozważnie korzystaj ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje! • Zawsze informuj swoich rodziców o tym – gdzie i z kim przebywasz! • Na zabawy wybieraj jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów. • Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktuj jezdni jak placu zabaw! • Kąp się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych ! • Bądź ostrożny wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne! • Nie korzystaj z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym! • Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodź się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi! • Nigdy nie baw się ogniem – ogniska rozpalaj w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych! • Zawsze mów “NIE” gdy nie zgadzasz się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów! • Uczestnicząc w pracach polowych – zachowaj szczególną ostrożność nie dotykaj maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem! • Zawsze dbaj o środowisko naturalne – nie niszcz i nie zaśmiecaj otoczenia, w którym przebywasz! • Zawsze pamiętaj, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego! • Kiedy poczujesz się zagrożony nie wahaj się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi, do najbliższej jednostki Policji lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.
Życzenia wakacyjne


Za chwilę zakończy się rok szkolny 2019/2020. Rok trudny dla nas wszystkich, pełen niespodzianek i nowych wyzwań. Rozpoczną się oczekiwane przez Was wakacje. Uczniom naszej szkoły, Radzie Pedagogicznej oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły życzę udanych wakacji, wielu słonecznych dni. Wypoczywajcie i zbierajcie siły na następny rok szkolny. Nigdy nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni, przewidujący i ostrożni.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w klasie ósmej
26 czerwca 2020 roku odbyło się nietypowe i zarazem wyjątkowe zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Nietypowe, ponieważ bez uroczystej akademii, w maseczkach i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wyjątkowe, ponieważ po raz ostatni spotkaliśmy się w murach naszej szkoły z wyjątkowymi uczniami – Absolwentami naszej szkoły. Naszych absolwentów żegnali: dyrektor szkoły – Pani Maria Roguska, wicedyrektor - Pan Robert Krysiak i wychowawca klasy – Pani Aneta Ulicka. Pani Dyrektor wręczyła 2 uczennicom naszej szkoły: Martynie Smutek i Patrycji Marciniak nagrody za wspaniałe osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie i godne reprezentowanie szkoły. Na koniec wręczono listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom a ósmoklasistom wręczono dyplomy absolwenta.
Drodzy Absolwenci! Dziękujemy za wszystkie chwile spędzone razem, za trud nauki, za uśmiech, za to, że staliście się częścią historii naszej szkoły. Życzymy Wam, abyście dostali się do wymarzonej szkoły oraz dalszych sukcesów edukacyjnych.

Kartka
Kalendarz szkolny 2022/2023
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Przedszkolaki w "Kulkolandii" 21.04.2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej 2022