Aktualności Artykuły Linki Kategorie Newsów
Czerwca 17 2024 05:16:01   
Nawigacja

Rok szkolny 2023/2024

  Aktualności
  Plan lekcji
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024
  Dzienny rozkład dzwonków
  Rozkład jazdy autobusów
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  ePUAP
  INFORMATOR EDUKACYJNY POWIATU PŁOŃSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2024/25

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  Informacja nt . ochrony dzieci przed krzywdzeniem
  Standardy Ochrony Małoletnich

REKRUTACJA 2024/2025

  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I
  Zgłoszenie dziecka do klasy I
  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2024/2025
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania

O SZKOLE

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

ORGANY SZKOŁY

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

SZKOLNE ORGANIZACJE

  Spółdzielnia Uczniowska
  Szkolne Koło Wolontariatu
  Samorząd Uczniowski

BIBLIOTEKA

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej
  Regulamin biblioteki

ŚWIETLICA SZKOLNA

  Regulamin świetlicy
  Reżim sanitarny w świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

PEDAGOG SZKOLNY

  Godziny pracy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

DOKUMENTY SZKOŁY

  Statut szkoły
  Program Wychowawczo - Profilaktyczny

FACEBOOK

  Odwiedź nas na Facebooku

KONTAKT

  Dane kontaktowe

ARCHIWUM

  Archiwum 2021/2022
  Archiwum 2020/2021
  Archiwum 2019/2020
  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

RÓŻNOŚCI

  Sponsorzy

Archiwum wiadomości 2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 Zapraszamy uczniów klas I-VIII
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022,
które odbędzie się 1 WRZEŚNIA 2021 r. (środa)
według następującego harmonogramu: 1. godz.9:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na hali sportowej; 2. spotkania z wychowawcami w klasach;
- Uczniom klasy I może towarzyszyć jeden rodzic/opiekun. - Uczniowie klas II-VIII biorą udział w uroczystości i spotkaniach z wychowawcami w klasach samodzielnie (bez udziału rodziców). - Tego dnia uczniów obowiązuje strój galowy. - Przypominamy także o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego. - Rozkład jady autobusów oraz przystanki pozostają takie same jak w ubiegłym roku. Uczniowie, którzy korzystają z dowożenia mają obowiązek zakrywać usta i nos w autobusie. Przydział sal lekcyjnych w roku szkolnym 2021/2022: Grupa 0 - sala nr 8 Klasa I - sala nr 11 Klasa II - sala nr 10 Klasa III - sala nr 7 Klasa IV - sala nr 4 Klasa V - sala nr 3 Klasa VI - sala nr 5 Klasa VIIa - sala nr 21 Klasa VIIb - sala nr 14 Klasa VIIIa - sala nr 13 Klasa VIIIb - sala nr 15

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Nauczyciele i uczniowie nie kryli zadowolenia, że choć w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19, mogli wrócić do szkoły. Radośnie rozbrzmiał dzwonek, a szkoła ożywiła się dziecięcym gwarem i wypełniła radosnymi, wakacyjnymi wspomnieniami. W inauguracji nowego roku szkolnego wzięli udział Pani Beata Pierścińska Wójt Gminy Naruszewo, Pan Tomasz Konczewski Sekretarz Gminy Naruszewo oraz ksiądz Grzegorz Ślesicki proboszcz parafii Naruszewo. Po uroczystych przemówieniach uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom życzymy, aby każdego dnia przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, a cały rok szkolny przebiegał bez przeszkód i zakłóceń w murach naszej szkoły. Nowy rok szkolny uważamy za rozpoczęty!
Informacja
Sprzątanie Świata 2021
17 września 2021 roku uczniowie klasy IV i VI pod opieką wychowawców wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata i zabrali się za generalne sprzątanie terenu wokół szkoły. Wszyscy zostali wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci, których niestety nie brakowało. Wychowawcy klas w czasie sprzątania zwrócili uwagę na przydatność podejmowanych działań. Taka akcja okazała się skuteczną lekcją wychowawczą, gdyż uświadomiła uczniom jak duży wpływ mamy na przyrodę i dlaczego wszyscy powinniśmy częściej podejmować różne działania w celu ochrony otaczającego nas środowiska. Należy również pamiętać, że nie chodzi tylko o to, aby sprzątać, ale przede wszystkim o to by nie śmiecić, co doskonale podkreśla hasło tegorocznej akcji – „Myślę, więc nie śmiecę”.
Spotkanie z policją
21 września 2021 roku do oddziałów przedszkolnych zawitał wyjątkowy gość - pani policjantka. Było to spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami dotyczącymi przechodzenia przez jezdnię, odpowiednim zachowaniem się podczas spotkania z nieznaną osobą lub groźnym psem oraz utrwaliły numery alarmowe. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas 🙂
Ślubowanie klasy pierwszej
Dnia 29 września 2021 roku uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszoklasiści w towarzystwie swoich Rodziców zostali uroczyście pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania części artystycznej przed zgromadzoną publicznością. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Kolejnym etapem było złożenie przysięgi uczniowskiej i pasowanie na ucznia przez panią Dyrektor. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego dyplomu pasowania na ucznia.
Informacja

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Naruszewie informuje, że czwartek
14 października 2021
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
(w tym dniu w szkole nie odbywają się lekcje). Tego dnia odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do godz. 12:45.
Uczniów obowiązuje strój galowy.

Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 14 października 2021 roku, grupa uczniów z klas V-VIII przygotowała akademię - wyjątkowy Koncert Życzeń, na który składały się oryginalne życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły przeplatane piosenkami, układami tanecznymi oraz wierszami. Na koniec wszyscy uczniowie, nie tylko Ci na scenie ale również zgromadzeni na widowni zaśpiewali gromkie „Sto lat”, po czym wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym.
Informacja

UWAGA!!! Zmiany w dowożeniu na trasie Radzyminek: poranny kurs na tej trasie zostaje przyśpieszony ok. 10 minut. Zmiany obowiązują od 25.10.2021 r.
Plebiscyt Nauczyciel i Szkoła na medal

Ogromną radość sprawiła nam wiadomość, że nasza szkoła została przez Państwa zgłoszona do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal – plebiscycie edukacyjnym, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez Polska Times. Laureaci tego plebiscytu są wyłaniani w głosowaniu, które rozpoczęło się 25.10.2021 r. i potrwa do 2 grudnia 2021 r.
Jednocześnie nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymał także pan Paweł Ryglewicz – nauczyciel historii, który od wielu lat przygotowuje uczniów do konkursów historycznych. Wielokrotnie jego podopieczni osiągali wspaniałe wyniki, zdobywając tytuły finalistów czy laureatów.
Tu mogą Państwo oddać głos: https://polskatimes.pl/p/kandydat/pawel-ryglewicz%2C2281127/ Serdecznie zachęcamy do głosowania, więcej informacji o akcji na stronie: https://polskatimes.pl Jesteśmy wdzięczni za każdy dobrowolnie oddany głos, ale przede wszystkim dziękujemy za Państwa zaufanie.

Harmonogram dowożenia - zmiany

UWAGA!!!

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem dowożenia, który będzie obowiązywał od 3 listopada 2021 r. Zawiera on kilka zmian.

[kliknij tutaj]

Dzień Postaci z Bajek
Dnia 5 listopada 2021 roku uczniowie klasy II i III obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek oraz wzięli udział w turnieju „Zgadnij, jaka to bajka?”. Prezentowali swoich bajkowych bohaterów i uzasadniali za co ich lubią. Wysłuchali również kilku ulubionych bajek czytanych przez nauczyciela. Tego dnia świętowały również nasze pierwszaczki. Były pląsy i zabawy przy muzyce, dzieci rozwiązywały zagadki, wyszukiwały zdania prawdziwe i fałszywe, słuchały bajki czytanej przez nauczyciela.
Informacja

UWAGA!!!
Przedstawiamy Państwu poprawiony harmonogram dowożenia dzieci
na Radzyminek (z dodatkowym wcześniejszym kursem popołudniowym
- codziennie o 12:50). Zmiana będzie obowiązywać
od najbliższego poniedziałku – 08.11.2021 r.

[kliknij tutaj]


Wycieczka do Warszawy
16 listopada 2021 roku uczniowie klasy II i III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Dzieci obejrzały ciekawe eksponaty w Muzeum Geologicznym, zobaczyły zbiór skał (minerałów, kryształów, skamieniałości) odzwierciedlający geologiczną budowę naszego kraju, świetnie bawiły się w Sali Zabaw „Kolorado”, obejrzały interesujący film w kinie „Rodzina Adamsów 2”. Po trudach wycieczki był również czas na posiłek, po którym wszyscy szczęśliwi wrócili do Naruszewa.
Szkolenie z pierwszej pomocy
22 listopada 2021 roku uczniowie klasy VIIa wzięli udział w w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Andrzej Dalecki - doświadczony ratownik medyczny. W pierwszej części szkolenia uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, tj. zakres czynności, które mają na celu pomóc poszkodowanemu w stanie zagrożenia życia i w innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie, pod czujnym okiem specjalisty, każdy uczestnik szkolenia mógł w praktyce wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Udział w tym szkoleniu przyczynił się do pogłębienia i usystematyzowania wiedzy naszych uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy naszych oraz zwiększył ich świadomość na temat roli ratownictwa społecznego i konieczności niesienia pomocy.
Andrzejki 2021
30 listopada 2021 roku Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Andrzejki. To kolejna inicjatywa SU, która integruje społeczność naszej szkoły i uatrakcyjnia szkolny czas. Na ten jeden dzień sala numer 13 zamieniła się w Pokój Mocy, gdzie nasi uczniowie mogli odkryć, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Czekały na nich wróżby z groszem, wróżby z serca, wróżby z wosku i wiele innych. Zabawy było co niemiara. Teraz uczniowie świadomi tego, co ich czeka, mogą podbijać świat. Liczymy, że te dobre wróżby szybko się spełnią, a tym mniej pomyślnym zapowiedziom zdołamy w porę zapobiec.
Informacja

ZEBRANIA Z RODZICAMI Harmonogram spotkań online na platformie TEAMS z wychowawcami: - kl. I-IIII- 7 grudnia 2021 [wtorek] godz. 16:30 - kl.IV-VI- 8 grudnia 2021 [środa] godz. 16:30 - kl.VIIa/b-VIIIa/b- 9 grudnia 2021 [czwartek] godz. 16:30 Zapraszamy !!!

Kiermasz ciast
30 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Za symboliczną kwotę, można było kupić przeróżne ciasta i babeczki, które przynieśli nasi uczniowie. Było w czym wybierać 🙂 Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali słodkości. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali słodkie wypieki oraz tym, którzy skusili się na kawałek ciasta!
Informacja

Od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022 r.
zajęcia w klasach I-VIII będą odbywały się w formie zdalnej
na platformie Teams.

Sukces naszej uczennicy

12 stycznia 2022 roku odbył się etap rejonowy XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowała Julia Jaroszewska z kl.8b, i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 17 marca.😀
Konkurs walentynkowy

💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕 💞 KONKURS DLA KLAS 1-4 💞 💓Miłość, sympatia, przyjaźń… to one sprawiają, że nasze życie staje się radośniejsze, a uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Pielęgnujemy te uczucia i dbamy o nie, ponieważ dają nam szczęście. 💓Zastanawialiście się, jak wyrazić to, co czujemy do bliskiej nam osoby? Sposobów jest wiele, a najlepszym jest wykonanie „czegoś od serca”… Może to być walentynkowa kartka lub plakat, uszyta maskotka, figurka z gliny lub masy solnej. Jednym słowem wszystko co tylko przyjdzie Wam do głowy! Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a jak dobrze wiecie, nie zna ona granic. 💓Zatem do dzieła! Liczymy na Waszą kreatywność i zapraszamy do pierwszego w historii naszej szkoły Konkursu „Walentynkowe Love”. 💓Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dowolną techniką pracy pt. „Walentynkowe Love” i przyniesienie jej do szkoły do wychowawców lub p. Wioletty Zielonki
i p. Arkadiusza Sadowskiego. Na Wasze prace czekamy
14 lutego 2022r. - PONIEDZIAŁEK
💗Najciekawsze prace zostaną nagrodzone! Liczy się pomysł, kreatywność i estetyka wykonania.💗 💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕

Rekrutacja 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie informuje, że rozpoczęły się zapisy do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego znajdą Państwo w zakładce Rekrutacja 2021/2022 Termin złożenia wniosku - 24 lutego - 11 marca 2022 r..

Tłusty czwartek
24 lutego 2022 roku w tłusty czwartek uczniowie klasy II i III zorganizowali w swoich klasach bal karnawałowy. Bal rozpoczął się konkursem na najciekawszy strój karnawałowy. Zwycięzcami została Zuzia, która przebrała się za policjantkę i Kuba przebrany za wampira, drugie miejsce zajął Bartek, czyli wódz Indian, a trzecie Emilka przebrana za żabkę. W dalszej części były konkursy taneczne i zręcznościowe. Na koniec, jak na tłusty czwartek przystało był poczęstunek przygotowany przez rodziców: smakowite pączki, pączusie, oponki i pyszne faworki. Było smacznie i wesoło!!!
Pomoc dla ukraińskich uchodźców

💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙
POMOC DLA UKRAINY
Zapraszamy do włączenia się w organizowaną przez Samorząd Uczniowski
pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Od jutra zbieramy następujące rzeczy: -żywność długoterminową (konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy); -mleko i kaszki dla dzieci; -środki higieniczne (np. mydła, pasta do zębów, szczoteczki, żel pod prysznic, szampon do włosów, kremy ochronne, podpaski); -pieluchy, chusteczki nawilżone; -środki opatrunkowe (gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej), środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków; -leki przeciwbólowe; -nowe koce, śpiwory..
Przyniesione rzeczy przekazujemy wychowawcom klas. Wszystkie przyniesione dary dostarczymy do Urzędu Gminy w Naruszewie, który prowadzi gminną zbiórkę.

💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
🔷🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹💙🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔷 4 KWIETNIA ZAPALIMY SIĘ NA NIEBIESKO
2 kwietnia w Polsce po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym jego przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Nasza szkoła również aktywnie włączy się w obchody tego bardzo ważnego dnia i zaświeci się cała na niebiesko. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów aby na znak solidarności z osobami z autyzmem w poniedziałek 4 kwietnia ubrali się na niebiesko lub dodali niebieski element do swojego stroju. 🔷🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹💙🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔷
Informacja
Lekcja zdrowego gotowania
Uczniowie klasy piątej na lekcji techniki rozwijali swoje umiejętności kulinarne. Uczyli się obsługi urządzeń kuchennych, współpracy w zespole, wypracowali kompromis wykorzystując zdrowe produkty do swoich ulubionych przekąsek. Dzieci były zaangażowane, wykazały się samodzielnością i kreatywnością a przygotowane przez nich dania smaczne. :)
Informacja

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach o tematyce ekologicznej z okazji 🌿Dnia Ziemi🌿, który przypada 22 kwietnia 2022 roku.
kl. I-VIII konkurs EKO-STRÓJ
Zadaniem uczestników jest wykonanie i zaprezentowanie 22.04.2022 r. stroju z odpadów przeznaczonych do recyklingu np. butelki plastikowe, nakrętki plastikowe, wytłaczanki do jajek, tektura, papier, worki, folia spożywcza.
kl. IV-VIII konkurs EKO-PLAKAT
Zadaniem KLASY jest przedstawienie w formie plakatu treści związanych z ekologią, ochroną środowiska (np. recyklingiem, zbiórką selektywną odpadów). Prace należy przynieść do 22 kwietnia 2022 r. do Pani Anety Ulickiej.

Liczymy na Waszą kreatywność! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody indywidualne (EKO-STRÓJ - dwie kategorie wiekowe kl. I-III i kl. IV-VIII) i nagrody grupowe (EKO-PLAKAT).
Uczniowie, którzy nie biorą udziału w konkursie EKO-STRÓJ ubierają się tego dnia (22.04.2022) w kolorach Ziemi - niebieski, zielony, żółty, biały). Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Anety Ulickiej lub na naszego messengera.
Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku.

Życzenia świąteczne
Dzień Ziemi
W piątek 22 kwietnia 2022 roku nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Ziemi, najważniejszego święta ekologicznego, które ma uświadamiać ludziom na całym świecie jak ważne jest dbanie o naszą planetę poprzez promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia najważniejszych informacji związanych z Dniem Ziemi oraz kilku ciekawostek o naszej planecie. Następnie odbył się konkurs EKO-STRÓJ na najciekawszy strój przygotowany z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Komisja była mile zaskoczona pomysłami na kreacje i jakością ich wykonania a po specjalnym pokazie mody, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje stroje udała się na obrady. W tym czasie na uczniów czekał konkurs, w którym sprawdzili czy potrafią poprawnie segregować śmieci oraz prezentacja multimedialna, z której dowiedzieli się jak można pomóc naszej planecie, by była czysta, zdrowa i piękna. Kulminacyjnym punktem dnia było oczywiście rozstrzygnięcie konkursu EKO-STRÓJ oraz wręczenie nagród. Komisja wskazała również zwycięskie klasy w konkursie EKO-PLAKAT. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom!
Sukces naszej uczennicy
Kolejny raz uczennica naszej szkoły, Julia Jaroszewska udowodniła, że historia nie ma przed nią tajemnic. Z dumą informujemy, że zdolna ósmoklasistka uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego konkursu historycznego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia” i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 czerwca. Wielkie gratulacje dla Julki i jej opiekuna Pana Pawła Ryglewicza oraz życzymy powodzenia w etapie centralnym!
Informacja
Majowy Piknik Patriotyczny
W tym roku będziemy obchodzić 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w naszej szkole 29 kwietnia 2022 roku odbył się Majowy Piknik Patriotyczny, nad którego organizacją i przebiegiem czuwali: Pan Paweł Ryglewicz i Pan Konrad Nowak. Uczniowie klasy VIIa przygotowali stragany ze słodkim (i nie tylko) prowiantem (gofry, szarlotka, lody, frytki, smoothie i wiele innych). Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Nie zabrakło również treści merytorycznej - montażu słowno -muzycznego o patriotycznej wymowie. Zaprezentowano historię Konstytucji 3 Maja, ale również przypomniano uczniom kilka ważnych faktów z historii Polski. Kolejnym punktem dnia było rozstrzygnięcie konkursów na strój patriotyczny i dzień bez plecaka. Po krótkiej prezentacji strojów i „plecaków” przed jury wręczono nagrody. Szczegóły dotyczące zwycięzców znajdą się w kolejnym poście. Gratulujemy wszystkim pomysłowości i poczucia humoru 🙂 Niektóre pomysły były dla nas wielkim zaskoczeniem. Brawa należą się również uczniom klasy VIIa za ich zaangażowanie w przygotowany poczęstunek i ich Rodzicom za pomoc w organizacji.
Konkurs „Kapelusz dla Marii Konopnickiej”

Z okazji 100 – lecia Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Naruszewie
Dyrektor szkoły ogłasza gminny konkurs
„KAPELUSZ DLA MARII KONOPNICKIEJ”.
Zapraszamy do zapoznania się
z regulaminem konkursu i do udziału w nim.
[REGULAMIN KONKURSU]

[ZGODA RODZICÓW]


Spotkanie z Dobromirem
5 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie profilaktyczne - po raz trzeci naszą szkołę odwiedził Dobromir Makowski, pomysłodawca projektu RapPedagogia, autor książek i twórca muzyki hip-hop. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas VI-VIII. Na początku Pan Dobromir przedstawił swoją drogę życia i wybory, jakich dokonywał. Podczas spotkania poruszył wiele istotnych zagadnień, między innymi: odpowiedzialność za siebie i innych, nie uleganie presji grupy rówieśniczej, szacunek do rodziców i nauczycieli. Prowadzący zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Na koniec spotkania Pan Dobromir wspólnie z uczniami ułożył freestyle. Było to dla wszystkich interesujące doświadczenie.
Kampania „HAZARD? Nie, dziękuję”
W ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej pt. „HAZARD? Nie, dziękuję” w czwartek 12 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjno - edukacyjne dla uczniów klas ósmych na temat zagrożenia uzależnieniem od hazardu. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Spotkania profilaktyczne poprowadzone przez pracownika Urzędu Skarbowego w Ostrołęce i funkcjonariuszkę Służby Celno - Skarbowej w Ciechanowie z pewnością podniosły świadomość młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą granie w gry online, a w konsekwencji uzależnienie od nich. Wierzymy, że dzięki takim akcjom uchronimy niejednego z naszych uczniów od „jednorękich bandytów”.
Wycieczka w Bieszczady
W poniedziałek 9 maja 2022 roku uczniowie klas V-VII wybrali się z opiekunami - p. Anetą Ulicką, p. Robertem Krysiakiem i p. Marleną Maluszczak - na długo wyczekiwaną wycieczkę w Bieszczady. W drodze do miejsca zakwaterowania podziwiali ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Drugiego dnia odbyła się piesza wycieczka po okolicy. Kolejny dzień to kolejna porcja aktywności fizycznej - spacer Połoniną Caryńską. Bywało ciężko,ale przepiękne malownicze krajobrazy zrobiły na wszystkich wrażenie i wynagrodziły trud wspinaczki. Podróżując autokarem Wielką Pętlą Bieszczadzką poznali z ust przewodnika wiele ciekawych historii miejscowości, przez które przejeżdżali. Były to m.in. Cisna, Baligród, Czarna czy słynne Ustrzyki Dolne. Niestety nie udało się zwiedzić korony zapory w Solinie z powodu prac, które były prowadzone na miejscu. Niedostatek ten zrekompensował wszystkim rejs statkiem po Jeziorze Solińskim i malownicze, zielone wzgórza nad Soliną. Czwartego dnia uczestnicy wzięli udział w quizie wiedzy o regionie na podstawie wiadomości przekazywanych przez przewodnika i Pana pilota. Uciechy dopełniło wieczorne ognisko oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej - 13 maja - nasi podróżnicy zwiedzili Sandomierz - wzięli udział w humorystycznej lekcji w Zbrojowni, weszli na punkt widokowy na Bramie Opatowskiej, spacerowali Rynkiem (niestety nie udało się spotkać Ojca Mateusza na miejscu). Dużym plusem i mocną stroną wycieczki była piękna pogoda, która towarzyszyła uczniom i ich opiekunom każdego dnia.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kapelusz dla Marii Konopnickiej”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny
„Kapelusz dla Marii Konopnickiej”
został rozstrzygnięty!
Oto lista zwycięzców: KL.I – IV I miejsce: Wojciech Jakubowski, kl. I SP Zaborowo II miejsce: Jakub Kubak, kl. II SP Naruszewo III miejsce: Dominik Koćmierowski, kl. I SP Radzyminek Wyróżnienia: 1.Patrycja Orlińska, kl. I SP Zaborowo 2.Laura Szczepańska, kl. III SP Zaborowo 3.Filip Tomaszewski, kl. IV SP Radzyminek 4.Gabriela Guz, kl. III SP Naruszewo 5.Daniel Figurski, kl. III SP Nacpolsk KL. V – VIII I miejsce: Stanisław Bartkowski, kl. VI SP Radzyminek II miejsce: Kornelia Banasiak, kl. VI SP Naruszewo III miejsce: Krystian Witkowski, kl. V SP Nacpolsk Wyróżnienia: 1.Patryk Koćmierowski, kl. VII SP Radzyminek 2.Lena Banasiak, kl. V SP Naruszewo 3.Maria Piechowska, kl. V SP Radzyminek Gratulujemy!!!
Sukces naszych siatkarek19 maja 2022 roku dziewczęta reprezentujące SP Naruszewo wzięły udział w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego w siatkówce. Drużyna zdobyła po zaciętych meczach wicemistrzostwo rejonu. Dla większości dziewczynek były to ostatnie zawody w barwach naszej szkoły, dlatego też dziękuję Wam za wysiłek jaki na przestrzeni tych kilku lat wkładałyście w treningi oraz walkę na zawodach, godnie reprezentując barwy naszej szkoły. Wierzymy, że zdobyte umiejętności będziecie dalej rozwijać w szkołach średnich. Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Skład naszej drużyny: Zuzanna Żurańska (kapitan), Magdalena Żurańska, Amelia Pustoła, Anna Mikołajczyk, Maja Cichocka, Amelia Witkowska, Kinga Jasińska, Marta Wolska, Roksana Łapińska, Małgorzata Krzemińska (brała udział w eliminacjach). Trener: Konrad Nowak
GRATULUJEMY!!!

Obchody stulecia szkoły i nadanie sztandaru
Na ten dzień cała społeczność naszej szkoły długo czekała. W piątek 20 maja 2022 roku z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, odbyły się uroczystości nadania sztandaru oraz jubileusz 100-lecia naszej szkoły. Obchody rozpoczął wspólny przemarsz ulicami Naruszewa przy akompaniamencie orkiestry dętej do kościoła parafialnego w Naruszewie, w którym podczas mszy świętej poświęcony został sztandar i przekazany przez przedstawicieli Rady Rodziców w ręce pocztu sztandarowego składającego się z naszych uczniów. Po powrocie do szkoły nastąpiła część oficjalna, którą rozpoczęło przemówienie dyrektor szkoły Pani Marii Roguskiej. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar oraz nastąpiło symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru. Obchody Jubileuszu 100 – lecia szkoły zaszczycili swoją obecnością znamienici goście m.in.: Starosta Powiatu Płońskiego - Pani Elżbieta Wiśniewska, Dyrektor Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie - Pan Jacek Zawiśliński, Wójt Gminy Naruszewo - Pani Beata Pierścińska, Dyrektor Oddziału MBS Banku w Naruszewie - Pani Liza Jończyk i wielu innych. Nie zabrakło emerytowanych pracowników, absolwentów naszej szkoły i rodziców. Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali na ręce Pani Dyrektor listy gratulacyjne z wyrazami najwyższego uznania i pamiątki. Dalszą część spotkania uświetnił występ naszych uczniów, przedstawiający m.in. historię szkoły oraz postać i twórczość naszej patronki - Marii Konopnickiej. A po części oficjalnej wszyscy mogli wziąć udział w festynie, zorganizowanym na terenie szkoły.
Śmiało możemy powiedzieć, że 20 maja 2022 roku - to wielki i niepowtarzalny dzień dla całej społeczności szkolnej. Nawet słońce w tym dniu mocniej świeciło, tak jakby razem z nami przeżywało tę ważną uroczystość.
Egzamin Ósmoklasisty
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły - podobnie jak reszta ich rówieśników w całej Polsce - przystąpiła do Egzaminu Ósmoklasisty. W dniach 24 - 26 maja 2022 roku będą sprawdzać swoją wiedzę z poszczególnych przedmiotów. Na początku - z języka polskiego. Jutro czekają ich zmagania z matematyką, a w czwartek z języka obcego. Przypominamy: Egzaminu Ósmoklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie ma żadnego ustalonego progu punktowego, który należy osiągnąć podczas testu. Przystąpienie do niego jest jednak warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. A im więcej punktów, tym większe szanse, by dostać się do wymarzonej szkoły średniej.
Drodzy Ósmoklasiści !
Życzymy Wam dużo optymizmu, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie oraz wiara we własne siły i wiedzę. Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do wymarzonej szkoły.
Powodzenia! 🙂

Wycieczka do Płocka
W dniu 27 maja 2022 roku dzieci z klasy II i III wraz z wychowawcami, pojechały na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Świat zwierząt przybliżyła dzieciom Pani przewodniczka. Mieli okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znali z fotografii i opowiadań.Dzieci zapoznały się z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo. Duże wrażenie zrobiły na nich słonie, gady, a także kozy, które mogli karmić oraz wąż, którego każdy mógł nie tylko dotknąć, ale też potrzymać na własnej szyi. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Na koniec dzieci miały przyjemność bawić się w parku rozrywki Happy Park w Stróżewku, w którym czekało na nie wiele atrakcji. Wyjazd był bardzo udany. Dzieci pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do domu.
Dzień Dziecka
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach lekcji nie ma, ale jest zabawa, konkursy i wiele innych przyjemności. W naszej szkole również ten dzień obfitował w liczne atrakcje. Jedną z nich był piknik szkolny „Nasz mała ojczyzna”, który przygotowali uczniowie klasy V i VI. Z pomocą rodziców przygotowali przepyszne smakołyki – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy uczniowie mogli również sprawdzić swoją kondycję w szkolnych zawodach sportowych. Na najmłodszych uczniów czekał tor przeszkód a starsi uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej i siatkowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale z rąk dyrektora Pana Roberta Krysiaka. Mimo, że aura tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników, przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Konrad Nowak i Pani Ewa Anowska-Rosiakk, nad przebiegiem pikniku czuwał Pan Paweł Ryglewicz.
Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym
Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania, ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaka odbyła się w naszym przedszkolu 3 czerwca 2022 roku czyli Dniu Rodziny. Wydarzenie to połączyło trzy ważne święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Był to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogli spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Przedszkolaki bawiły swoich gości prezentując tematyczne piosenki połączone z tańcem. Rodzice w ogromnym skupieniu i wzruszeniu słuchali życzeń, i podziwiali program artystyczny w wykonaniu swoich pociech. Niejedna łezka wzruszenia pojawiła się w rodzicielskim oku. Na koniec były słodkie całusy dzieci i rodziców, ale był też słodki poczęstunek.
Wycieczka do Krakowa
1 czerwca 2022 roku uczniowie klas siódmych i ósmych wyruszyli na trzydniową wycieczkę na trasie Kraków - Energylandia - Wieliczka. Pierwszym przystankiem było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Drugi dzień to niezapomniane wrażenia i ekstremalna zabawa w największym w Europie Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Trzeciego dnia uczniowie zaliczyli spotkanie ze Smokiem i powtórkę z historii czyli odwiedzili Kraków - dawną stolicę Polski z pięknymi zabytkami. Dopisała pogoda jak i świetny humor. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Skibińska Małgorzata, Raczkowska Anna i Zielonka Wioletta.
Etap centralny konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...”
W dniach 9-11 czerwca 2022 roku uczennica naszej szkoły Julia Jaroszewska wzięła udział w etapie centralnym XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 od Obertyna do Wiednia”. Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z całej Polski przystąpili do ostatnich, centralnych zadań konkursowych. W czwartek Julia walczyła w trzech konkurencjach: broń i barwa, historia oręża polskiego w sztuce, geografia militarna. W piątek nasza reprezentantka stanęła do rywalizacji w dwóch konkurencjach: zabytki i obiekty historyczne oraz eksponat muzealny. W sobotę 11 czerwca w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyła się uroczysta gala finałowa, na której zostały ogłoszone wyniki. Julka otrzymała dyplom laureata, medal oraz drobne nagrody rzeczowe.
Jesteśmy bardzo dumni z Julii i życzymy jej sukcesów w szkole średniej!

Pożegnanie Ósmoklasistów
We wtorek 21 czerwca 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Anny Raczkowskiej i Pani Wioletty Zielonki przygotowali oni część artystyczną, na którą zaprosili Panią Beatę Pierścińską Wójta Gminy Naruszewo oraz Pana Tomasza Konczewskiego Sekretarza Gminy, rodziców, nauczycieli i młodszych kolegów. Nie obyło się bez chwil zadumy, wspomnień oraz refleksji, że to już koniec wspólnej drogi i za chwilę każdy pójdzie w swoją stronę. Takie momenty budziły wzruszenie a nawet łzy. Uczniowie podziękowali za trud wychowania swoim rodzicom, dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom a także pracownikom szkoły. Z rąk Pani Dyrektor uczniowie odebrali Dyplomy Absolwenta a rodzice listy gratulacyjne i podziękowania.
Życzymy wszystkim naszym absolwentom, aby mogli poświęcić swoje życie pasjom, robić tylko to, co będzie im sprawiało przyjemność oraz aby zawsze myśleli pozytywnie. Powodzenia!

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
W dniu 24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na hali sportowej, gdzie po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniach Pani Dyrektor i Wójta Gminy Naruszewo, Pani Beaty Pierścińskiej, uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce, 100% frekwencją oraz zwycięzcy klasowego konkursu czytelniczego otrzymali nagrody książkowe. Wręczone zostały również nagrody finalistce i laureatce konkursów przedmiotowych - Julii Jaroszewskiej. Tego dnia społeczność szkolna żegnała nie tylko rok szkolny 2021/2022 ale również Panią Dyrektor Marię Roguską, która po blisko 41 latach pracy zawodowej, w tym 15 na stanowisku dyrektora przechodzi na emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą, na rzecz uczniów i kierowniczą na stanowisku Dyrektora Szkoły Podstawowej w Naruszewie złożyła Pani Beata Pierścińska Wójt Gminy Naruszewo, Rada Rodziców oraz Rada Pedagogiczna. Po wzruszających słowach pożegnania uczniowie udali się z wychowawcami do klas, aby odebrać świadectwa.
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy
radosnych i bezpiecznych wakacji.

Kartka
Kalendarz szkolny 2022/2023
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Mikołajki 2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej 2022