Aktualności Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Sierpnia 10 2022 04:57:52   
Nawigacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

  Aktualności
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022
  List intencyjny
  Informacja GIS dla dyrektorów

Nauczanie zdalne

  Harmonogram konsultacji
  Godziny lekcyjne podczas konsultacji
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna

Rekrutacja 2022/2023

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2022/2023

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Facebook

  Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

  Napisz do nas

Biblioteka

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Dokumenty szkoły

  STATUT SZKOŁY
  PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY 2021/2022

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Godziny pracy
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Plan lekcji


Archiwum wiadomości

  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
W dniu 24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na hali sportowej, gdzie po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniach Pani Dyrektor i Wójta Gminy Naruszewo, Pani Beaty Pierścińskiej, uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce, 100% frekwencją oraz zwycięzcy klasowego konkursu czytelniczego otrzymali nagrody książkowe. Wręczone zostały również nagrody finalistce i laureatce konkursów przedmiotowych - Julii Jaroszewskiej. Tego dnia społeczność szkolna żegnała nie tylko rok szkolny 2021/2022 ale również Panią Dyrektor Marię Roguską, która po blisko 41 latach pracy zawodowej, w tym 15 na stanowisku dyrektora przechodzi na emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą, na rzecz uczniów i kierowniczą na stanowisku Dyrektora Szkoły Podstawowej w Naruszewie złożyła Pani Beata Pierścińska Wójt Gminy Naruszewo, Rada Rodziców oraz Rada Pedagogiczna. Po wzruszających słowach pożegnania uczniowie udali się z wychowawcami do klas, aby odebrać świadectwa.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy
radosnych i bezpiecznych wakacji.


Pożegnanie Ósmoklasistów
We wtorek 21 czerwca 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Anny Raczkowskiej i Pani Wioletty Zielonki przygotowali oni część artystyczną, na którą zaprosili Panią Beatę Pierścińską Wójta Gminy Naruszewo oraz Pana Tomasza Konczewskiego Sekretarza Gminy, rodziców, nauczycieli i młodszych kolegów. Nie obyło się bez chwil zadumy, wspomnień oraz refleksji, że to już koniec wspólnej drogi i za chwilę każdy pójdzie w swoją stronę. Takie momenty budziły wzruszenie a nawet łzy. Uczniowie podziękowali za trud wychowania swoim rodzicom, dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom a także pracownikom szkoły. Z rąk Pani Dyrektor uczniowie odebrali Dyplomy Absolwenta a rodzice listy gratulacyjne i podziękowania.

Życzymy wszystkim naszym absolwentom, aby mogli poświęcić swoje życie pasjom, robić tylko to, co będzie im sprawiało przyjemność oraz aby zawsze myśleli pozytywnie. Powodzenia!

Etap centralny konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...”
W dniach 9-11 czerwca 2022 roku uczennica naszej szkoły Julia Jaroszewska wzięła udział w etapie centralnym XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683 od Obertyna do Wiednia”. Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z całej Polski przystąpili do ostatnich, centralnych zadań konkursowych.
W czwartek Julia walczyła w trzech konkurencjach: broń i barwa, historia oręża polskiego w sztuce, geografia militarna.
W piątek nasza reprezentantka stanęła do rywalizacji w dwóch konkurencjach: zabytki i obiekty historyczne oraz eksponat muzealny.
W sobotę 11 czerwca w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odbyła się uroczysta gala finałowa, na której zostały ogłoszone wyniki. Julka otrzymała dyplom laureata, medal oraz drobne nagrody rzeczowe.
Jesteśmy bardzo dumni z Julii i życzymy jej sukcesów w szkole średniej!

Wycieczka do Krakowa
1 czerwca 2022 roku uczniowie klas siódmych i ósmych wyruszyli na trzydniową wycieczkę na trasie Kraków - Energylandia - Wieliczka. Pierwszym przystankiem było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Drugi dzień to niezapomniane wrażenia i ekstremalna zabawa w największym w Europie Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Trzeciego dnia uczniowie zaliczyli spotkanie ze Smokiem i powtórkę z historii czyli odwiedzili Kraków - dawną stolicę Polski z pięknymi zabytkami. Dopisała pogoda jak i świetny humor. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Skibińska Małgorzata, Raczkowska Anna i Zielonka Wioletta.
Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym
Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania, ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaka odbyła się w naszym przedszkolu 3 czerwca 2022 roku czyli Dniu Rodziny. Wydarzenie to połączyło trzy ważne święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Był to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogli spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Przedszkolaki bawiły swoich gości prezentując tematyczne piosenki połączone z tańcem. Rodzice w ogromnym skupieniu i wzruszeniu słuchali życzeń, i podziwiali program artystyczny w wykonaniu swoich pociech. Niejedna łezka wzruszenia pojawiła się w rodzicielskim oku. Na koniec były słodkie całusy dzieci i rodziców, ale był też słodki poczęstunek.
Dzień Dziecka
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach lekcji nie ma, ale jest zabawa, konkursy i wiele innych przyjemności. W naszej szkole również ten dzień obfitował w liczne atrakcje. Jedną z nich był piknik szkolny „Nasz mała ojczyzna”, który przygotowali uczniowie klasy V i VI. Z pomocą rodziców przygotowali przepyszne smakołyki – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy uczniowie mogli również sprawdzić swoją kondycję w szkolnych zawodach sportowych. Na najmłodszych uczniów czekał tor przeszkód a starsi uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej i siatkowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale z rąk dyrektora Pana Roberta Krysiaka. Mimo, że aura tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników, przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Konrad Nowak i Pani Ewa Anowska-Rosiakk, nad przebiegiem pikniku czuwał Pan Paweł Ryglewicz.
Wycieczka do Płocka
W dniu 27 maja 2022 roku dzieci z klasy II i III wraz z wychowawcami, pojechały na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Świat zwierząt przybliżyła dzieciom Pani przewodniczka. Mieli okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znali z fotografii i opowiadań.Dzieci zapoznały się z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo. Duże wrażenie zrobiły na nich słonie, gady, a także kozy, które mogli karmić oraz wąż, którego każdy mógł nie tylko dotknąć, ale też potrzymać na własnej szyi. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Na koniec dzieci miały przyjemność bawić się w parku rozrywki Happy Park w Stróżewku, w którym czekało na nie wiele atrakcji. Wyjazd był bardzo udany. Dzieci pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do domu.
Egzamin Ósmoklasisty
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły - podobnie jak reszta ich rówieśników w całej Polsce - przystąpiła do Egzaminu Ósmoklasisty. W dniach 24 - 26 maja 2022 roku będą sprawdzać swoją wiedzę z poszczególnych przedmiotów. Na początku - z języka polskiego. Jutro czekają ich zmagania z matematyką, a w czwartek z języka obcego.
Przypominamy: Egzaminu Ósmoklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie ma żadnego ustalonego progu punktowego, który należy osiągnąć podczas testu. Przystąpienie do niego jest jednak warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. A im więcej punktów, tym większe szanse, by dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

Drodzy Ósmoklasiści !

Życzymy Wam dużo optymizmu, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie oraz wiara we własne siły i wiedzę. Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do wymarzonej szkoły.
Powodzenia! 🙂


Obchody stulecia szkoły i nadanie sztandaru
Na ten dzień cała społeczność naszej szkoły długo czekała. W piątek 20 maja 2022 roku z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, odbyły się uroczystości nadania sztandaru oraz jubileusz 100-lecia naszej szkoły. Obchody rozpoczął wspólny przemarsz ulicami Naruszewa przy akompaniamencie orkiestry dętej do kościoła parafialnego w Naruszewie, w którym podczas mszy świętej poświęcony został sztandar i przekazany przez przedstawicieli Rady Rodziców w ręce pocztu sztandarowego składającego się z naszych uczniów. Po powrocie do szkoły nastąpiła część oficjalna, którą rozpoczęło przemówienie dyrektor szkoły Pani Marii Roguskiej. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar oraz nastąpiło symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru. Obchody Jubileuszu 100 – lecia szkoły zaszczycili swoją obecnością znamienici goście m.in.: Starosta Powiatu Płońskiego - Pani Elżbieta Wiśniewska, Dyrektor Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie - Pan Jacek Zawiśliński, Wójt Gminy Naruszewo - Pani Beata Pierścińska, Dyrektor Oddziału MBS Banku w Naruszewie - Pani Liza Jończyk i wielu innych. Nie zabrakło emerytowanych pracowników, absolwentów naszej szkoły i rodziców. Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali na ręce Pani Dyrektor listy gratulacyjne z wyrazami najwyższego uznania i pamiątki. Dalszą część spotkania uświetnił występ naszych uczniów, przedstawiający m.in. historię szkoły oraz postać i twórczość naszej patronki - Marii Konopnickiej. A po części oficjalnej wszyscy mogli wziąć udział w festynie, zorganizowanym na terenie szkoły.
Śmiało możemy powiedzieć, że 20 maja 2022 roku - to wielki i niepowtarzalny dzień dla całej społeczności szkolnej. Nawet słońce w tym dniu mocniej świeciło, tak jakby razem z nami przeżywało tę ważną uroczystość.
Sukces naszych siatkarek
19 maja 2022 roku dziewczęta reprezentujące SP Naruszewo wzięły udział w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego w siatkówce. Drużyna zdobyła po zaciętych meczach wicemistrzostwo rejonu. Dla większości dziewczynek były to ostatnie zawody w barwach naszej szkoły, dlatego też dziękuję Wam za wysiłek jaki na przestrzeni tych kilku lat wkładałyście w treningi oraz walkę na zawodach, godnie reprezentując barwy naszej szkoły. Wierzymy, że zdobyte umiejętności będziecie dalej rozwijać w szkołach średnich. Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Skład naszej drużyny:
Zuzanna Żurańska (kapitan), Magdalena Żurańska, Amelia Pustoła, Anna Mikołajczyk, Maja Cichocka, Amelia Witkowska, Kinga Jasińska, Marta Wolska, Roksana Łapińska, Małgorzata Krzemińska (brała udział w eliminacjach).
Trener: Konrad Nowak


GRATULUJEMY!!!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kapelusz dla Marii Konopnickiej”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny
„Kapelusz dla Marii Konopnickiej”
został rozstrzygnięty!
Oto lista zwycięzców:

KL.I – IV


I miejsce: Wojciech Jakubowski, kl. I
SP Zaborowo

II miejsce: Jakub Kubak, kl. II
SP Naruszewo

III miejsce: Dominik Koćmierowski, kl. I
SP RadzyminekWyróżnienia:

1.Patrycja Orlińska, kl. I
SP Zaborowo

2.Laura Szczepańska, kl. III
SP Zaborowo

3.Filip Tomaszewski, kl. IV
SP Radzyminek

4.Gabriela Guz, kl. III
SP Naruszewo

5.Daniel Figurski, kl. III
SP NacpolskKL. V – VIII

I miejsce: Stanisław Bartkowski, kl. VI
SP Radzyminek

II miejsce: Kornelia Banasiak, kl. VI
SP Naruszewo

III miejsce: Krystian Witkowski, kl. V
SP Nacpolsk


Wyróżnienia:

1.Patryk Koćmierowski, kl. VII
SP Radzyminek

2.Lena Banasiak, kl. V
SP Naruszewo

3.Maria Piechowska, kl. V
SP Radzyminek


Gratulujemy!!!

Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Kalendarz szkolny 2019/2020
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Dzień Rodziny 24.05.2016
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005