Nowe wiadomości Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Sierpień 22 2017 16:52:26   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Nowe wiadomości
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Kalendarz roku szkolnego 2016/2017

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Kontakt

  Napisz do nas

Szkolny Klub Sportowy

  Szkolny Klub Sportowy

Dokumenty szkoły

  STATUT/SP
  STATUT/PG
  PROGRAM PROFILAKTYKI
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Szkoła podstawowa
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Publiczne gimnazjum

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Kwestionariusz

Plan lekcji

  PLAN LEKCJI

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017 w naszej szkole miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, którą zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Naruszewo Pani Beata Pierścińska oraz Sekretarz Gminy Pan Tomasz Konczewski. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół w Naruszewie Pani Maria Roguska przedstawiła wyniki pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce, 100 % frekwencją oraz zwycięzcy klasowego konkursu czytelniczego otrzymali nagrody książkowe. Zostały również wręczone nagrody finalistom i laureatom konkursów przedmiotowych a także pamiątkowe medale sportowcom. Zarówno ze strony dyrekcji, jak i ze strony gości płynęły do uczniów gratulacje i pochwały. Po części ogólnej wychowawcy w klasach wręczyli świadectwa i życzyli swoim wychowankom bezpiecznych i słonecznych wakacji.smiley
Koniec roku szkolnego klas III Gimnazjum
21 czerwca 2017 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego trzecich klas Gimnazjum z Zespołu Szkół w Naruszewie. Część oficjalną gimnazjaliści rozpoczęli pięknym Polonezem. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. W części artystycznej absolwenci pokazali w sposób komiczny scenki z życia szkoły. Uroczystości towarzyszyły liczne piosenki zaśpiewane przez młodzież z naruszewskiego gimnazjum. Absolwencji złożyli swoim nauczycielom i wychowawcom serdeczne podziękowania za trud włożony w proces kształcenia, doceniając ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Nie zapomniano także o najważniejszych osobach w życiu uczniów- rodzicach, którzy swoim poświęceniem przyczynili się do sukcesów swoich dzieci. Zostali obdarowani przez uczniów pięknymi kwiatami.
Życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych, w życiu osobistym oraz udanych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.
Klasa IIIB SP z wizytą w Stajni Szinuk
21 czerwca 2017 uczniowie klasy IIb szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Marią Kołodziejczyk i panią Małgorzatą Skibińską spędzili na wspólnej zabawie przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, konkurencjach sportowych w zagrodzie Szinuk w Strzembowie. Niezapomnianych wrażeń każdemu uczestnikowi wycieczki przyniosła konna przejażdżka pod opieką instruktorek. Uczniowie zwiedzili stajnię koni, poznali sprzęt jeździecki oraz niektóre czynności pielęgnacji koni.
Wycieczka do Olsztyna
19 czerwca 2017 najmłodsi z naszej szkoły wybrali się na całodniową wycieczkę do Olsztyna. Zwiedzili między innymi Zamek Kapituły Warmińskiej, obecnie Muzeum Warmii i Mazur. Podziwiali też malowniczą Starówkę. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się seans w Planetarium, a także pobyt w Krainie Zabaw. Uczniowie zmęczeni ale szczęśliwi, dobrze po godzinie 19-stej wrócili do Naruszewa.
Lekcja historii inaczej...
Wakacje za pasem, oceny (prawie) wystawione a materiał z historii omówiony... Ale na nudę nie narzekają uczniowie klasy IIIb gimnazjum. Obiady Czwartkowe ( w towarzystwie króla i ze smacznym jedzeniem), historia miłosna Napoleona i Józefiny (okraszona przepysznymi napoleonkami) czy sąd nad Powstaniem Listopadowym (pojedynek na rękawice nie rozwiązał sporu) to tematy projektów jakie opracowują i przygotowują trzecioklasiści.
Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Naruszewo
9 czerwca 2017 w naszym gimnazjum odbył się ostatni już w tym roku szkolnym Międzyszkolny Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Naruszewo. Naszą szkołę reprezentowały dwa składy: pierwszy składający się z uczennic 2 i 3 klas gimnazjum, a w drugim zagrały uczennice z klas 1. Udział w tych zawodach brały również: Gimnazjum w Szczytnie, ZSZ nr. 1 w Płońsku i ZSZ nr. 2 w Płońsku. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły ze swoimi rówieśniczkami ze Szczytna, jak i z kilka lat starszymi zawodniczkami. Pierwszy skład z Naruszewa nie tracąc żadnego seta uplasował się na miejscu pierwszym, natomiast młodsze dziewczyny na czwartym. ZSZ nr. 2 po zaciekłym meczu z Naruszewem zajęły miejsce drugie, ZSZ nr. 1 trzecie, a Szczytno piąte. Z każdej drużyny wybierano najlepszą zawodniczkę. Z Naruszewa statuetkę otrzymała Weronika Szymańska (skład I) i Ilona Grzelińska (skład II). Dziewczęta z 3 gimnazjum zakończyły ten turniej w pięknym stylu i tego dnia okazały się niepokonane. Młodsze koleżanki jak i sam trener p. Konrad Nowak dziękują za te kilka lat współpracy i super zabawy jaką jest siatkówka.
Skład:
Agata Bartołowicz (kapitan I)
Weronika Szymańska
Angelika Szcześniak
Wioleta Jeznach
Gabrysia Obojska
Natalia Krysiak
Joanna Czerniakowska
Małgorzata Tomaszewska
Milena Witczak
Ilona Grzelińska (kapitan II)
Magdalena Gmurczyk
Weronika Rukuszewicz
Wiktoria Kruszewska
Sara Ziemińska
Aleksandra Biernacka
Aleksandra Idzikowska
Katarzyna Lemanowicz
Daria Gościcka
Katarzyna Fusińska
Julia Popławska
DINOPARK- Kołacinek
8 czerwca 2017 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Jurajsko - Botanicznego w Kołacinku. Na początku wycieczki dzieci spacerowały po ścieżce ery mezozoicznej z przewodnikiem, który opowiadał o różnych gatunkach dinozaurów, następnie zwiedziły wystawę geologiczno-paleontologiczną, w której mogły obejrzeć autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat. Po obejrzeniu kości dinozaurów oraz amonitów dzieci przeszły do piaskownicy, w której był ukryty szkielet dinozaura i za pomocą łopatek i wiaderek odkopywały kolejne części szkieletu. Po udanych wykopach udały się na wspaniały i duży plac zabaw na zewnątrz a później wewnątrz, na których można było do woli poszaleć. Pogoda dopisała, dzieci wróciły zmęczone , ale bardzo zadowolone smiley
Turniej BRD- etap wojewódzki
6 czerwca 2017 uczniowie szkoły podstawowej: Oliwia Czerniakowska, Natalia Draganiak, Jakub Górnicki oraz Przemysław Anowski wybrali się z panią Anną Raczkowską do Warszawy, gdzie wzięli udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po zaciętej walce - test ogólny + jazda po miasteczku rowerowym - nasi reprezentanci zajęli 7 miejsce (w turnieju udział brało 12 drużyn). Chcielibyśmy serdecznie podziękować Oliwce, Natalce, Przemkowi Kubie a także pani Ani za zaangażowanie i wysiłek jakie włożyli w przygotowanie do turnieju smiley
Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Naruszewie
1 czerwca 2017 był radosnym dniem dla wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. W tym dniu uczniowie klas I - III uczestniczyli w warsztatach plastyczno - technicznych ,,Odlewy gipsowe". Podczas zajęć poznali proces powstania odlewów: od momentu przygotowania masy gipsowej, aż do otrzymania suchych odlewów i samodzielnie przygotowali 4 gipsowe ozdoby, które po wyschnięciu zabiorą do domu.
Po warsztatach uczniowie klasy IIa wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do Gminnej Biblioteki w Naruszewie. Spotkali się z dyrektor biblioteki - panią Anna Jarosiewicz, która czytała im śmieszne i wesołe wierszyki - zagadki. Dzieci z entuzjazmem odgadywały rymowanki. Na koniec pobytu wypożyczyły swoje ulubione książki. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dzieci obiecały pani bibliotekarce, że niedługo znów ją odwiedzą. Do szkoły wróciły zadowolone, bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia.
Tego dnia Urząd Gminy i Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły też dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Naruszewie. Najmłodsi spotkali się również ze strażakami z OSP Radzymin, uczestniczyli w pokazie reanimacji, a także mogły same wcielić się w rolę ratownika. Dzieciaki zobaczyły jak wygląda prawdziwy wóz strażacki, miały również okazję zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.
W szkole na wszystkich czekała kolejna niespodzianka - pyszne lody i pamiątkowe medale, ufundowane przez Radę Rodziców dla uczniów szkoły.
To był bardzo sympatyczny, pełen wrażeń dzień.
Comic Con 2017
1 czerwca 2017 grupa uczniów naszej szkoły - 46 osób - miała ogromną przyjemność wzięcia udziału w pierwszym Comic Con w Polsce. W halach PTAK Warsaw EXPO odbywała się równocześnie II edycja największych w kraju targów gamingowych "Good Gamer". Zarówno uczniowie jaki i opiekunowie spędzili kilka godzin w fantastycznym, magicznym, kolorowym, pełnym światła (ale i mroku), dźwięków świecie gier - planszowych i komputerowych, filmów i seriali ("Gra o tron", "Władca Pierścieni", "Wikingowier", "Gwiezdne Wojny" oraz komiksów. Fani anime i mangi również znaleźli dla siebie wiele atrakcji. Mogliśmy zasiąść na Żelaznym Tronie, z bliska przyjrzeć się Gwieździe Śmierci, powalczyć mieczami świetlnymi, czy spotkać się oko w oko z żywym trupem. Nie sposób wyliczyć wszystkiego co przygotowano dla nas w Nadarzynie. Za rok, (jeśli będzie taka możliwość) jedziemy znów, aby przenieść się na chwilę w cudowny świat fantasy. (red. U. Żochowska)
Wycieczka do stadniny koni Szinuk w Strzembowie
W Dzień Dziecka uczniowie klasy IIIa odwiedzili stadninę koni SZINUK w Strzembowie. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji dotyczących hodowli koni, opieki nad nimi oraz tresury tych zwierząt. Duża atrakcją dla dzieci były zabawy: skoki w workach, rzut podkową i przenoszenie siodła na czas. Szczególne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił pokaz tresury koni przygotowany przez właścicielkę stadniny Panią Małgorzatę Maciejewską. Na zakończenie pobytu było tradycyjne ognisko, a każdy uczestnik wycieczki otrzymał podkowę na szczęście. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Wycieczka do Warszawy 13.06.2016
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005