Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Maj 25 2016 18:45:29   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki
  Kalendarium 2015/2016

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)
6) ~toneypan (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
"Podróż w krainę bajek"
9 maja 2016 w mury naszej szkoły zawitali artyści Agencji Teatralnej ze Słupska, którzy przygotowali dla uczniów klas 0-III bajkę słowno- muzyczną, pt. "Podróż w krainę bajek". Przypominając wszystkim postacie ze znanych i lubianych bajek zaprosili maluchy do wizyty u pastereczki Kasi, razem odwiedzili również tajemniczego czarodzieja, Liska Chytruska, poznali piracką załogę, a także straszliwego szpiega z Krainy Deszczowców. Dzieci z przyjemnością włączały się do wspólnej zabawy. Wraz z aktorami śpiewały, tańczyły i przeżywały kolejne niezwykłe przygody.Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało. Na szczególną uwagę zasługiwała przepiękna scenografia,barwne stroje i skoczna muzyka. Dla naszych najmłodszych uczniów była to świetna zabawa i lekcja obcowania ze sztuką.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Sukces w konkursie poetyckim
6 maja 2016 rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Józefa Piłsudskiego w Chociszewie. Konkurs skierowany był do szkół powiatu płońskiego, a zadanie konkursowe polegało na wykonaniu tomiku poezji patriotycznej, pt. "Ojczyzna ma...". Ogromny sukces odniosła w konkursie uczennica naszej szkoły- Martyna Smutek z kl. IV, której tomik poezji nagrodzony został przez jury I miejscem. Martyna osobiście odebrała dyplom i nagrodę, a jako laureatka konkursu odczytała wybrany z tomiku wiersz. W konkursie został także wyróżniony tomik poezji Patrycji Marciniak- uczennicy kl. IV naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy! smiley
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
29 kwietnia 2016 uczniowie kl. II A i VI szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Iwony Kowalik i p. Doroty Łukasiewicz przygotowali akademię z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 225 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny, przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Na zakończenie apelu głos zabrała pani dyrektor Maria Roguska, która serdecznie podziękowała młodym artystom.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Sukces Matyldy Łukasiewicz w konkursie plastycznym
29 kwietnia 2016 miało miejsce ogłoszenie wyników Diecezjalnego Konkursu Plastycznego dla kl.III Szkoły Podstawowej, pt. "Ewangelia widziana oczami dziecka". Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie wybranej sceny z Ewangelii wg św. Marka, techniką dowolną w formacie A3. Matylda Łukasiewicz- uczennica klasy III naszej szkoły otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w tym konkursie. Piękną i oryginalną pracę Matyldy można obejrzeć wśród innych nagrodzonych i wyróżnionych prac na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego Diecezji Płockiej.
Serdecznie gratulujemy Matyldzie i życzymy kolejnych sukcesów smiley
Żywa lekcja historii
28 kwietnia 2016 uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii, którą w formie spektaklu, pt. "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli Polska pierwszych Piastów" zaprezentowała Agencja Widowisk Historycznych "ARKONA" z Torunia. Widowisko zawierało m.in. scenki historyczne z udziałem publiczności, a także konkurs z nagrodami, którymi były denary Bolesława Chrobrego. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzania strojów i uzbrojenia, a także oglądania przedmiotów codziennego użytku z wczesnego średniowiecza.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Małe Formy Teatralne w Zaborowie
27 kwietnia 2016 klasa III i 7 uczniów z klasy IIb przygotowali przedstawienie na temat zdrowego odżywiania. Przedstawienie zostało zagrane na IV Gminnym Konkursie Małych Form Teatralnych w Zaborowie. Dzieci ze szkoły podstawowej w Naruszewie zajęły 2 miejsce w kategorii klas młodszych. Po obejrzeniu wszystkich przedstawień zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Następnie odbył się pokaz żonglerów z Płońska oraz uczestniczyliśmy w warsztatach żonglerskich.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Gimnazjaliści w Wyszogrodzie
26 kwietnia 2016 uczniowie klas III gimnazjum wraz z p. U.Żochowską, p. W.Zielonką i p. A.Sadowskim odwiedzili Zespół Szkół w Wyszogrodzie, gdzie zwiedzali szkołę, a także brali udział w plenerowej lekcji na temat pozyskiwania energii odnawialnej. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali również Muzeum Wisły oraz uczestniczyli w rejsie tramwajem wodnym po Wiśle.
Pchli Targ
22 marca 2016 w Szkole Podstawowej w Naruszewie odbył się PCHLI TARG. Organizatorami zabawy byli uczniowie klas: IV, V i VI SP pod kierunkiem p. Anety Ulickiej. Uczniowie przez kilka godzin mogli nabyć zabawki, drobiazgi, książki, biżuterię i inne ciekawe gadżety za niewielkie pieniążki. Dodatkową atrakcją była sprzedaż ciast i ciasteczek. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a zyski ze sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szkoły.
Wycieczka do Płońska
15 marca 2016 uczniowie klas: I A i II A szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do MCK w Płońsku na przestawienie teatralne, pt. "Dzieci Króla Baśni", uczące tolerancji i życzliwości dla innych. Po spektaklu dzieci udały się na zajęcia do Akademii Nauki, gdzie uczestniczyły w lekcji języka angielskiego, przeprowadzały ciekawe doświadczenia przyrodnicze "Mali odkrywcy", a także brały udział w zajęciach z rytmiki. Wycieczka się udała, nastroje dopisywały.
INFORMACJA
Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 p.35) dzieci urodzone w 2010 r. i uczęszczające do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016, będą mogły na wniosek rodziców- rozpocząć naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017. Rodzic musi złożyć stosowny wniosek do dyrektora szkoły.
Uprzejmie prosimy rodziców o zadeklarowanie czy Państwa dziecko pozostanie w oddziale przedszkolnym na drugi rok, czy też rozpocznie naukę w klasie pierwszej. W związku z przerwą świąteczną prosimy o złożenie deklaracji do 21 marca 2016 r.

Druk deklaracji do pobrania → DEKLARACJA


(plik zapisany w formacie *.doc, *.docx)
Najmłodsi w kinie
9 marca 2016 uczniowie klasy I B i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami udali się do kina Kalejdoskop w Płońsku na amerykański film animowany Walta Disneya, pt. "Zwierzogród". Jest to opowieść o króliczce- ambitnej policjantce Judy Hops, która przybywa do Zwierzogrodu- miasta zamieszkiwanego wyłącznie przez zwierzęta. Judy szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer...
Po obejrzeniu bajki najmłodsi zjedli posiłek w restauracji MCK w Płońsku i w radosnych nastrojach wrócili do Naruszewa.
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Wycieczka KRAKÓW- TATRY- WADOWICE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005