Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Maj 07 2016 02:20:55   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki
  Kalendarium 2015/2016

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)
6) ~toneypan (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Sukces Matyldy Łukasiewicz w konkursie plastycznym
Matylda Łukasiewicz- uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie zdobyła III miejsce w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym w Płocku. Temat konkursu:"Ewangelia według św. Marka widziana oczami dziecka". Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie wybranej sceny z Ewangelii wg św. Marka, techniką dowolną w formacie A3.
Serdecznie gratulujemy Matyldzie i życzymy kolejnych sukcesów smiley
Żywa lekcja historii
28 kwietnia 2016 uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii, którą w formie spektaklu, pt. "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli Polska pierwszych Piastów" zaprezentowała Agencja Widowisk Historycznych "ARKONA" z Torunia. Widowisko zawierało m.in. scenki historyczne z udziałem publiczności, a także konkurs z nagrodami, którymi były denary Bolesława Chrobrego. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzania strojów i uzbrojenia, a także oglądania przedmiotów codziennego użytku z wczesnego średniowiecza.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Małe Formy Tetralne w Zaborowie
27 kwietnia 2016 klasa III i 7 uczniów z klasy IIb przygotowali przedstawienie na temat zdrowego odżywiania. Przedstawienie zostało zagrane na IV Gminnym Konkursie Małych Form Teatralnych w Zaborowie. Dzieci ze szkoły podstawowej w Naruszewie zajęły 2 miejsce w kategorii klas młodszych. Po obejrzeniu wszystkich przedstawień zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Następnie odbył się pokaz żonglerów z Płońska oraz uczestniczyliśmy w warsztatach żonglerskich.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Pchli Targ
22 marca 2016 w Szkole Podstawowej w Naruszewie odbył się PCHLI TARG. Organizatorami zabawy byli uczniowie klas: IV, V i VI SP pod kierunkiem p. Anety Ulickiej. Uczniowie przez kilka godzin mogli nabyć zabawki, drobiazgi, książki, biżuterię i inne ciekawe gadżety za niewielkie pieniążki. Dodatkową atrakcją była sprzedaż ciast i ciasteczek. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a zyski ze sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szkoły.
Wycieczka do Płońska
15 marca 2016 uczniowie klas: I A i II A szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do MCK w Płońsku na przestawienie teatralne, pt. "Dzieci Króla Baśni", uczące tolerancji i życzliwości dla innych. Po spektaklu dzieci udały się na zajęcia do Akademii Nauki, gdzie uczestniczyły w lekcji języka angielskiego, przeprowadzały ciekawe doświadczenia przyrodnicze "Mali odkrywcy", a także brały udział w zajęciach z rytmiki. Wycieczka się udała, nastroje dopisywały.
INFORMACJA
Szanowni Państwo!

Zgodnie z rozporządzeniem Ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 p.35) dzieci urodzone w 2010 r. i uczęszczające do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016, będą mogły na wniosek rodziców- rozpocząć naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017. Rodzic musi złożyć stosowny wniosek do dyrektora szkoły.
Uprzejmie prosimy rodziców o zadeklarowanie czy Państwa dziecko pozostanie w oddziale przedszkolnym na drugi rok, czy też rozpocznie naukę w klasie pierwszej. W związku z przerwą świąteczną prosimy o złożenie deklaracji do 21 marca 2016 r.

Druk deklaracji do pobrania → DEKLARACJA


(plik zapisany w formacie *.doc, *.docx)
Najmłodsi w kinie
9 marca 2016 uczniowie klasy I B i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami udali się do kina Kalejdoskop w Płońsku na amerykański film animowany Walta Disneya, pt. "Zwierzogród". Jest to opowieść o króliczce- ambitnej policjantce Judy Hops, która przybywa do Zwierzogrodu- miasta zamieszkiwanego wyłącznie przez zwierzęta. Judy szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer...
Po obejrzeniu bajki najmłodsi zjedli posiłek w restauracji MCK w Płońsku i w radosnych nastrojach wrócili do Naruszewa.
Z najlepszymi życzeniami dla Seniorek
W sobotę 5 marca 2016, z okazji Dnia Kobiet, w strażnicy OSP w Naruszewie odbyło się uroczyste spotkanie członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Naruszewie. Dla Seniorek z okazji ich święta program artystyczny przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Naruszewie pod kierunkiem p. Doroty Łukasiewicz, p. Wioletty Zielonki i p. Arkadiusza Sadowskiego. W humorystycznym stylu młodzi aktorzy wprowadzili wszystkich zebranych w damsko- męskie relacje i odkryli rąbek tajemniczego, niezrozumiałego często dla mężczyzn świata kobiet. Nie zabrakło również piosenek śpiewanych na żywo.
Gośćmi sobotniego spotkania byli: Wójt Gminy Naruszewo Pani Beata Pierścińska, Członkowie Zarządu Rejonowego PZERiL w Płońsku, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku- Pani Kinga Drężek oraz dzielnicowy- Pan Włodzimierz Jeziak.
"Wspomnienia narkomanki"
4 marca 2016 uczniowie klas I i II Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Naruszewie uczestniczyli w spektaklu, pt. "Wspomnienia narkomanki", który odbył się w kinie Kalejdoskop w Płońsku.
Wstrząsająca historia dziewczyny przypadkowo wplatanej w spiralę narkotykową, opisana z książce Barbary Rosiek "Pamiętnik narkomanki", posłużyła do stworzenia postaci KOBIETY w tym scenicznym obrazie. Rytm poszczególnych scen odmierzają kolejne etapy choroby dziewczyny, aż po "złoty", czyli śmiertelny strzał...
Inscenizacja miała służyć przełamaniu stereotypu w myśleniu młodych ludzi na temat narkotyków i dopalaczy. A stereotyp jest następujący: "mnie się jakoś uda, a zresztą...cóż tam statystyka, albo wyniki badań...mnie to nie dotyczy...". Finałowa część spektaklu udziela odpowiedzi m.in. na takie pytania: "skąd wzięły się dopalacze?", "jakie jest ich działanie?" i "dlaczego są takie groźne dla naszego organizmu?". Daje to młodzieży oręż w postaci faktów, zdarzeń i informacji z owym narkotykowych żniwem związanych.
Bilety sfinansowane zostały przez Urząd Gminy w Naruszewie, za co serdecznie dziękujemy smiley
Legendy warszawskie
We wtorek 1 marca 2016 uczniowie klasy IB i IIB szkoły podstawowej, wraz z paniami wychowawczyniami, wybrali się do MCK w Płońsku na przestawienie teatralne, pt. "Legenda o Warsie, Sawie i warszawskiej Syrence" w wykonaniu aktorów Teatru Lektur Szkolnych.
"Legenda o Warsie, Sawie i warszawskiej Syrence", to bardzo ciekawa opowieść edukacyjna dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, w której szczypta historii łączy się z baśniowym światem wyobraźni. W pięknej teatralnej scenerii, przy lekkiej muzyce i piosenkach, dzieci poznały najpopularniejsze warszawskie legendy.
Koncert piosenki żeglarskiej
25 lutego 2016 uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyli w koncercie muzyki żeglarskiej w wykonaniu muzyków Filharmonii Łódzkiej.
Prowadzący w ciekawy sposób opowiedział o historii i przeznaczeniu pieśni szantowych, które były XVIII - i XIX wiecznymi pieśniami pracy uprawianymi na żaglowcach. Szanty wykonywane były podczas pracy przez żeglarzy, bardzo często pomagały w wykonywaniu długich i monotonnych, ale rytmicznych czynności. Szanty posiadały swoje specyficzne tempa, podziały rytmiczne i akcenty. Inne szanty były śpiewane podczas rwania kotwicy, inne podczas wciągania żagli krótkimi szarpnięciami lin, inne podczas mozolnej pracy przy pompach lub podczas załadunku towarów. Muzycy wykonali kilkanaście pieśni szantowych, włączając przy tym publiczność do wyklaskiwania rytmu i wspólnej zabawy. Uczniowie nagradzali muzyków gromkimi brawami.
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Góry Świętokrzyskie 16- 18.06.2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005