Nowe wiadomości Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Styczeń 21 2017 01:01:04   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Nowe wiadomości
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Kalendarz roku szkolnego 2016/2017

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Kontakt

  Napisz do nas

Dokumenty szkoły

  STATUT/SP
  STATUT/PG
  PROGRAM PROFILAKTYKI
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Szkoła podstawowa
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Publiczne gimnazjum

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Kwestionariusz

Plan lekcji

  PLAN LEKCJI

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Program Insta.Ling dla Szkół
Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II od października 2016r. do końca lutego 2017r. biorą udział w VII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół - szybkiej i efektywnej nauki angielskich słówek przez Internet.
Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna. Takie podejście zapewnia maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy, a dzięki formie quizu nauka staje się przyjemnością. Wszystkie informacje nt aplikacji można zobaczyć na stronie: https://instaling.pl/instaling.php
Jesteśmy na FACEBOOKU

Jeżeli chcecie być na bieżąco z aktualnymi informacjami dotyczącymi naszej szkoły kliknij w ten link:
FACEBOOK ZS NARUSZEWO

Wycieczka do MCK w Płońsku
W piątek 9 grudnia 2016 uczniowie klas: II A i II B SP wraz ze swoimi wychowawczyniami: Joanną Piechotą i Marią Kołodziejczyk wybrali się do MCK w Płońsku i obejrzeli piękną, humorystyczną, a zarazem wzruszającą baśń muzyczną pt. ,,Mikołaj spełnia sny". Dzięki magii teatru dzieci przeniosły się do Krainy Św. Mikołaja, spotkały tam figlarne skrzaty - Mańka i Gutka, groźną panią inspektor Kontrolkę, supermena Rudolfa i oczywiście Świętego Mikołaja, który miał dla każdego z nich wspaniały prezent. Potem w sali wystawienniczej uczniowie obejrzeli wystawę "Henryk Sienkiewicz - dla pokrzepienia serc" autorstwa Barbary Wachowicz. Ich uwagę szczególnie przykuły portrety Sienkiewicza, od ucznia warszawskiego gimnazjum z roku 1864 po ostatnie zdjęcie, wykonane tuż przed śmiercią oraz kostiumy z filmu "Ogniem i mieczem".
To był udany wyjazd. Dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również przyswoili dużo nowych wiadomości.
"Henryk Sienkiewicz- ku pokrzepieniu serc"
W środę 7 grudnia 2016 klasa IV SP pod opieką pani A. Wieczorek wybrała się do MCK w Płońsku gdzie obejrzeli wystawę "Henryk Sienkiewicz - ku pokrzepieniu serc", która ukazuje życie i twórczość pisarza dzięki bogatemu zestawowi fotogramów, pamiątkom osobistym, rękopisom, unikatowemu materiałowi ikonograficznemu, obiektom muzealnym z epoki, kostiumom z filmu "Ogniem i mieczem".
VI Spotkanie Mikołajkowe
6 grudnia 2016 Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III szkoły podstawowej w Naruszewie uczestniczyli w VI Spotkaniu Mikołajkowym, które odbyło się w budynku OSP w Naruszewie. Serdecznie dziękujemy pani Wójt Gminy Naruszewo, pani Dyrektor oraz pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Naruszewie za zaproszenie i świetną zabawę.
Mikołajki
6 grudnia 2016 zgodnie z tradycją do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie dotarł Mikołaj, który osobiście wręczył prezenty uczniom z klas 0- III. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich dzieci, które z całego serca dziękują rodzicom i Mikołajowi za piękne upominki.
"Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"
25 listopada 2016 uczniowie klasy II A obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. W przeddzień otrzymali listy niespodzianki z zadaniami, między innymi mieli odczytać z plątaninki literowej, jakie święto będzie 25 listopada oraz napisać kilka zdań o swoim misiu i następnego dnia przynieść przytulankę do szkoły.
Z samego rana dzieci odwiedziła mama Piotrusia i Pawełka - pani Anna Bartosiak, która w ramach akcji ,,Rodzice czytają swoim dzieciom" przeczytała fragmenty książki pt. ,,Kubuś Puchatek" A.A. Milne. Wszyscy drugoklasiści z zaciekawieniem słuchali przygód Kubusia i jego przyjaciół. Potem rozwiązywali zagadki, słuchali tekstu popularno - naukowego ,,Niedźwiedzie brunatne w Polsce", bawili się w zabawę ,,Prawda, czy fałsz", wykonali też portrety swoich pluszaków i brali udział w konkursie malowania misia z zamkniętymi oczami. W nagrodę otrzymali oczywiście "małe co nieco". Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów przy muzyce.
Andrzejki w naszej Szkole
Była zabawa, było wesoło, było głośno i radośnie! smiley 24 listopada 2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Imprezie Andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a specjalne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego za zorganizowanie tej fantastycznej imprezy.
GWO Lepsza Szkoła
Uczniowie klasy I A gimnazjum od września biorą udział w projekcie edukacyjnym GWO Lepsza Szkoła: Wielki Egzamin z języka polskiego, który realizuje p. Urszula Żochowska. Jest to praktyczne narzędzie do systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów gimnazjum z zakresu języka polskiego oraz do monitorowania i analizy ich postępów w nauce podczas całego roku szkolnego. Program zapewnia kompleksowe przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2016 klasa III B obchodziła Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji wykonali plakaty informujące o uroczystości. Nauczyciele, panie woźne, koleżanki i koledzy z innych klas zostali obdarowani symbolicznymi medalionami. W klasie został przeprowadzony konkurs na królową i króla życzliwości. Wybór był tak trudny, że klasowymi królowymi zostały dwie dziewczynki- Natalia Raźna i Wiktoria Wątkowska. Królem został Bartosz Rukuszewicz. Wygrani dostali symboliczne nagrody i dyplomy od pani dyrektor. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
"Dopalacze kradną życie! "
"Dopalacze kradną życie!"- z takim przesłaniem 16 listopada 2016 w naszej szkole wystąpiły Panie Policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Płońsku.
Prelekcja składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie obejrzeli film pod tytułem "Dopalacze to śmierć" opowiadający o przeżyciach osób, które na własnej skórze doświadczyły psychicznych i zdrowotnych skutków zażywania różnych substancji. W filmie wystąpili lekarze, ludzie sportu, jak Marcin Gortat, czy też Jurek Owsiak.
W drugiej części spotkania policjantki mówiły o doświadczeniach w pracy związanych z narkotykami. Młodzież klas trzecich i drugich gimnazjum oraz klasy szóstej szkoły podstawowej z zainteresowaniem słuchała o pułapkach wieku dorastania.
Spotkanie było świetną okazją do zastanowienia się nad dokonywanymi wyborami i ich wpływem na własne bezpieczeństwo, zdrowie i życie.
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Witaj Wiosno! - występ uczniow klasy IA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005