Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Kwiecień 19 2014 06:25:06   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
INFORMACJA
Rodzice dzieci urodzonych w 2009 roku, zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Naruszewie, proszeni są o zapisywanie dzieci do oddziału przedszkolnego.
Zapisy w sekretariacie szkoły.
Wymagane dokumenty do wglądu:
- akt urodzenia dziecka
- dowód osobisty rodzica
Witamy Wiosnę!
21 marca 2014 w Szkole Podstawowej w Naruszewie z okazji 1 Dnia Wiosny odbył się PCHLI TARG. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Anety Kamińskiej. Uczniowie na kilku godzinach mogli nabyć zabawki, drobiazgi, książki, biżuterię i inne ciekawe gadżety w cenie od 1zł do 5zł. Dodatkową atrakcją była sprzedaż ciast i ciasteczek. Akcja cieszyła się powodzeniem, uczniowie świetnie się bawili, a towar rozchodził się jak ciepłe bułeczki. Zyski ze sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szkoły.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

"Byłem marionetką diabła"-spotkanie z Dobromirem "Mak" Makowskim
21 marca 2014 na hali sportowej Zespołu Szkół w Naruszewie wystąpił pan Dobromir Makowski ze swoim projektem antynarkotykowym "Rap Pedagogia". Pan Dobromir w rytmie Hip Hopu, opowiadając historię swojego życia oraz wielu znajomych, których nie ma już na tym świecie z powodu używek, pokazał młodym ludziom, jakimi wartościami należy się w życiu kierować. Ten młody człowiek, którego organizm był wyniszczony przez narkotyki, który, jak sam o sobie mówi- był "marionetką diabła" i został spisany na straty, przeszedł wielką przemianę duchową i odmienił swoje życie dzięki religii. Od tamtej pory koncertuje i ewangelizuje młodych ludzi oraz przestrzega ich przed drogą, którą sam kiedyś kroczył.
W występie uczestniczyli wszyscy uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami. To była prawdziwa lekcja profilaktyki, nie takiej zwyczajnej, opartej na uświadamianiu konsekwencji zachowań ryzykownych i stosowaniu zakazów, ale na pokazaniu, że narkotyki, alkohol, łamanie prawa gubi, niszczy człowieka i zupełnie nie ma sensu.
Spotkanie z panem Dobromirem było możliwe dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Naruszewie.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Hiszpańskie flamenco- spotkanie z kulturą iberyjską
14 marca 2014 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z kulturą iberyjską pt. "Hiszpańskie flamenco", którego celem było przybliżenie muzyki Cyganów zamieszkujących południową prowincję Hiszpanii - Andaluzję. Program edukacyjny przygotowało Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz" w składzie: Agnieszka Izydorczyk - taniec, Michał Izydorczyk - gitara klasyczna, Jarosław Czajczyński - gitara klasyczna, Piotr Muszyński - instrumenty perkusyjne. Prowadzący spotkanie - p. Piotr Muszyński najpierw przedstawił artystów, a potem opowiedział krótką historię flamenco. Początkowo była to prymitywna muzyka ludowa andaluzyjskich Cyganów, która z czasem zaczęła przyjmować bardziej wytworne formy, zdobywając uznanie szerokiej publiczności w całej Hiszpanii, a także za granicą. Występująca p. Agnieszka Izydorczyk najpierw scharakteryzowała strój tancerki i pokazała sposób grania na kastanietach, po czym zaprezentowała kilka żywiołowych tańców, w których dało się zaobserwować charakterystyczne dla flamenco elementy. Użyte w tańcach akcesoria: wachlarze, chusty, kapelusz bardzo wzbogacały ich choreografię. Artyści, poza muzyką, śpiewem i tańcem przygotowali dla uczestników mini konkurs "Jaka to melodia?", a zagranym na zakończenie światowym przebojem "Bamboleo" wywołali spontaniczne reakcje uczniów.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

"Planeta Energii"
Uczniowie klasy III i II pod kierunkiem wychowawczyń p. Iwony Kowalik i p. Joanny Piechoty realizowali w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 program edukacyjny "Planeta Energii". Jego głównym celem jest szeroko rozumiana edukacja w zakresie zagadnień związanych z energią elektryczną i ekologią. Poprzez zabawę wyjaśniono dzieciom procesy zachodzące w środowisku oraz rolę energii w życiu człowieka, a także uczono je bezpiecznego i racjonalnego korzystania z prądu. Przeprowadzono zajęcia: "Od łuczywa do żarówki energooszczędnej", "Czy możliwe jest życie bez elektryczności?", "Gdy zostaję w domu sam", "Bezpieczne wakacje". Uczniowie wykonali bardzo ciekawe plakaty tematyczne.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Mistrzostwa rejonu w piłce siatkowej chłopców
13 marca 2014 w ZS Żuromin odbyły się Mistrzostwa rejonu w piłce siatkowej chłopców. Uczniowie ZS Naruszewo zdobyli 4-te miejsce.
Uczniowie biorący udział w mistrzostwach: Mateusz Brzeziński, Damian Konwerski, Damian Krynicki, Bartłomiej Umiński, Piotr Wronka, Piotr Wiśniewski, Dawid Zieliński, Dominik Konwerski. Opiekun- Marcin Salak.
Mistrz powiatu
7 marca 2014 do rywalizacji o mistrzostwo powiatu stanęło 6 drużyn chłopców. Tu od samego początku pewnie, od zwycięstwa do zwycięstwa, kroczyły dwa zespoły: G Naruszewo i G Szczytno. Komplet wygranych w grupach, pewne zwycięstwa w półfinale i bez niespodzianek - właśnie te reprezentacje stoczyły bój o złoto. Do jego rozstrzygnięcia potrzebne były trzy sety, a ten decydujący na swoją korzyść rozstrzygnęli naruszewianie.
Uczniowie biorący udział w mistrzostwach: Mateusz Brzeziński, Damian Konwerski, Damian Krynicki, Bartłomiej Umiński, Piotr Wronka, Piotr Wiśniewski, Dawid Zieliński, Dominik Konwerski. Opiekunowie: Konrad Nowak, Marcin Salak.
Wycieczka do Gminnej Biblioteki w Naruszewie
7 marca 2014 uczniowie klasy II naszej szkoły wspólnie z wychowawczynią p. Joanną Piechotą odwiedzili Gminną Bibliotekę w Naruszewie. Dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki, prowadzenia kart bibliotecznych i oznaczania książek. Oglądały bogaty i urozmaicony księgozbiór. Przekonały się, że w murach biblioteki nie ma miejsca na nudę, gdyż oprócz atrakcji książkowych można też skorzystać z komputera, pobawić się z kolegami, porysować, wziąć udział w cyklicznie organizowanych warsztatach i spotkaniach z autorami książek. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci zadowolone, z wypożyczonymi książkami wróciły do szkoły. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie uprzejmość pań bibliotekarek, którym dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Ferie zimowe
W trakcie ferii zimowych na terenie Zespołu Szkół w Naruszewie odbywały się ciekawe zajęcia zorganizowane dla dzieci, m.in. zajęcia sportowe, artystyczne, językowe, projekcje filmów; uczniowie mieli również możliwość korzystania z pracowni komputerowej. Prace wykonane przez uczniów podczas zajęć artystycznych (z papiero-wikliny, decoupage'u, stroiki wielkanocne) przekazane zostały na licytację, która odbyła się 04.03.2014 podczas Charytatywnego Balu Ostatkowego im. Jerzego Szymczaka.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Walentynki
Miłość ma różne oblicza. Udowodnili to w "dniu zakochanych" 14 lutego 2014 uczniowie Zespołu Szkół w Naruszewie, którzy pod kierunkiem p. Agnieszki Karpińskiej i p. Urszuli Żochowskiej przygotowali apel walentynkowy, pt. "Miłość niejedno ma imię".
Uczniowie przedstawili miłość w różnych wiekach: począwszy od epoki kamienia łupanego do czasów współczesnych. Scenki, poprzedzane były komentarzami przybliżającymi sposoby wyrażania miłości i jej rodzaje. Postacie, zwłaszcza te z najdawniejszych czasów wzbudzały wiele emocji: zarówno radości, jak i lęku. Na koniec akademii wszyscy uczniowie zostali obdarowani walentynkowymi lizakami w kształcie serduszek.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Gminny Konkurs Teatralny
11 lutego 2014 uczniowie kl. III, IV i V reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie "Małe formy teatralne", który odbył się w Szkole Podstawowej w Zaborowie. Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych- kl. I- III i IV- VI. W kategorii klas młodszych uczniowie kl. III pod kierunkiem p. Iwony Kowalik przygotowali przedstawienie "Szewczyk Dratewka", za które uhonorowani zostali II miejscem. Natomiast uczniowie kl. IV i V przygotowani przez p. Małgorzatę Skibińską, zdobyli w swojej kategorii III miejsce za przedstawienie "Żarty szkolne".

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Obóz językowy 22- 31.07.2013
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005