Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Maj 29 2015 18:01:50   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików
  Kalendarz na rok szkolny 2014/2015

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)
6) ~toneypan (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
INFORMACJA
Informujemy, że na naszej platformie dostępny jest tygodniowy plan zajęć dla szkoły podstawowej jak i dla gimnazjum. Możliwość pobrania planu następuje poprzez wybranie z menu głównego opcji "Plan lekcji" i wybranie jednej z dwóch kategorii. Uwaga!. Plik jest zapisany jako .zip, więc w celu zapisania dokumentu potrzebny będzie dowolny program rozpakowujący dla formatów tego typu.
Poznaj Afrykę- wycieczka do afrykańskiej wioski w Sobanicach
We wtorek 12 maja 2015 uczniowie klas pierwszych i klasy III szkoły podstawowej, a także dzieci z oddziału przedszkolnego sześciolatków pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do afrykańskiej wioski w Sobanicach.
Uczniowie wysłuchali opowieści o kulturze i wierzeniach plemion afrykańskich. Uczyli się piosenek, gry na bębnach, a także poznali kilka słów w języku suahili. Następnie uczniowie podzieleni na drużyny brali udział w zawodach w odszukiwaniu ukrytych w wiosce przedmiotów. Pobyt uatrakcyjnił przejazd kolejką po najbliższej okolicy, nauka strzelania z łuku do celu, a także zwiedzanie muzeum w którym zostały zgromadzone pamiątki przywiezione z Afryki. W trakcie zwiedzania wszyscy wysłuchali ciekawych opowieści o ludziach, zwierzętach i roślinności tego kontynentu. Dzieci mogły również zakupić pamiątki i drobne upominki. Na koniec wycieczki uczniowie zostali zaproszeni na ognisko z kiełbaskami, w trakcie którego przewodnik kontynuował opowieści na temat fascynującego i niebezpiecznego życia w Afryce. Wszyscy wrócili do domów w znakomitych nastrojach.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia 2015 uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Urszuli Żochowskiej i p. Doroty Łukasiewicz przygotowali akademię z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Właśnie 224 lata temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. W nieco odmienny, ciekawy i odrobinę humorystyczny (aby zainteresować również młodszą widownię) sposób przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Na zakończenie apelu głos zabrała pani dyrektor Maria Roguska, która serdecznie podziękowała młodym artystom.
Egzamin Gimnazjalny
21, 22 i 23 kwietnia 2015 uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie pisali Egzamin Gimnazjalny. 21 kwietnia 2015 r. gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z części humanistycznej, która obejmowała wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. 22 kwietnia 2015 r. gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z części matematyczno- przyrodniczej, która obejmowała wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki. 23 kwietnia 2015 r. gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z języków obcych, który obejmował wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego.
Wszystkim abiturientom gimnazjum życzymy doskonałych wyników z egzaminu i pomyślnej rekrutacji do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.
Przedszkolaki w "Kulkolandii"
21 kwietnia 2015 dzieci z oddziału przedszkolnego sześciolatków, wraz z wychowawczynią, udały się na wycieczkę do Krainy Zabaw "Kulkolandia" w Płońsku. Na miejscu przywitała nas pani, która opowiedziała o zasadach jakie panują podczas pobytu w sali. Następnie najmłodsi czym prędzej udali się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyli do zabawek, które już na nich czekały. Niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych zamków, ścianek wspinaczkowych. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć i zjeść zakupione, bądź przywiezione ze sobą smakołyki. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji po trzy godzinnych zabawach wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Naruszewa.
"Witaj Wiosno!"- występ uczniów klasy IA
17 kwietnia 2015 uczniowie klasy IA szkoły podstawowej, pod kierunkiem wychowawczyni p.Iwony Kowalik, przygotowali przedstawienie teatralne o tematyce wiosennej, pt. "Witaj Wiosno!", na które zaprosili młodszych kolegów i koleżanki z oddziałów przedszkolnych. Scenografia, ciekawe, kolorowe kostiumy, a przede wszystkim wierszyki i piosenki o tematyce wiosennej, świetnie przygotowane przez starszych kolegów, bardzo przypadły wszystkim do gustu. Na zakończenie imprezy uczniowie klasy I obdarowali dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich wychowawczynie zielonymi serduszkami "na szczęście" oraz słodkimi lizakami smiley
"Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"
W czwartek 16 kwietnia 2015 w Zespole Szkół w Naruszewie odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Eliminacje odbywały się oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych, oddzielnie dla gimnazjum. Udział brały: SP Radzyminek, SP Nacpolsk i SP Naruszewo. Drużyny składały się z czterech osób: dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Każdy uczestnik rozwiązywał test składający się z dwóch części: 1. Znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego (20 pyt.) 2. Skrzyżowania (10 pyt.). Następnie uczestnicy pokonywali tor przeszkód.
W zmaganiach gimnazjalistów brali udział uczniowie z gimnazjum w Nacpolsku i gimnazjaliści z Naruszewa. Uczestnicy, podobnie jak uczniowie SP, mieli do rozwiązania test składający się z dwóch części, a także tor przeszkód do pokonania. Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

I miejsce SP NARUSZEWO
(w składzie: Gołębiewski Sebastian, Kalbarczyk Sebastian, Tomaszewska Małgorzata, Czerniakowska Joanna)
II miejsce SP NACPOLSK
III miejsce SP RADZYMINEK

I miejsce GIM NARUSZEWO
(w składzie: Pasiewicz Szymon, Krysiak Kacper, Marciniak Szymon)
II miejsce GIM NACPOLSK

Serdecznie gratulujemy uczniom Naszej Szkoły smiley
PCHLI TARG
27 marca 2015 w Szkole Podstawowej w Naruszewie odbył się PCHLI TARG. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Anety Ulickiej. Uczniowie na kilku godzinach mogli nabyć zabawki, drobiazgi, książki, biżuterię i inne ciekawe gadżety w cenie od 1zł do 5zł. Dodatkową atrakcją była sprzedaż ciast i ciasteczek. Akcja cieszyła się powodzeniem, uczniowie świetnie się bawili, a towar rozchodził się jak ciepłe bułeczki. Zyski ze sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szkoły.
"Niećpa" z Enejem!
5 marca 2015 uczniowie klas II gimnazjum i kilka osób z innowacji wzięło udział w wycieczce do Warszawy.
Zaczęliśmy powoli- spacerem po Krakowskim Przedmieściu. Obejrzeliśmy kościół Św. Krzyża, spotkaliśmy się z wieloma znanymi Polakami- Kopernikiem, kardynałem Wyszyńskim, Mickiewiczem, Prusem, księciem Poniatowskim. Żaden z nich nie chciał z nami rozmawiać- nie dlatego, że są źle wychowani ale z powodu swego spiżowego charakteru. Najważniejszym punktem tego spaceru była wizyta w Pałacu Prezydenckim. Powitała nas... ochrona prezydencka. Zostaliśmy poddani bardzo drobiazgowej kontroli, ale tę nieprzyjemną część wizyty zrekompensowały nam pałacowe wnętrza, które w większości znamy z telewizji. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu i pracy prezydentów RP na Krakowskim Przedmieściu.
Do autokaru wróciliśmy przechodząc przez kampus Uniwersytetu Warszawskiego. Niektórzy z nas mają nadzieję, że wrócą w to miejsce za cztery lata jako studenci... prawa, historii, geografii...Marzenia. Chwilę później znaleźliśmy się w egzotycznym miejscu jakim jest opera chińska- nie dosłownie, ale na wystawie poświęconej tradycyjnemu teatrowi chińskiemu w Muzeum Azji i Pacyfiku. Podziwialiśmy autentyczne kostiumy i przybory do makijażu. Pani Żochowska nie byłaby sobą, gdyby nie zagwarantowała nam części dydaktycznej- krótko mówiąc lekcji. Jedni z nas poznali tajniki tatuażu azjatyckiego, a druga grupa zastanawiała się czy islam w Europie to problem? Gdyby wszystkie lekcje wyglądały w ten sposób, życie ucznia byłoby łatwiejsze.
W Galerii Mokotów zregenerowaliśmy siły przed czekającą nas wieczorem atrakcją, gdyż głównym powodem naszego wyjazdu było wzięcie udziału w imprezie profilaktyczno- rozrywkowej "Niećpa 2015". Na początek po raz kolejny zostaliśmy poddani kontroli przy wejściu na halę Arena Ursynów, gdzie odbywała się impreza. Mogliśmy zobaczyć program artystyczny poświęcony problemom współczesnej młodzieży. Później przyśpieszyliśmy- zmusiła nas do tego muzyka zespołu STO %, którego lider, Piotr Nagiel, opowiadał o swoich doświadczeniach z uzależnieniami. Okazało się, że można się świetnie bawić przy muzyce promującej zdrowy tryb życia. I nareszcie doczekaliśmy się punktu kulminacyjnego- koncertu Eneja. Mieliśmy najlepsze miejsca stojące- pod sceną. Spędziliśmy pod nią 1,5 godziny. Bawiliśmy się... fenomenalnie, choć to chyba nie jest właściwe słowo, ale to właściwe nie nadaje się do umieszczenia na stronie szkoły smiley Żałujcie wszyscy ci, których tam nie było!
Dziękujemy pani wójt Beacie Pierścińskiej za ufundowanie biletów na koncert. Polecamy się na przyszłość smiley

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

ZŁOTO W MISTRZOSTWACH POWIATU W SIATKÓWCE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W poniedziałek 23 lutego 2015 w Naruszewie toczyła się walka o mistrzostwo powiatu w siatkówce gimnazjalistek. Większość spotkań stało na wysokim poziomie. Ostatecznie, przed ostatnim spotkaniem między Naruszewem, a Czerwińskiem obie drużyny miały po dwie wygrane i rezultat tego meczu decydował o tytule mistrzowskim. I szczególnie ten właśnie ostatni pojedynek stał na wysokim poziomie sportowym, a sprawa tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęła się dopiero w trzecim secie, w którym lepsze okazała się drużyna dziewcząt z Naruszewa w składzie: Anita Kalinowska, Agnieszka Jaroszewicz, Karolina Kłosiewicz, Weronika Piegat, Weronika Gołębiewska, Angelika Szcześniak, Weronika Szymańska, Gabriela Obojska, Beata Bielska, Agata Bartołowicz, Joanna Zakrzewska, Ewelina Kopeć, Anna Pierzak, Paulina Majerkiewicz, Klaudia Anowska i to one cieszyły się ze złota.
Pokazy rycerskie
19 lutego 2015 w Zespole Szkół w Naruszewie odbył się pokaz walk i strojów rycerskich. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli niecodzienną możliwość obejrzenia rycerzy na żywo. Uczniowie wzięli udział w pojedynku rycerskim oraz w dobrowolnym zakuciu w dyby. Odważni śmiałkowie stanęli do walki z katem o rękę pięknej czarownicy. Było dużo dobrej zabawy i śmiechu. Taka lekcja historii na pewno zapadnie głęboko w pamięci uczniów.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Choinka szkolna 2012/2013
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005