Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Marzec 27 2015 16:36:28   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików
  Kalendarz na rok szkolny 2014/2015

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)
6) ~toneypan (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Informacja

Dyrekcja Zespołu Szkół w Naruszewie informuje, że w dniach 2.04.2105r., 3.04.2015. i 7.04.2015r. będą prowadzone dyżury nauczycieli w godzinach od 830 do godz 1300. W związku z tym zainteresowani rodzice mogą zgłaszać uczniów chętnych na zajęcia świetlicowe do wychowawców klas w terminie do dnia 30.03.2015r.

Jednocześnie przypominamy, że w dniu 1.04.2105r. uczniowie klas 0-V, mają dzień wolny od zajęć edukacyjnych zgodnie z kalendarzem na rok szkolny 2014/2015. Tego dnia uczniowie klasy VI piszą sprawdzian OKE.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Naruszewie


mgr Maria Roguska

Rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego
Trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Naruszewie. Zapisy dzieci do 31 marca 2015 roku. Obowiązek zapisu dotyczy pięciolatków, czyli dzieci urodzonych w 2010 roku. Zapisujemy także dzieci urodzone w 2011 roku. Zainteresowani rodzice proszeni są po odbiór wniosków i złożenie ich w sekretariacie szkoły do 31 marca. Wnioski i wszelkie informacje uzyskacie państwo w sekretariacie szkoły.
INFORMACJA
Informujemy, że na naszej platformie dostępny jest tygodniowy plan zajęć dla szkoły podstawowej jak i dla gimnazjum. Możliwość pobrania planu następuje poprzez wybranie z menu głównego opcji "Plan lekcji" i wybranie jednej z dwóch kategorii. Uwaga!. Plik jest zapisany jako .zip, więc w celu zapisania dokumentu potrzebny będzie dowolny program rozpakowujący dla formatów tego typu.
"Niećpa" z Enejem!
5 marca 2015 uczniowie klas II gimnazjum i kilka osób z innowacji wzięło udział w wycieczce do Warszawy.
Zaczęliśmy powoli- spacerem po Krakowskim Przedmieściu. Obejrzeliśmy kościół Św. Krzyża, spotkaliśmy się z wieloma znanymi Polakami- Kopernikiem, kardynałem Wyszyńskim, Mickiewiczem, Prusem, księciem Poniatowskim. Żaden z nich nie chciał z nami rozmawiać- nie dlatego, że są źle wychowani ale z powodu swego spiżowego charakteru. Najważniejszym punktem tego spaceru była wizyta w Pałacu Prezydenckim. Powitała nas... ochrona prezydencka. Zostaliśmy poddani bardzo drobiazgowej kontroli, ale tę nieprzyjemną część wizyty zrekompensowały nam pałacowe wnętrza, które w większości znamy z telewizji. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu i pracy prezydentów RP na Krakowskim Przedmieściu.
Do autokaru wróciliśmy przechodząc przez kampus Uniwersytetu Warszawskiego. Niektórzy z nas mają nadzieję, że wrócą w to miejsce za cztery lata jako studenci... prawa, historii, geografii...Marzenia. Chwilę później znaleźliśmy się w egzotycznym miejscu jakim jest opera chińska- nie dosłownie, ale na wystawie poświęconej tradycyjnemu teatrowi chińskiemu w Muzeum Azji i Pacyfiku. Podziwialiśmy autentyczne kostiumy i przybory do makijażu. Pani Żochowska nie byłaby sobą, gdyby nie zagwarantowała nam części dydaktycznej- krótko mówiąc lekcji. Jedni z nas poznali tajniki tatuażu azjatyckiego, a druga grupa zastanawiała się czy islam w Europie to problem? Gdyby wszystkie lekcje wyglądały w ten sposób, życie ucznia byłoby łatwiejsze.
W Galerii Mokotów zregenerowaliśmy siły przed czekającą nas wieczorem atrakcją, gdyż głównym powodem naszego wyjazdu było wzięcie udziału w imprezie profilaktyczno- rozrywkowej "Niećpa 2015". Na początek po raz kolejny zostaliśmy poddani kontroli przy wejściu na halę Arena Ursynów, gdzie odbywała się impreza. Mogliśmy zobaczyć program artystyczny poświęcony problemom współczesnej młodzieży. Później przyśpieszyliśmy- zmusiła nas do tego muzyka zespołu STO %, którego lider, Piotr Nagiel, opowiadał o swoich doświadczeniach z uzależnieniami. Okazało się, że można się świetnie bawić przy muzyce promującej zdrowy tryb życia. I nareszcie doczekaliśmy się punktu kulminacyjnego- koncertu Eneja. Mieliśmy najlepsze miejsca stojące- pod sceną. Spędziliśmy pod nią 1,5 godziny. Bawiliśmy się... fenomenalnie, choć to chyba nie jest właściwe słowo, ale to właściwe nie nadaje się do umieszczenia na stronie szkoły smiley Żałujcie wszyscy ci, których tam nie było!
Dziękujemy pani wójt Beacie Pierścińskiej za ufundowanie biletów na koncert. Polecamy się na przyszłość smiley

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

ZŁOTO W MISTRZOSTWACH POWIATU W SIATKÓWCE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W poniedziałek 23 lutego 2015 w Naruszewie toczyła się walka o mistrzostwo powiatu w siatkówce gimnazjalistek. Większość spotkań stało na wysokim poziomie. Ostatecznie, przed ostatnim spotkaniem między Naruszewem, a Czerwińskiem obie drużyny miały po dwie wygrane i rezultat tego meczu decydował o tytule mistrzowskim. I szczególnie ten właśnie ostatni pojedynek stał na wysokim poziomie sportowym, a sprawa tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęła się dopiero w trzecim secie, w którym lepsze okazała się drużyna dziewcząt z Naruszewa w składzie: Anita Kalinowska, Agnieszka Jaroszewicz, Karolina Kłosiewicz, Weronika Piegat, Weronika Gołębiewska, Angelika Szcześniak, Weronika Szymańska, Gabriela Obojska, Beata Bielska, Agata Bartołowicz, Joanna Zakrzewska, Ewelina Kopeć, Anna Pierzak, Paulina Majerkiewicz, Klaudia Anowska i to one cieszyły się ze złota.
Pokazy rycerskie
19 lutego 2015 w Zespole Szkół w Naruszewie odbył się pokaz walk i strojów rycerskich. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli niecodzienną możliwość obejrzenia rycerzy na żywo. Uczniowie wzięli udział w pojedynku rycerskim oraz w dobrowolnym zakuciu w dyby. Odważni śmiałkowie stanęli do walki z katem o rękę pięknej czarownicy. Było dużo dobrej zabawy i śmiechu. Taka lekcja historii na pewno zapadnie głęboko w pamięci uczniów.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Koncert muzyki góralskiej
W środę 18 lutego 2015 odbył się w naszej szkole koncert muzyczny, pt. "Góralskie smyki" w wykonaniu zespołu KARPACKIE TRIO w składzie: Joanna Gruszka, Józef Gruszka i Jacek Woźnica ( był wodzirejem i konferansjerem) dla uczniów klas 0- VI oraz gimnazjum.
Uczniowie zapoznali się z instrumentami, charakterystycznym strojem góralskim oraz wzięli udział w muzycznej wędrówce po różnych krajach i regionach. Na końcu spotkania miłośnicy muzyki góralskiej mogli wykazać się zdobytą wiedzą, biorąc udział w konkursie muzycznym. Dzięki muzykom z Karpackiego Trio chociaż na moment wszyscy mogliśmy przenieść się w góry i poczuć klimat muzyki karpackiej.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Ostatkowy bal przebierańców
17 lutego 2015 w naszej szkole odbył się ostatkowy bal przebierańców. Najpierw od rana na balu bawili się najmłodsi, tj. dzieci z klas 0-III, później od godz. 11.00 uczniowie klas IV- VI oraz gimnazjum. Dekoracja, wystrój sali oraz stroje, w które przebrane były dzieci w pełni pasowały do obchodzonej uroczystości. Najmłodsi zaprezentowali się w strojach swoich ulubionych postaci z bajek i filmów. Były wróżki, królewny, czarownice, rycerze, piraci i wielu innych bohaterów bajek. W szampańskich nastrojach dzieci wraz z nauczycielami i przybyłymi na uroczystość rodzicami bawiły się przy ulubionych przebojach, nikt nie podpierał ścian. Zabawę uatrakcyjniały konkursy z nagrodami, m.in. taniec na gazecie. Impreza z dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, a słodki poczęstunek, który czekał na nie w klasach dostarczył niezbędnej energii do zabawy. Na zakończenie balu wszystkie dzieci w nagrodę za piękne, pomysłowe przebrania otrzymały ciekawe niespodzianki.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Walentynki
Jak co roku w naszej szkole odbyły się Walentynki. Od początku tygodnia na korytarzu wystawiona była skrzynia, do której można było wrzucać kartki z wyrazami miłości, sympatii, przyjaźni. Jak zwykle akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W piątek 13 lutego 2015 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego posegregowali kartki i rozdali adresatom.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Zakup nowości wydawniczych w 2014 roku
W ramach dotacji na zakup nowości wydawniczych do bibliotek, Priorytet 2- zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych, w oparciu o Porozumienie o współpracy partnerskiej Zespół Szkół w Naruszewie otrzymał w depozyt pozycje zakupione w ramach projektu na czas od 29.11.2014 do 27.06.2015. Wartość otrzymanych książek to kwota 1400zł z czego książki o wartości 1000zł pochodzą ze środków finansowych Biblioteki Narodowej, natomiast książki o wartości 400zł pochodzą ze środków finansowych Gminnej Biblioteki Publicznej w Naruszewie.

Wykaz książek przekazanych w depozyt Zespołowi Szkół w Naruszewie:

1. Lem S. "Bajki robotów"- 5 egz.
2. Lindgren A. "Bracia Lwie Serce"- 1 egz.
3. Minkowski A. "Dolina światła"- 3 egz.
4. Olech J. "Dynastia Miziołków"- 5 egz.
5. Lindgren A. "Dzieci z Bullerbryn"- 1 egz.
6. Witcher M. "Dziewczynka z Szóstego Księżyca"- 2 egz.
7. Kapuściński R. "Imperium"- 5 egz.
8. Kamiński A. "Kamienie na szaniec"- 4 egz.
9. Christie A. "Karty na stół"- 10 egz.
10. Sienkiewicz H. "Krzyżacy"- 5 egz.
11. Sempe i Gościnny "Mikołajek"- 1 egz.
12. Mrożek S. "Słoń. Zbiór opowiadań"- 10 egz.
13. Niziurski E. "Sposób na Alcybiadesa"- 3 egz.
14. Szklarski A. "Tomek w krainie kangurów"- 5 egz.
15. Verne J. "W 80 dni dookoła świata"- 1 egz.
16. Sofokles "Antygona"- 2 egz.
17. Księżyk P. "Bajki zasypianki"- 1 egz.
18. Słowacki J. "Balladyna"- 2 egz.
19. Andersen H. Ch. "Baśnie"- 2 egz.
20. Grimm J. i W. "Baśnie"- 2 egz.
21. Brzechwa J. "Brzechwa dzieciom"- 1 egz.
22. Kasdepke G. "Co to znaczy" - 1 egz.
23. Kasdepke G. "Powrót Bartusia, czyli co to znaczy po raz drugi"
24. Grabowski J. "Czarna owieczka"- 1 egz.
25. Konopnicka M. "Czy to bajka, czy nie bajka i inne wiersze"-1 egz.
26. Tuwim J. "Dyzio marzyciel i inne wiersze"- 1 egz.
27. Mickiewicz A. "Dziady"- 2 egz.
28. Kasdepke G. "Inżynier Ciućma"
29. Janczarski Cz. "Jak Wojtek został strażakiem"- 1 egz.
30. Kamiński A. "Kamienie na szaniec"- 1 egz.
31. Collodi C. "Małpiszonek Pipi"- 1 egz.
32. Michałkow S. " Nie płacz, Koziołku"- 1 egz.
33. Collodi C. "Pinokio"- 1 egz.
34. Najman K. "Przygody zabawek"- 1 egz.
35. Szekspir W. "Romeo i Julia"- 3 egz.
36. Balaban H. "Scooby- Doo! Księga 7 przygód" - 1 egz.
37. McCann J. L. "Scooby- Doo! Skarbnica smakowitych opowieści"- 1 egz.
38. McCann J. L. "Scooby- Doo! Tajemnicza spółka"- 1 egz.
39. McCann J. L. "Scooby- Doo! Nowe przygody tajemniczej spółki"- 1 egz.
40. Michałowska A. "Scooby- Doo! Twój najlepszy przyjaciel"- 1 egz.
41. Żeromski S. "Syzyfowe prace"- 2 egz.
42. Porazińska I. "Szewczyk Dratewka"- 1 egz.
43. Konopnicka M. "Wybór nowel"- 2 egz.
44. Orzeszkowa E. "Wybór nowel"- 1 egz.
45. Sienkiewicz H. "Nowele"- 1 egz.
46. Żeromski S. "Wybór opowiadań"- 3 egz.
47. Centkiewiczowie A. i Cz. "Zaczarowana zagroda"- 2 egz.
48. Fredro A. "Zemsta"- 1 egz.

Łączna ilość egzemplarzy : 106

W ramach porozumienia realizowane były następujące działania:
1. Spotkania z uczniami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Naruszewie.
2. "Test wiedzy o bibliotece".
3. Spotkanie autorskie z pisarzem p. Arkadiuszem Niemirskim.
4. "Czytamy naszym dzieciom"- czytanie bajek.
5. Przedstawienie "Jasełka współcześnie i nie tylko".
Jasełka bożonarodzeniowe
19 grudnia 2014 w przeddzień odejścia na przerwę świąteczną w Zespole Szkół w Naruszewie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami.
Głównym tematem przedstawienia przygotowanego przez uczniów kl. V i VI było tradycyjnie przyjście na świat Syna Bożego. W nieco uwspółcześnionej wersji pokazano, że podobnie jak przez 2000 lat nie było miejsca dla Jezusa wśród ludzi, gdyż nikt nie chciał otworzyć drzwi przed spodziewającą się dziecka Maryją, tak i dziś nie wszyscy mają czas i ochotę przyjąć Boże Dziecię do swoich domów i serc. Współcześni ludzie zamykają się na miłość, którą darzy ich narodzony Boży Syn. Zaprzątnięci codziennością nie dostrzegają potrzeb innych ludzi: głodnych, samotnych, chorych, opuszczonych (scena wśród bezdomnych na dworcu).
Treść jasełek wzbogaciły piękne kolędy w wykonaniu szkolnego chóru.
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Góry Świętokrzyskie 16- 18.06.2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005