Aktualności Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Sierpnia 10 2022 03:39:38   
Nawigacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

  Aktualności
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022
  List intencyjny
  Informacja GIS dla dyrektorów

Nauczanie zdalne

  Harmonogram konsultacji
  Godziny lekcyjne podczas konsultacji
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna

Rekrutacja 2022/2023

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2022/2023

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Facebook

  Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

  Napisz do nas

Biblioteka

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Dokumenty szkoły

  STATUT SZKOŁY
  PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY 2021/2022

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Godziny pracy
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Plan lekcji


Archiwum wiadomości

  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Wycieczka w Bieszczady
W poniedziałek 9 maja 2022 roku uczniowie klas V-VII wybrali się z opiekunami - p. Anetą Ulicką, p. Robertem Krysiakiem i p. Marleną Maluszczak - na długo wyczekiwaną wycieczkę w Bieszczady. W drodze do miejsca zakwaterowania podziwiali ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Drugiego dnia odbyła się piesza wycieczka po okolicy. Kolejny dzień to kolejna porcja aktywności fizycznej - spacer Połoniną Caryńską. Bywało ciężko,ale przepiękne malownicze krajobrazy zrobiły na wszystkich wrażenie i wynagrodziły trud wspinaczki. Podróżując autokarem Wielką Pętlą Bieszczadzką poznali z ust przewodnika wiele ciekawych historii miejscowości, przez które przejeżdżali. Były to m.in. Cisna, Baligród, Czarna czy słynne Ustrzyki Dolne. Niestety nie udało się zwiedzić korony zapory w Solinie z powodu prac, które były prowadzone na miejscu. Niedostatek ten zrekompensował wszystkim rejs statkiem po Jeziorze Solińskim i malownicze, zielone wzgórza nad Soliną. Czwartego dnia uczestnicy wzięli udział w quizie wiedzy o regionie na podstawie wiadomości przekazywanych przez przewodnika i Pana pilota. Uciechy dopełniło wieczorne ognisko oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej - 13 maja - nasi podróżnicy zwiedzili Sandomierz - wzięli udział w humorystycznej lekcji w Zbrojowni, weszli na punkt widokowy na Bramie Opatowskiej, spacerowali Rynkiem (niestety nie udało się spotkać Ojca Mateusza na miejscu). Dużym plusem i mocną stroną wycieczki była piękna pogoda, która towarzyszyła uczniom i ich opiekunom każdego dnia.
Kampania „HAZARD? Nie, dziękuję”
W ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej pt. „HAZARD? Nie, dziękuję” w czwartek 12 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjno - edukacyjne dla uczniów klas ósmych na temat zagrożenia uzależnieniem od hazardu. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Spotkania profilaktyczne poprowadzone przez pracownika Urzędu Skarbowego w Ostrołęce i funkcjonariuszkę Służby Celno - Skarbowej w Ciechanowie z pewnością podniosły świadomość młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą granie w gry online, a w konsekwencji uzależnienie od nich. Wierzymy, że dzięki takim akcjom uchronimy niejednego z naszych uczniów od „jednorękich bandytów”.
Spotkanie z Dobromirem
5 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie profilaktyczne - po raz trzeci naszą szkołę odwiedził Dobromir Makowski, pomysłodawca projektu RapPedagogia, autor książek i twórca muzyki hip-hop. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas VI-VIII. Na początku Pan Dobromir przedstawił swoją drogę życia i wybory, jakich dokonywał. Podczas spotkania poruszył wiele istotnych zagadnień, między innymi: odpowiedzialność za siebie i innych, nie uleganie presji grupy rówieśniczej, szacunek do rodziców i nauczycieli. Prowadzący zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Na koniec spotkania Pan Dobromir wspólnie z uczniami ułożył freestyle. Było to dla wszystkich interesujące doświadczenie.
Konkurs „Kapelusz dla Marii Konopnickiej”
Z okazji 100 – lecia Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Naruszewie
Dyrektor szkoły ogłasza gminny konkurs
„KAPELUSZ DLA MARII KONOPNICKIEJ”.
Zapraszamy do zapoznania się
z regulaminem konkursu i do udziału w nim.

[REGULAMIN KONKURSU]


[ZGODA RODZICÓW]Majowy Piknik Patriotyczny
W tym roku będziemy obchodzić 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w naszej szkole 29 kwietnia 2022 roku odbył się Majowy Piknik Patriotyczny, nad którego organizacją i przebiegiem czuwali: Pan Paweł Ryglewicz i Pan Konrad Nowak. Uczniowie klasy VIIa przygotowali stragany ze słodkim (i nie tylko) prowiantem (gofry, szarlotka, lody, frytki, smoothie i wiele innych). Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Nie zabrakło również treści merytorycznej - montażu słowno -muzycznego o patriotycznej wymowie. Zaprezentowano historię Konstytucji 3 Maja, ale również przypomniano uczniom kilka ważnych faktów z historii Polski. Kolejnym punktem dnia było rozstrzygnięcie konkursów na strój patriotyczny i dzień bez plecaka. Po krótkiej prezentacji strojów i „plecaków” przed jury wręczono nagrody. Szczegóły dotyczące zwycięzców znajdą się w kolejnym poście. Gratulujemy wszystkim pomysłowości i poczucia humoru 🙂 Niektóre pomysły były dla nas wielkim zaskoczeniem. Brawa należą się również uczniom klasy VIIa za ich zaangażowanie w przygotowany poczęstunek i ich Rodzicom za pomoc w organizacji.
Informacja


Sukces naszej uczennicy
Kolejny raz uczennica naszej szkoły, Julia Jaroszewska udowodniła, że historia nie ma przed nią tajemnic. Z dumą informujemy, że zdolna ósmoklasistka uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego konkursu historycznego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia” i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 czerwca. Wielkie gratulacje dla Julki i jej opiekuna Pana Pawła Ryglewicza oraz życzymy powodzenia w etapie centralnym!
Dzień Ziemi
W piątek 22 kwietnia 2022 roku nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Ziemi, najważniejszego święta ekologicznego, które ma uświadamiać ludziom na całym świecie jak ważne jest dbanie o naszą planetę poprzez promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia najważniejszych informacji związanych z Dniem Ziemi oraz kilku ciekawostek o naszej planecie. Następnie odbył się konkurs EKO-STRÓJ na najciekawszy strój przygotowany z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Komisja była mile zaskoczona pomysłami na kreacje i jakością ich wykonania a po specjalnym pokazie mody, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje stroje udała się na obrady. W tym czasie na uczniów czekał konkurs, w którym sprawdzili czy potrafią poprawnie segregować śmieci oraz prezentacja multimedialna, z której dowiedzieli się jak można pomóc naszej planecie, by była czysta, zdrowa i piękna. Kulminacyjnym punktem dnia było oczywiście rozstrzygnięcie konkursu EKO-STRÓJ oraz wręczenie nagród. Komisja wskazała również zwycięskie klasy w konkursie EKO-PLAKAT. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom!
Życzenia świąteczne


Informacja

Zapraszamy wszystkich uczniów
do udziału w konkursach o tematyce ekologicznej
z okazji 🌿Dnia Ziemi🌿, który przypada 22 kwietnia 2022 roku.


kl. I-VIII konkurs EKO-STRÓJ

Zadaniem uczestników jest wykonanie i zaprezentowanie 22.04.2022 r. stroju z odpadów przeznaczonych do recyklingu np. butelki plastikowe, nakrętki plastikowe, wytłaczanki do jajek, tektura, papier, worki, folia spożywcza.


kl. IV-VIII konkurs EKO-PLAKAT

Zadaniem KLASY jest przedstawienie w formie plakatu treści związanych z ekologią, ochroną środowiska (np. recyklingiem, zbiórką selektywną odpadów). Prace należy przynieść do 22 kwietnia 2022 r. do Pani Anety Ulickiej.Liczymy na Waszą kreatywność! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody indywidualne (EKO-STRÓJ - dwie kategorie wiekowe kl. I-III i kl. IV-VIII)
i nagrody grupowe (EKO-PLAKAT).

Uczniowie, którzy nie biorą udziału w konkursie EKO-STRÓJ ubierają się tego dnia (22.04.2022) w kolorach Ziemi - niebieski, zielony, żółty, biały).
Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Anety Ulickiej lub na naszego messengera.
Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku.


Lekcja zdrowego gotowania
Uczniowie klasy piątej na lekcji techniki rozwijali swoje umiejętności kulinarne. Uczyli się obsługi urządzeń kuchennych, współpracy w zespole, wypracowali kompromis wykorzystując zdrowe produkty do swoich ulubionych przekąsek. Dzieci były zaangażowane, wykazały się samodzielnością i kreatywnością a przygotowane przez nich dania smaczne. smiley
Strona 2 z 15 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz szkolny 2019/2020
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Choinka 29.01.2016
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005