WYCIECZKA W TATRY
Dodane przez beamar dnia Maja 27 2024 21:15:47
20 maja 2024 roku wczesnym rankiem grupa 47 uczniów klas IV - VIII wraz z opiekunami udała się na 5-dniową wycieczkę w Tatry. Pierwszego dnia odwiedzili Kraków - Smoczą Jamę, wzgórze wawelskie, na którym znajduje się się katedra oraz zamek królewski. Udali się też pod okno papieskie na słynnej Franciszkańskiej 3. Po wysłuchaniu hejnału z wieży Kościoła Mariackiego wyruszyli w dalszą podróż do miejsca zakwaterowania w Poroninie.
Drugi dzień górskiej wyprawy spędzili w Pieninach. Zwiedzili zamek w Niedzicy, z którego tarasów rozciągał się niesamowity widok na zaporę na jeziorze Czorsztyńskim oraz ruiny zamku w Czorsztynie. Dzięki pięknej pogodzie mogli zobaczyć Gorce, Beskid Sądecki, Trzy Korony, Babią Górę i ośnieżone szczyty Tatr Wysokich. Następnie czekały na wszystkich niezapomniane wrażenia podczas wjazdu na górę Wdżar wyciągiem krzesełkowym
Trzeci dzień wycieczki upłynął pod znakiem wędrówki górskiej. Dzieciaki wybrały się z przewodnikiem na Rusinową Polanę, skąd podziwiali przepiękne widoki i tatrzańskie szczyty. Odwiedzili również kościół na Wiktorówkach. Po smacznym obiedzie relaksowali się na chochołowskich termach i oddawali wodnym uciechom.
Czwartego dnia wycieczki nasi uczniowie zwiedzali zimową stolicę Polski - Zakopane. Pierwszym punktem programu była kapliczka na Jaszczurówce. Następnie zobaczyli skocznie narciarskie, z Wielką Krokwią na czele. Dużą przygodą był wjazd i zjazd kolejką szynowo - linową na Gubałówkę. Następnie odwiedzili kościół i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Wizytę w Zakopanem zakończyli na Krupówkach.
W drodze powrotnej do domu nasi podróżnicy zatrzymali się na dłuższą chwilę w Częstochowie - duchowej stolicy Polski. Odwiedzili Jasną Górę, pani przewodnik oprowadziła ich po Sali Rycerskiej, Muzeum Jubileuszu 600 - lecia Jasnej Góry, oraz Bastionie Św. Rocha. Na zakończenie zwiedzania wszyscy udali się do kaplicy z Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Ostatnim punktem programu był posiłek w dobrze znanej restauracji ;) po czym ruszyli w podróż do domu z bagażem pięknych wspomnień. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali: p. Aneta Ulicka, p. Marlena Maluszczak, p. Robert Krysiak oraz p. Konrad Nowak :)

Rozszerzona zawartość newsa